12.9. - opravne terminy

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
anja
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 1. 2006 15:02

12.9. - opravne terminy

Příspěvek od anja »

velmi dobre, jsem bakalar :D
Komise se oproti vcerejsku mirne zmenily a bylo jich min, tusim 3. Ja mela Kopeckeho a Kolmana, zahlidla jsem Majerecha.

M:
posloupnosti, rady a konvergence
reseni soustavy linearnich rovnic

napsala jsem definice a zakladni pozorovani (linearita posl, 2policajti, cauchyovo a d'alembertovo kriterium), nevedela jsem soucet geometricke rady ( :oops: ale nemuzu si pamatovat vsechno) a zprasila jsem Gaussovu eliminaci (s komentarem: tohle je princip a jeste se to musi trochu, teda vlastne hodne, opodminkovat...)

I:
principy virtualni pameti, strankovani
transakcni zpracovani

oboji jsem mu popsala hodne shora a jen v principu, pokusum zkousejiciho prozkoumat to hloubeji jsem odolala 8) , takze nakonec mi vysvetlil jakze to je s temi strankovacimi tabulkami a nechal me byt

dohromady za 2, co vic si prat?
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andree »

uf, tak na 2. krat, ale predsa... sice som tam prisiel s tym, ze dostat fest blbu komisiu a blbe otazky (shit happens, vsak my co sme tam uz boli, to vieme :D) a bolo by vymalovano znovu

komisia: Bednarek a nejaky mily pan (podla fotiek na webe to asi nebude Zahradnik), spolu so mnou u nich boli dalsi 3 ludia

M:
1) Determinant - lol; po rychlom prejdeni sme sa dostali aj na gausovu eliminaciu a jej zlozitost a dalsie veci - ale v ramci moznosti blizko hlavnej temy
2) Eulerove grafy - to som chvilu nevedel, co k tomu, ale vdaka fakt skvelemu skusajucemu sme sa cez to prekopali - a hlavne, ked som si nieco potreboval rozmysliet, netlacil; chcel akurat vediet, aka je zlozitost prehladavania do hlbky (omg, sa cudujem ze som si to musel rozmysliet) a este ako by sa riesili jednotazky ("eulerovsky tah, ktory nekonci v rovnakom vrchole ako zacina") - v takom grafe samozrejme staci pridat hranu medzi tie dva koncove vrcholy a potom pouzit rovnaky algoritmus ako na eulerove grafy (ehm, ten som tiez vymyslal na mieste :oops:)

I:
1) Synchronizacni primitiva (to "sme" presli za 3 min tak, ze on si cital a na konci sa opytal, ze aky problem okrem vyhladovania moze nastat... deadlock)
2) B-stromy (+vyuzitie v databazach (B*) a praca na "disku")... podobne, par viet sme prehodili o pocte pristupov/mnozstve nacitanych dat v porovnani s binarnymi stromami...

matika trvala asi 3/4 casu, zvysok priprava na informu a 10 minut na precitanie :-)


vysledok 1+1+(bc)1 (omglol, toto by som netipoval, este o 8:30 som dufal, ze to aspon na 3 ustojim)

vsetci 4 co sme tam boli sme to dali na 2ky a 1ky (tusim), a Bednarek sa vyjadril ze sme to normalne vedeli lepsie ako ludia vcera a predvcerom... ze asi sme sa to uz fakt naucili :D

oddnes mam znovu rad ulitu :-)
Bečis
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 4. 2. 2006 13:53

Příspěvek od Bečis »

Taky jsem měl stejnou komisi jako Andree, informatika u Bednárka byla hned měl jsem:
I:
1) Transakce, všechno o nich, i zablokování atd.
2) Algoritmy vyhledávání v textu
U těch algoritmů se mě ještě dodatečně zeptal jak bych řešil vyhledávání regulárního výrazu, naštestí už předtím se ptal na determinismus automatu u aho-corrasica tak bylo lehké si odvodit, že to bude nedeterministický automat, ještě se ptal jak bude dlouhý u regulárního výrazu délky p, tak to jsem odvodil, že stačí p stavů, ještě ho zajímalo jeho determinizace -> stavy jsou množiny stavů původního automatu, stavů max 2 na p-tou.
I celkově úplně v pohodě.

M:
Ten se v tom šťoural opravdu hodně, nad člověkem seděl i přes hodinu. Zajímala ho i efektivita problémů.
1) Simplexová metoda
V podstatě jsem mu tam napsal všechno o ní, ale chtěl vysvětlit každý detail jak funguje, včetně pomocné úlohy, naštěstí jsem to geometricky nějak chápal, tak mě to nakonec uznal, bokem se zeptal i na duální úlohu a věty o dualitě. S tím moc spokojenej nebyl.
2) Párování v bipartitních grafech
Chtěl vystětlit všemožné párování, definice, a Halovu větu jak ve formě pro SRR, tak její vyslovení pro párování, chtěl ji i dokázat, to jsem nějakej důkaz vymyslel, pomocí dvojté indukce. S tím už byl spokojenější.

Celkem z I za 1, z M kdoví, ale výsledná byla 2. Jak říkal Andree, pochvalovali si, jak jsme to uměli, pogratulovali a dodali, že nám žádnej papír k tomu nedaj, stejně bysme ho prej ztratili v hospodě :D
Open mind is like a fortress, with its gates unbarred and unguarded
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“