Diskuse o rozsahu

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

nytram píše: ...vraj JY na prednaske povedal, ze za nevedomost scatter-gather sa na statniciach vyhadzuje, tak si to aspon pozrite :twisted:
.. jj, dokonce dvakrat to povedal, ale vysvetleni jsme se nedockali :D .. coz mi pripomina turinguv stroj z principu pocitacu, kde jsme se dozvedeli jen, ze to neni tenhle obrazek na tom slajdu:D a ze to neexistuje
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

hippies píše:.. jj, dokonce dvakrat to povedal, ale vysvetleni jsme se nedockali :D .. coz mi pripomina turinguv stroj z principu pocitacu, kde jsme se dozvedeli jen, ze to neni tenhle obrazek na tom slajdu:D a ze to neexistuje
Co si ja pamatuju, tak kdyz videl ze my nemame ani trochu sajn o cem to mluvi, tak se slitoval a nadavaje na "nejmenovany predmet" to vysvetlil.

Kazdopadne jsem poznamku o scatter-gather ted pripsal do statnicovych textu do sekce "Sbernice, protokoly", kdyztak to jeste nekdo doplnte kdyz to uznate za vhodne.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Uaaaa, .. nerikejte mi, ze ta algebra neni zbytecne moc podrobne.. dyt ja vubec nevim VoCoGo?!?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

hippies píše:Uaaaa, .. nerikejte mi, ze ta algebra neni zbytecne moc podrobne.. dyt ja vubec nevim VoCoGo?!?
Pulku jsme toho nebrali, ale v pozadavcich to je ... muzes zkusit vymyslet, jak to omezit, ja se snazil ale moc se mi to asi nepovedlo :roll:
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nohis »

Tuetschek píše:
hippies píše:Uaaaa, .. nerikejte mi, ze ta algebra neni zbytecne moc podrobne.. dyt ja vubec nevim VoCoGo?!?
Pulku jsme toho nebrali, ale v pozadavcich to je ... muzes zkusit vymyslet, jak to omezit, ja se snazil ale moc se mi to asi nepovedlo :roll:
ono se to asi težko zkracuje když tomu človek vůbec nerozumí co :?
když jsem se to učil vybral jsem si z každýho věty a definice co se dobře pamatují a aspoň trochu mi dávají smysl :) a doufám že když to dostanu že by to na tu 3 stačilo, popř. bych to prohodil nenápadnou poznámkou jaký jsme to chudáci že jsme to neměli :D
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andree »

myslite ze k tej NP-uplnosti bude stacit povedat to co je v svn?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

andree píše:myslite ze k tej NP-uplnosti bude stacit povedat to co je v svn?
No ja neumim pomalu ani to :oops: ... a myslim ze kdyz budou chtit vic, tak prijde na "to jsme nebrali" :?
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

hlavne to s tim "to jsme nebrali" neprehanejte, aby nam to verili i v utery :oops:
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andree »

a v stredu :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :-D :oops: :oops: :shock: :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

andree píše:a v stredu :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :-D :oops: :oops: :shock: :oops: :oops: :oops:
No ja jdu zitra :lol: ... ale tohoto se fakt bojim, to asi jenom kdyby me tam chteli podriznout tak to pouziju :D. A koukam ze jsme toho brali vic :( :( :( ... http://tuetschek.wz.cz/schule/ads2.htm
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nohis »

Tuetschek píše:
andree píše:a v stredu :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :-D :oops: :oops: :shock: :oops: :oops: :oops:
No ja jdu zitra :lol: ... ale tohoto se fakt bojim, to asi jenom kdyby me tam chteli podriznout tak to pouziju :D. A koukam ze jsme toho brali vic :( :( :( ... http://tuetschek.wz.cz/schule/ads2.htm
hlavně nenasazujte laťku moc vysoko aby z nás chudáků co jdou další dny nestrhali kůži :D :D
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

nohis píše:hlavně nenasazujte laťku moc vysoko aby z nás chudáků co jdou další dny nestrhali kůži :D :D
Neboj nehrozi ... ted jsem si prosel ten kus matiky co je analyza a zjistil jsem ze uz zas nevim o co jde :cry:
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

Tuetschek píše:Neboj nehrozi ... ted jsem si prosel ten kus matiky co je analyza a zjistil jsem ze uz zas nevim o co jde :cry:
jsem rada, ze to nezazivam sama ... bohuzel se to netyka jen analyzy :(

to zas bude prostoru pro 'lidovou tvorivost', achjo
Člověk si nemusí nic myslet, aby něco udělal.
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andree »

ja viem, ze uz je asi neskoro... ale... pri fciach viacerych premennych sa pise nieco o bilinearnych formach, o ktorych nam ale prof. rohn nic nevravel...

mali sme ale par slideov o maticiach, a tam boli aj pozitivne (semi)definitne matice... pripada mi to, ze ta bilinearna forma vlastne je matica (stvorcova a snad dokonca aj symetricka ta forma je), a teda ze by pozitivne (semi)definitna bilinearna forma mohla byt ekvivalentne nazvana ako --"-- matica... len nechcem, aby som tresol uplnu blbost - takze, moze niekto potvrdit, ci je to "to iste"? :oops:
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

andree píše:mali sme ale par slideov o maticiach, a tam boli aj pozitivne (semi)definitne matice... pripada mi to, ze ta bilinearna forma vlastne je matica (stvorcova a snad dokonca aj symetricka ta forma je), a teda ze by pozitivne (semi)definitna bilinearna forma mohla byt ekvivalentne nazvana ako --"-- matica... len nechcem, aby som tresol uplnu blbost - takze, moze niekto potvrdit, ci je to "to iste"? :oops:
bilinearni forma je pokud se nemylim bilinearni zobrazeni, neco jako
f: X x X --> Y
ktere je linearni v obou slozkach, tj. f(a, t.b) = t f(a, b) a f(t.a, b) = t f(a,b) a podobne se scitanim. Jinak neco je i na Wikipedii

Myslim ze jeji matice je symetricka a podle svych matic jsou pozitivne definitni / negativne definitni. Nevim to ale presne, Wikipedie na to jde taky trochu jinak (ale je to snad ekvivalentni definice).
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“