10.9.

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.

Znamka?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

nytram píše:ale chcel pocut, ze ako je implementovane NTFS, co (podla mna) nebolo na ziadnom povinnom ci doporucenom predmete pre IP spomenute...ale mozem sa mylit... vraj ako B-stromy.
B-Stromy: OZD, mala zminka v databazovych systemech, nejake zaklady v Programovani II
NTFS: zbezne v ZOS, detailne v Programovani pro Windows II a Administrace systemu Windows
Plug 'n' Pray.
stalker
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2007 18:01
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha

Příspěvek od stalker »

Tak a je vymalováno! (bože, Žemlička má ale hlášky)

Komise: Majerech + Yaghob

Zkoušení trvá docela dlouho. Myslím, že to má na svědomí Majerech, kterej dává otázky hodně do šíře.
Výsledky se oznamovali až na konci, takže jsme odcházeli okolo půl čtvrtý. Výsledky 4,2, zbytek jedničky(5 myslím).

Yaghob:
- Chomského hierarchie (definice automatů a gramatik)
- SQL (3 A4, +- popis příkazů, 2-3 doplňující otázky typu, co je trigger?)

Majerech:
- teorie grafu: zakl. pojmy, souvislost, stromy (jen definice), kostry (chtel obecnou definici i pro nesouvisle grafy);
eulerovy & hamilt. grafy, rovinne grafy a barveni - definice a informace o tom, jak jsou problemy tezke z algoritmickeho hlediska.

- stejn. souvislost, Fourierovy řady (ty má Majerech asi rád - ale stačí v podstatě jen definice), Taylor

Yaghob vybírá otázky stylem jedna praktická jedna teoretická. Majerech nechá losovat čísla otevíráním nějaké knížky a modulením čísel stránek.

Na scather-gather nějak s Yaghobem nepřišla řeč :-).

Zkoušení pohodové, nijak zvlášť se v tom nerýpali.

Zkoušen jsem byl cca 4 hodiny, ale hlavně z toho důvodu, že to ze mě lezlo, jak z chlupatý deky :-). Jinak na obranu zkoušejících musím říct,
že celková doba zkoušení byla dlouhá asi i proto, že nás bylo nadměrně mnoho (7).
Uživatelský avatar
nytram
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 68
Registrován: 4. 1. 2005 15:54
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: da B-9'th floor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nytram »

Tuetschek píše:
nytram píše:ale chcel pocut, ze ako je implementovane NTFS, co (podla mna) nebolo na ziadnom povinnom ci doporucenom predmete pre IP spomenute...ale mozem sa mylit... vraj ako B-stromy.
B-Stromy: OZD, mala zminka v databazovych systemech, nejake zaklady v Programovani II
NTFS: zbezne v ZOS, detailne v Programovani pro Windows II a Administrace systemu Windows
viem, ze B-stromy boli, je to aj v poziadavkach. V prispevku som napisal, ze sme nemali implementaciu NTFS, co mozno ze bolo na WinProg2, v ZOS su napisane hesla B-stromy a Win NT, ale pravdupovediac, neviem akeho rozsahu bola otazka, takze asi som trosken zle povedal, ze sme to nemali, nj, tiez nie som neomylny :oops: ... a Administrace systemu Windows je povinne pre ISPS, nie pre IP ;)
Quod Erat Demonstrandum.
weetya
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 4. 2007 21:21

Příspěvek od weetya »

Ja byl u Kopeckeho a Mlcka, mel jsem zminovane procesy-vlakna-planovani a P/NP problemy. Z Kopeckeho netreba si delat starosti, je hodny a proste z vas nejak vytahne to co chce slyset.

Z matiky jsem mel vetu o stredni hodnote, tak jsem napsal Rolleovu, Lagrangeovu a Cauchyovu vetu o kterych jsem si myslel ze k tomu patri. Ale se zlou jsem se potazal.
Druha otazka byla vektorove prostory.

Informatika 1-2, celkem ale za 3.
Uživatelský avatar
Angel
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 9. 9. 2005 19:28
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Znojmo / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Angel »

Kopecky + Mlcek

M: Totalni diferencial, Usporadane mnoziny

Myslel jsem si, ze neco vim, ale pan Mlcek mi ukazal, ze to neni pravda. Otazek bylo spousta, mojich odpovedi _velice_ pomalu. Snazil se byt hodny a hledat temata, ktere bych vedet mel, ale hledal je moc matematicky :-). Zde jsem vedel, ze pokud nedam I na 1, tak konec.

I: Synchr. primitiva, Binarni vyhl. stromy + vyvazovani

Tohle jsem mel vse, az na malou chybicku u AVL, ze pri pridani staci provest max. jednu rotaci a take jsem nevededel vyhledavaci stromy, kde krom klice je ulozena i potencionalni cetnost hledani. Ale p. Kopecky rekl, ze to co chtel slyset, jsem rekl a ze mu to staci.

Bc - 1, I - 1, M - 4+ ? :-) Vysledek: 3
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

nytram píše:Pri suborovych systemoch vraj nechce pocut "tie zvasty" ako co je subor a adresar a tak, ale chcel pocut, ze ako je implementovane NTFS, co (podla mna) nebolo na ziadnom povinnom ci doporucenom predmete pre IP spomenute...ale mozem sa mylit... vraj ako B-stromy.
Ahoj. Pokud vím, toto bylo předneseno na přednášce ZOS doktorem Yaghobem (ale ve slidech to není).
vlk^0R
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 2. 2006 19:16

Příspěvek od vlk^0R »

Takze obhajoba 2, na skuske pohoda, nakoniec celkovo za 1. Skusajuci: Skopal + 1 :)

Otazky:
- Grafove algoritmy, najk.cesta
- Bezpecnost, firewall

- Mocninne rady, Taylorove rady
- Riesenie sustavy rovnic, Gauss

Mam otazky ohladne promocii: co, ako, kde, kedy?
Btw vela stastia dnes a zajtra.
Uživatelský avatar
luk
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 74
Registrován: 6. 6. 2005 18:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha

Příspěvek od luk »

Já byl u Yaghoba a Majerecha,
oba byli v pohodě a přes pověstný uliťácký škodolibý smích se mě Yaghob snažil navádět, když jsem tápal :D
A Majerech se ani škodolibě nesmál :) Ale je fakt, že jak tady někdo psal, bral to docela ze široka...

Otázky:
Informatika
- Hašování
- Objektově orientované programování
Matematika
- Integrál
- Diferenciální rovnice (resp. Systémy lineárních rcic s konst. koeficienty)

Informatika krásná, z diferenciálních rovnic jsem zrovna radost neměl, ale dobře to dopadlo. Výsledek za 1 :)
Luk
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Tak já se taky přidám - pro příští generace :wink:

Zkoušející Fiala + Galamboš
Matematika:
1. Determinant
2. Stromy, problém minimální kostry

Informatika:
1. IPSec (jak jinak:) )
2. Algoritmy návrhu relačních schémat

Matematika bez problémů, otázky z informatiky mě moc nepotěšily (z IPSecu jsem neznala SA a základ fungování IKE + to, že IPSec samozřejmě nejede na žádném portu - na tenhle chyták pozor, i když při troše přemýšlení je to jasné).
Výsledky: BP 1, M 1, I 2-3 => celkově 2. Spokojenost :D
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Dvorak+Peterka (pohoda:))>
1)determinant
2)rovinne grafy
3)virtualni pamet
4)obektove orientovane programovani
= pohoda<sup>2</sup>
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nohis »

Dvořák + Peterka, oba byli velice velice přijemní

MAT - vyšetřování průběhu fce :twisted: , euler. a hamil. grafy + alg. pro rozpoznání euler. a ham. grafu, resp. jak efektivně je lze nalézt

INF - NAT,flow control,congestion control, běhová podpora + aktivační záznamy + co se děje na zásobníku při volání fce, rozdíly C++ a Pascal

výsledek sice ještě nevím ale jsem spokojen :D
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

Bc 1+3 = 1
kedze komisii sa vyhrady oponenta nezdali prilis zavazne
Komisia Majerech + Yaghob
Mat: 1) Cisla
Napisal som co som si pamatal, asi som trochu pomotal aj tie vlastnosti R, ale jemu o ne ani neslo, hlavny bol pre neho axiom suprema. Zaujimalo ho, ktore cisla z ktorych vznikli, ktore su ktorych uzaverom (napriklad ze komplexne su preto, aby mal kazdy polynom koren ci co, realne zas uzavrete na cauchyovske postupnost -> to je vraj axiom suprema, ale nerucim za to, toto si vlastne povedal on sam).
2) Metricke priestory
Akosi sa nevedel rozhodnut, co mi z toho ma dat, tak ze nech napisem co viem. Kedze s tymi cislami som sa motal dlho, tak som len narychlo spisal definicie a nejake hlavne vety, dokopy mozno na stranu a pol, ale to mu stacilo, lebo mal kopec ludi este odskusat, tak ma nechal tak.

Inf: 1) Transkacie
Vsetko o transakciach, tak som mu tam v podstate prepisal Skopalove slajdy, nic mi nevytykal, len sa pytal ako sa dosiahne to konfliktove usporiadanie v incidencnom grafe (-> top. triedenie)
2) Architektura pocitacov
Chutovka na zaver, kedze som netusil, co sem napisem. Napisal som daco o Neumannovi, instrukciach Cisc/Risc a zacal som zbernice, samozrejme doslo na scatter-gather, na com ma dost dusil, lebo chcel vediet jeho konkretnu vyhodu, zacal cosi s TCP stackom, nakoniec som to nevedel (malo to byt cosi s tymi hlavickami TCP, dvakrat som ho nepochopil), potom chcel vediet, ako vyzeraju realne pocitace dnes (co sa tyka zbernic a tak) to som tiez nevedel, a nakoniec daco multiprocesoroch, nejake ich architektury :shock: a tak... ako su prepojene dva procesory... to som tiez nevedel, tak ma nechal tak a sli sa poradit...

Vo vysledku odpoved za 2, celkovo za 2
Komisie som sa najprv dost bal, ale nakoniec boli velmi v pohode

--------------------------------
mozte ma presunut do 11.9. ale to je len detail
Naposledy upravil(a) jaruch dne 11. 9. 2007 22:28, celkem upraveno 1 x.
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
sandius
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 60
Registrován: 7. 1. 2005 00:52
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Tabor / Troja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sandius »

Obecna informatika.

Informatika (Galambos):
1) transakce a jejich vlastnosti -- napsal jsem mu tam ACID + nejake dalsi obecna veci okolo ala co je to rozvrh a pod.; pak se me ptal na protokol casovych razitek, coz jsem nevedel a nedokazal vymyslet.
2) zabezpeceni sitovych protokolu (hlavne TCP/IP, slabiny) -- man-in-the-middle, pak se ptal, jak jde nabourat (ukrast) uz probihajici TCP spojeni.

Matematika (Fiala):
1) princip inkluze a exkluze -- stacil mu vzorecek + par slov okolo, k cemu je to dobre.
2) linearni programovani -- zformulovat ulohu LP, popsal jsem mu tam simplexovou metodu, dualni ulohu a vety o dualite.

Obhajoba za 2, celkove za 2 (Galambos mi rikal, ze mi bude navrhovat 2-3 podle matiky).
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“