Dalsi rocnik

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od hippies »

Tak abych taky odstresoval(/zamachroval? .. kdo vi:D) .. na jeden pruchod volne procist vsechny poznamky (takove to jeee, ajoo, to se delalo, jee tohle mi prislo tezky, ...) a pak jedno precteni (tyden) vyTeXovanych materialu od predzariovych:) .. + teda nektere hutnejsi kapitoly (logika, ODR, ..) co cas zbyval.

Jinak obecne pozorovani, 1 precist stacilo vsechno, kde zkouska nebyla 3 s odrenyma usima. Co clovek umel na zkousku, to stacilo precist a bylo to tam, .. cemu se uspesne vyhnul, na to si musel udelat bud hodne casu, nebo se tomu uspesne vyhnout jeste jednou.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
keff
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 1. 2006 19:17

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od keff »

hippies píše:Tak abych taky odstresoval(/zamachroval? .. kdo vi:D) .. na jeden pruchod volne procist vsechny poznamky (takove to jeee, ajoo, to se delalo, jee tohle mi prislo tezky, ...) a pak jedno precteni (tyden) vyTeXovanych materialu od predzariovych:) .. + teda nektere hutnejsi kapitoly (logika, ODR, ..) co cas zbyval.

Jinak obecne pozorovani, 1 precist stacilo vsechno, kde zkouska nebyla 3 s odrenyma usima. Co clovek umel na zkousku, to stacilo precist a bylo to tam, .. cemu se uspesne vyhnul, na to si musel udelat bud hodne casu, nebo se tomu uspesne vyhnout jeste jednou.
Asi tak, ty tři týdny jsou pro někoho kdo má tři týdny času na učení, já měl necelý týden (po nervydrásajícím uzavírání studia na poposlední chvíli) a ještě jsem se stihl trochu flákat ze začátku :). A s hippiesem souhlasím v tom že u zkoušek na které jsem celkem uměl to stačilo jen tak přečíst pro osvěžení.

Zkoušející - Kopecký (I), Galamboš (M), oba velmi příjemní a maximálně féroví, dávali dost času na přemýšlení, za což jim děkuji. Otázkou která mě trochu zaskočila byly "algoritmy návrhu databázového schematu", u databází jsem si říkal, že tam nebude nic co by nevěděl někdo kdo někdy dělal nějakou databázi, a tak jsem zadefinoval atribut, nadklíč, klíč, normlání formy (BCNF mi musel napovědět Kopecký), a pak jen povídání o tom, že buď refaktorujeme ručně ER diagram a dělíme tabulky které nejsou v požadované NF, nebo dáme všechny atributy všech entit do jedné tabulky, nadefinujeme funkční závislosti a algoritmicky to necháme rozdělit na tabulky a vztahové tabulky, a doufal jsem, že k samému jádru otázky (napsat pseudokód těch dělících algoritmů) se už nedostaneme, což naštěstí byla pravda. Kopecký mi tam jeden jen tak navrhnul (velmi zhruba), a pak mi dal nějaké ukázky vazeb a zeptal se jak je rozdělit, a co přitom hrozí, což jsem vymyslel, a bylo to :).

Co hrozí: při převodu do 3. NF (žádný atribut nezavisí na ničem jiném než na celém klíči, kromě triviální závislosti A-A)
f.z.:
A->C: C = 2*A
B->D: D = 1+B

Kód: Vybrat vše

* je klíč
(A B)* C D
  0 1   0 2
  1 2   2 3
se rozdělí podle FZ na

Kód: Vybrat vše

A* C
0  0
1  2

Kód: Vybrat vše

B* D
1  2
2  3
a tím pádem se rozdělí společný klíč, a následným joinem dostaneme kartézský součin tabulek (protože nemají spol. sloupce), takže výstup nerovná se vstupu.
Uživatelský avatar
zapo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 64
Registrován: 13. 12. 2004 19:46
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: VŠK 17. Listopadu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od zapo »

Rozhodne by som nedaval na rady typu "staci na to tyzden", pretoze je to velmi individualne. Navyse skuska tak ako je je z velkej casti aj o stasti. A to hned dvakrat: 1) koho vam pridelia do komisie a za 2) ake dostanete otazky.

Suhlasim s tym, co napisal hippies, ze je lahsie sa ucit veci, ktorym som sa pocas studia nevyhol. Ale to moze byt z velkej miery sposobene aj tym, ze taketo veci su vacsinou tie jednoduchsie :)
@#$%!
Uživatelský avatar
macbeth
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 201
Registrován: 11. 2. 2005 14:48
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: PPraha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od macbeth »

zapo píše:Rozhodne by som nedaval na rady typu "staci na to tyzden", pretoze je to velmi individualne. Navyse skuska tak ako je je z velkej casti aj o stasti. A to hned dvakrat: 1) koho vam pridelia do komisie a za 2) ake dostanete otazky...
tak tak, po skuske je kazdy generalom :)
Nieco, co by nejavilo ziadne znamky bytia, teda by sa nijak neprejavovalo ako sucno, by nebolo niecim, ale prave nicim...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od Almer »

Ja sem byl vystresovany jak ratlik. Rikal jsem si , ze ty tri dny na informu neeeeeni to co jsem si predstavoval ( jeden den , jedna otazka...za 25 dni vsechno ). A jeste jsem zpolehal na to, ze nedostanu ODR ( ano..tem jsem se uspesne vyhnul jak v MAIII tak u statnic ) a ani diskretky, protoze tam bylo rovnez temno ( to jsem nestihl ):)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od hippies »

zapo píše:Suhlasim s tym, co napisal hippies, ze je lahsie sa ucit veci, ktorym som sa pocas studia nevyhol. Ale to moze byt z velkej miery sposobene aj tym, ze taketo veci su vacsinou tie jednoduchsie :)
V mem pripade to rozhodne nebylo lehke/tezke, myslim, ze MA II neni lehky predmet a naopak algoritmy prevodu mezi NF u databazi nepovazuju za tezky, ale protoze sem se je nenaucil tenkrat na zkousku (v te dobe jsem se ucil na kazdou zkousku od 19h predchoziho dne), tak jsem se to mel naucit na statnice. A ta analyza II byla vazne stylem jasny, jasny, dal, ... (vcetne dukazu).

Jinak jsem predpokladal, ze to ze jsou takove veci individualni neni treba opakovat. Ze je to ostesti (a to tim vic, cim vic clovek ma mezer) snad dojde taky kazdymu bez toho, aby se to zduraznovalo.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
mp

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od mp »

Tak pridam aj ja svoje skusenosti z statnic. Ucenie som stale odkladal a ono zrazu piatok pred pondelkovou skuskou, tak som stihol prejst trosku podrobnejsie tak tretinu matiky, a prve dve otazky z informy a ostatne iba rychlo preletel.
Obhajoba v poho, na skusani som mal bednarka a este nejakeho matika. Ten matik bol celkom v poho, dal mi diferencialne rovnice, som rovno povedal ze neviem, potom mi dal daco s vysetrovanim 2Dfunkcii to som tiez rovno povedal ze neviem, tak sa nadomnou zlutoval a dal mi:
Vektorovy priestor
Crammerovo pravidlo

To prve som vedel celkom dobre len som poplietol definiciu Nezavislej mnoziny to druhe som nevedel co to je.

Z informatiky som mal:
Strankovanie
a OOP
to bolo celkom v poho, u strankovania chcel zakladny popis a potom sa pytal na to co musi podporovat procesor a co OS, u OOP chcel definicie ako funguju virtualne funkcie a co su to navrhove vzory.

Kedze som sa doplietol na tej definicii...hmm...teraz rozmyslam ze horsiu blbost som uz naozaj nemohol povedat, hmm... a on mi to aj nejak naznacoval a stres je stres, takze z matiky nic cize vlastne z celej statnice nic, inac myslim ze by som presiel aspon na tri. hmm... no asi sa budem na to musiet v septembri poriadne pripravit.

Tolko moje skusenosti. Stretneme sa v septembri :)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalsi rocnik

Příspěvek od Almer »

Mno..ja ti nechci brat iluze...a nejak hanit, ale treba zaklad OOP bys mel vedet i kdyz te vzbudi ve 2 rano.

Ale vysledek imho odpovida dobe uceni:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“