11.9.

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
johnny
Donátor
Donátor
Příspěvky: 95
Registrován: 13. 12. 2005 00:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Trója

11.9.

Příspěvek od johnny »

Bakalářka: neobhájena :( (vedoucí 1-2, oponent 4)
Galamboš: 1) DNS, NAT, FTP, SMTP, NFS 2) Souborové systémy - tady to zaskřípalo na i-node
Fiala: 1) Lineární programování 2) Kompaktní prostory
Kvůli skřípajícímu i-node celkově za tři a to ještě s odřenýma ušima.
Jinak jsem si všim, že někdo další neobhájil bakalářku, jeden nedal ústní a prý někdo předemnou neustál i-node.
Rusty
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 6. 2006 19:03
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

11.9.

Příspěvek od Rusty »

Tak vážení !
už to mám taky za sebou. Komise: Kučera, Skopal - Kučera naprosto v pohodě, se všim pomáhal.
Otázky - M: diferenciální rovnice :roll: , grafy - hledání nejkratší cesty; I: RSA, DES (tady chtěl Skopal konkrétní vzorečky, jak funguje symetrická šifra nebo šifrování s věřejným klíčem ho nezájímalo) a Neproc. programování

Výsledek:
Bc. práce - 2, I - 3, M - 1 => 2 8) => BC
Uživatelský avatar
zapo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 64
Registrován: 13. 12. 2004 19:46
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: VŠK 17. Listopadu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zapo »

komisia: Zahradnik? + Bednarek

Mat:
1) Frobeniova veta + veci okolo
2) Fourierove rady (ani nie tak tie rady ale nejake veci okolo nic a s nimi suvisiace)

Inf:
1) Lexikalna a Syntakticka analyza (typy gramatik jazykov)
2) adresace, routing, fragmentace, flow control, NAT

Toz sa tam pojdem pozriet znova :(
@#$%!
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

Zkousejici: Kopecky, Mlcek

Matematika
1)Riemannuv integral
2)Usporadani

Informatika
1)Organizace dat na vnejsich pametech, b-stromy
2)Synchronizacni primitiva

Bc 1, Ustni 3 Celkem 2
Uživatelský avatar
langosh
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 28. 1. 2006 13:20
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od langosh »

Komise Bednarek + někdo asi z matiky

Informatika - Virtuální adresový prostor, Normální formy DB
Matematika - Taylorův polynom, Jordanův tvar matice


Oba zkoušející byly celkem hodní a dali mi za 1 :D i kdyz se docela ptaly, ale i když jsem něco řekl špatně, tak jim to moc nevadilo.

Třeba mě překvapila Bednákova otázka u jednoúrovňovýho stránkování, když se zeptal, co z toho dělá OS a co procesor (jako co je děláno hardwareově a co softwareově) :shock: . U těch normálních forem chtěl jenom příklady a výhody nevýhody, takže pohodička. K matice jsem napsal nějaké ty základy a zbytek mi hodně pomohl, celkově mi přišel hodně mírnej, ale nestěžuju si.

celkem teda 2 za bc práci + 1 za ústní = 1 celkem => já bakalář ;)
Milvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 7. 9. 2007 18:07

Příspěvek od Milvus »

Kopecký + Mlček
Inf:
- virtuální paměť: (každý proces má vlastní tabulku, její adresa v registru)
- BVS a vyvažování: (AVL + RedBlack). Dotaz na optimální vyhledávací stromy: popsal jsem splay (aniž jsem tušil, že se tak jmenují), ale že na statické o.v.s. se hodí dynamické programování, jsem si "vzpomněl" až po nápovědě.

Mat:
- kompaktní a úplné prostory: poměrně dost otázek, občas i na to, co jsme brali jen okrajově, případně nebrali vůbec (s topologickými prostory jsem ale popravdě začal sám a trochu si tak naběhl). Stačilo však mít základní přehled, důkazy nebyly třeba.
- stromy: stihl jsem napsat jen 5 ekvivalentních definic a první 2 (sic) řádky důkazu Cayleyho formule - "To vidím, že umíte, dál." Na otázku "přirozené uspořádání vrcholů stromu" jsem vymyslel (lineární) uspořádání podle kódů, které se používají při hledání isomorfismu stromů. Požadovanou odpovědí bylo však částečné uspořádání ala halda a jeho vlastnosti.

Oba zkoušející byli velmi příjemní a snažili se vytvořit přátelskou atmosféru a vést mě správným směrem, což se povedlo. Výsledek 1,1,1.
gejza
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 1. 2. 2006 21:31

Příspěvek od gejza »

Komisia Galambos + Fiala, otazky:
Info:
1) TCP/IP - zvasty okolo ho nezaujimali, pytal sa najma na IP adresy (co sa dalo ocakavat) a nejake handshake-y.
2) Aproximacne algoritmy - povedal som mu kedy sa pouzivaju, nejake definicie plus priklad zo slidov p. Cepka s dokazmi, a nepytal sa nic viac.

Matika:
1) Rovinne Grafy - pohoda, akurat som sa strapnoval s Eulerovou ci Euklidovou ci akou to formulou (pocet stien, vrcholov a hran) ked som si na nu nespomenul a odvodzoval som ju. (a aj tak som tak nejake +/- 2 zabudol)
2) Podobnost matic, diagonalizovatelnost - definicie a vety zobral (aj nejake dokazy co som tam stvaral) pytal sa ma ci viem nejaku triedu matic ktora je od pohladu diagonalizovatelna, a kde sa diagonalizacia pouziva, z coho som nevedel ani jedno. (odpoved diagonalne matice na prvu otazku sa mu nezdala:D)
Obhajoba 1, Info 1, Matika 2, celkovo za 1 8)
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

komise bednarek+Zahradnik

bakalarka - vedouci mi navrhl dva a oponent jedna, rekli mi ze to neni moc obvykle a ze se koukli na tu praci a ze vedouci byl moc prisnej tak za jedna

informatika - logika-rozhodnutelnost (ty ctyri pojmy okolo), implementace OOP v prekladacich
matika - ortogonalni doplnek, implicitni fce

informatika celkem v pohode, jen trochu boj v logice
matika masakr, ortogonalni doplnek sem jeste neco rekl, ale o implicnich fcich sem si skoro neskrtl (jedna blba veta ve vic variantach a kdyz si clovek nevzpomene je v ...
ustni za dva a celkove za dva -> sem bakalar a prisel sem nervy :)
Don't worry, be dead
qwyxyo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 51
Registrován: 30. 5. 2005 19:26
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

statnice

Příspěvek od qwyxyo »

tak ja som mal komisiu Fiala-Galambos, co ma mierne zaskocilo, lebo som si myslel, ze taka dvojica uz nebude:) Ale nakoniec to bolo uplne v pohodke...

M
- Frobeniova veta + ako spolu suvisi mnozina rieseni homogennych a nehomogennych matic
-parovanie v grafoch

I
-TCP/IP
-algoritmy navrhu relacnych relacii

Sem tam male chybky (hlavne konkretny popis krokov v algoritmoch dekompozicie a syntezy) takze po vysledkoch M-1, I-2, B-1 vysledna 1 a konecne prazdniny:)
Uživatelský avatar
Soptik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 25. 12. 2004 12:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Uhříněves
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Soptik »

komise: Yaghob + Majerech

I:
* Druhy utoku a obrana proti nim
* Cinnost sytemu pri spusteni a ukonceni

M:
* Zaklady dif. poctu
* Teorie grafu

u matiky stacily definice potrebnych veci a Majerech celkem navedl. Jen ma netradicni definice kostry pro nesouvisly graf a vety o str. hodnote. Chtel dukaz Darboux. vlast. + proc jde na R a ne na Q, Newton metoda - vsechno se odehravalo na magickem prikladu x<sup>2</sup> = 2

na informatiku bylo potreba necelou hodinu cekat. Bylo nas 7 a Yaghob jel seriove, zatimco Majerech provozoval virtualni paralelizmus :D Ale obe casti se nesly v prijemnem duchu a za to obema panum dekuji.

Bakalarka 1, ustni 1, celkove 1 :lol:

Zacina novy zivot 8)
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snail »

Komise: Peterka, Dvorak

Matika:
1. simplexova metoda
2. barveni grafu

Informatika:
1. Procesory
2. TCP/IP, adresace, smerovani, fragmentace

Na matiku docela rejpal, chtel vedet jak moc tomu rozumim. U simplexovky se ptal, proc tahle uprava tabulky, atd. A co je tohle v tabulce, atd. No jeste, ze jsem chodil na zaklady optimalizace, jinak bych tyhle veci nevedel. Btw: byl rad, ze jsem vedel, ze existuji i jine metody nez simplex - chacijan a karmarkar.
Barveni grafu v pohode, ale pres to jsme se dostali az k NP-uplnosti a jijim definicim a hromadu veci kolem. Mimo jine se i ptal, jestli znam nejake odhady pro chromaticke cislo grafu atd.
Ale matika celkove v pohode.

Na informatiku jsem napsal uplne vsechno, co jsem vedel i nevedel a stejne se me zeptal na hromadu veci a detailu kolem. Treba u procesoru nejake jine architektury (misto rizene instrukcemi rizene daty...takovy ty speky). Samozrejme chtel vedet co je SISD, SIMD, MIMD.
Ve fragmentaci ho zajimaly detaily stylu jak se chova TCP, UDP, kde se ma prihlizet k maximalni velikosti paketu. Jak se v tomhle ohledu chova IPv6. V adresaci vztah IP a MAC...vztah i v IPv6.

Vsechny trosku rozmrzelo, ze museli cekat na vysledky, az skonci vsichni.

Vysledek: bakalarka 1, ustni 2, celkem 1...a to i s vyznamenanim :D
D
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 12. 2006 17:42

Příspěvek od D »

komise Bednarek + Zahradnik ... obaja v pohode, snazili sa pomahat ;-)
otazky matika:
Algebraicke struktury
Diferencialni rovnice s konstantnimi koeficientami .. dosli sme az na dokaz preveditelnosti sustavy n rovnic 1.radu na jednu rovnicu n. radu (na prednaske bol opacny prevod)

otazky informa ISPS:
Objekty v DB ... uzivatelia, procedury ...
Vztah OS a HW .. tu ani neviem co presne chcel pocut, ale dosli sme az niekde na radic ...

Sumasumarum za 2.
@tiMan
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 16
Registrován: 22. 6. 2006 16:05
Typ studia: Informatika Bc.

Příspěvek od @tiMan »

Som si spomenul, tak pridavam tiez svoje postrehy.

Komisia: Bednarek - Zahradnik

Informatika
1) NP-uplnost
2) prostriedky, zablokovanie
Otazky boli vyberane z oficialneho zoznamu poziadavkov, NP-uplnost vraj kvoli obecnej informatike, zablokovanie zas aby som mal aj nejaku tu praktickejsiu otazku. Bednarek si akurat presiel popisane papieriky, asi tam videl vsetko, co chcel, nakolko bolo uplne minimum doplnujucich otazok, ktore boli v pohode tiez 8)

Matematika
1) riadkove upravy matic - spec. zamerane na operacie ako nasobenie maticami zlava + nejake "zaujimave" suvislosti okolo
2) spocitat jednu nadheru - nejaky viacrozmerny integral s min. 3 typmi substitucii + nejaka ta Fubinka apod.
Tu som ostal trochu zaskoceny, nakolko som cakal zvacsa teoriu, no v prvom priklade bolo teorie minimum, vacsinou som mal dokazovat nejake zaujimave zakonitosti, v druhom pripade zas teoria uplne absentovala. Pokusal som sa spravit mierne teoreticky uvod, no na ten nikto nebol zvedavy. Dalsi mierny problem spocival v tom, ze asi tak v polovicke vypracovania prveho prikladu si sadol ku mne pan Zahradnik so slovami, ze sa pozrie, ako si pocinam, no nejak sa tam zabudol a uz ani nevstal len na konci :) Takze spolocnymi silami sme riesili nove a nove otazky (ako napr. odvodenie vzorca pre objem kuzela a tak). Vacsinu by clovek aj vymyslel po urcitej dobe, aj ten integral by sa dal upocitat, no cakacia doba pana Zahradnika velmi neprekracovala 1 sekundu, takze vysledok bol taky, ze mnoho veci si spocital sam a mne nezostalo nic ine, ako mudro prikyvovat, ze ano, pekna praca :) (obcas to fakt malo nadych konzultacie). Inak prijemny interaktivny styl skusania - rychly sled dvojic - otazka, odpoved (nie vzdy moja :)), ktory by sa hodil v menej stresujucej situacii...

B: 1 + 1 -> 1
I: 1, M: ?
Celkovo za dva a maximalna spokojnost :)
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“