Průběh SZZ + výsledky

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
anonymni Johny

Průběh SZZ + výsledky

Příspěvek od anonymni Johny »

Tak jak jste dopadli?

Ja mel posudky z bakalarky: 2-3 a 4 dostal jsem 2 (to radsi nebudu komentovat, asi bych se nezdrzel sprostych slov :roll:, jen pro budouci generace dodam, ze muj vedouci se jmenoval Homola a oponent Stranak)

a na statnici Klazar, Kopecky:
Riemannuv integral - uplne vsechno jsem poplet, ale Klazar byl spokojen
PIE - bez dukazu, satnarka, eulerova funkce ale oboji jenom velice zbezne

BVS a vyvazovani - tady chtel Kopecky slyset rozdily mezi AVL a R&B, algoritmus pro optimalni binarni vyhledavaci strom, splay stromy (?!)
Organizace pameti a alokacni algoritmy-best, worst, first fit, buddy alokator, slab alokator, ochrana pameti, halda a zasobnik
Kopecky je celkem hodnej ale chce vedet uplne vsechno aspon prehledove.
2,2 -> 2 :)
Jo a asi jsem pokoril rekord na uceni na statnici: tyden staci :)
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joshis »

Neprznete tohle vlakno gratulacema, pouzijeme ho na seznam otazek a znamek...

Zkousejici Skopal + Loebel

Ja:
M (za 1):
1. Determinant, vypocet, minory,...
2. Eulerovske a Hamiltonovske grafy

Kolega mel:
1. Cisla, vlastnosti, ...
2. Barveni grafu

Ja (znamku zatim nevim, tip za 2?):
I:
1. Principy virtualni pameti + strankovani
2. Hashovani

Kolega:
1. P, NP
2. Uzamykaci protokoly

EDIT: Celkem mam za 1 :)

Poznamky:

1. P, NP - resi se na Turingove stroji, aneb Skopalovi nestaci Cepkova "vagni defince". Je nutno rict, ze P jsou polynomialne resitelne na TS s jednoznacne definovanym nasledujicim stavem, NP analogie s vice stavy...

2. Preruseni zpusobujici obsluhu vypadku stranky zpusobuje sam procesor (tedy neni to nejaka rutina OS) - to chtel take Skopal vedet...
Naposledy upravil(a) joshis dne 25. 6. 2007 15:58, celkem upraveno 1 x.
Maca
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 16
Registrován: 4. 10. 2005 20:01

Příspěvek od Maca »

Tak já se taky přidám:

Kopecký, Klazar

Matika:
1. Cauchyovská posloupnost (stačila definice a jak souvisí s konvergencí posloupnosti, což mě trochu zaskočilo)
2. Skalární prostory, Cauchyova-Schwarzova nerovnost (chtěl i jak souvisí s trojúhelníkovou nerovností normy), jinak definice a znění stačily)

Informatika:
1. P, NP, stačila Čepkova definice + převod HK na TSP a zpět (zpět jsem nevěděl)
2. Procedurální programovací jazyky - napsal jsem nějaké obecné povídání o těch jazycích, on se zeptal na řídící struktury (cykly, podmínky) a chtěl vědět, s jakou se obejdeme (while, odvozeno společnými silami)

Nemusel jsem udělat ani jeden důkaz a společně s dvojkou z bakalářky dostal dvoječku i ze státníce! Ale je pravda, že oba dva na mě asi byli až příliš hodní...
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Yaghob, Valtr

M:
Derivace vyssich radu, vyznam
Rozklad polynomu na korenove cinitele, polynomy s racionalnimi, realnymi a komplexnimi koeficienty

I:
Tridy P a NP, prevoditelnost
Synchronizacni primitiva

Celkem 1, 1 => 1.

Hodne stesti tem, co se chystaji 8)
draracle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 23. 9. 2004 13:21

Příspěvek od draracle »

Valtr-Yaghob

M
1) kompaktni a uplne prostory
2) geometricky smysl determinantu

I
1) syntakticka analyza
2) sql

1,2 --> 2
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gASK »

Zdravím. Ráno jsem tam byl ještě před osmou a plnými doušky si s ostatními užíval atmoséfru napjatého očekávání a nervozity. Pak se otevřely dveře do pracovny číslo 212 (zítra je jiná) a zavolali si tam první dva. O minutu později se otevřeli a první člověk vyšel s úspěšně obhájenou bakalářskou prací. Nastolené tempo pánové uvnitř udržovali i nadále a tak, přestože jsem byl až druhý po 8:30, šel jsem na řadu už v 8:15. Obhajoba probíhala již známým stylem - vedoucí vám navrhuje za 1, oponent za 2-3, takže vám dáme dvojku. Souhlasíte? Já souhlasil, dostal papír s napsanou komisí a po minutě uvnitř obhájený odešel (většinu času zabralo třesení rukama a podpisy do papírů - komise se dá i "vybrat" - vím o člověku, co si prý přímo řekl o určitou komisi a dostal ji :shock: ).

A teď ustní:
Moje komise byla tvořena pány Galambošem a Fialou. Postupně ke mně přistoupili a zadali mi následující otázky:

M:
Rovinné grafy
Pozitivně definitní matice

I:
IPSec - AH, ESP, módy
Rodina protokolů TCP/IP - (ARP, TCP, UDP, ICMP, IPv4, IPv6), adresace, routing


Nejprve jsem si střihnul matiku, měl jsem to za 20 minut. Fiala přečetl grafy (formální definice rovinných grafů a co k tomu patří, vzorce o počtu hran, stěn a tak a Kuratowský), upozornil mne na chybku, položil doplňujícíc otázku a bylo to. U těch matic jsem se bál, že tam toho mám málo (definice PDM + determinant PDM + vlastní čísla PDM + hledání extrému fcí více proměnných), ale Fiala nad mým papírem pokýval hlavou, opět se mne dotázal na nějakou drobnost a oznámil mi, že mám z matiky za 1. S pocitem, že už to mám za sebou jsem se vrhl na sítě. Napsal jsem tam zhruba to, co se dá najít v těch našich výcucech + něco na víc, co si pamatuju z přednášek. Zabralo mi to hodinu a půl. Galamboš přišel, mrkl na papír o IPSec a začal klást doplňující otázky - "jak se dohodnou na klíčích", "jak to vlastně funguje", "znáte nějaké UNIXové implementace" (nebo tak něco, byl jsem dost nervní tak to nevím přesně) apod. Trochu ve mne hrklo, páč jsem skoro na žádnou otázku, kromě těch triviálních neznal odpověď. Galamboš řekl, že alespoň jsem správně přeložil ty pojmy co mi zadal a vrhl se na druhou otázku. Mé poznámky o TCP/IP (že je ze světu počítačů, má 4 vrstvy atp.) byly ohodnoceny pojmem "marketingové", pročetl můj stručný popis jednotlivých protokolů a počal mi pokládat dotazy o ICMP (na jakých pracuje portech), o TCP (jak vypadá navazování komunikace, jak vypadají pakety co si posílají, jak se dohodnou na sekvenčních číslech), ARP (jak pracuje a co dělá) a nakonec o routingu (jaké protokoly se na to používají). Na valnou většinu jsem neuměl odpovědět, takže už jsem se s titulem loučil. Galamboš poté prohlásil, že mu to stačí, že se dohodne s kolegou. Odešel jsem na záchod a když jsem se vrátil, Fiala si mne odchytl a pogratuloval mi k složení SZZ.

Výsledek?

M -> 1, I -> (asi) 3, BP -> 2, ergo celkem za 2

Fiala dával otázky z celého rozsahu, viděl jsem tam linearní programování, diskrétku, grafy i analýzu. Galamboš dnes třem lidem dal jenom sítě, další měl jednu síťovou a jednu DB otázku a ti další dva nevím.

Gratuluju všem, co to dali, upřímnou soustrast těm, co to nedali (u naší komise jeden takový byl) a hodně štěstí všem, co jdou zítra.
Naposledy upravil(a) gASK dne 26. 6. 2007 11:18, celkem upraveno 2 x.
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
nytram
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 68
Registrován: 4. 1. 2005 15:54
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: da B-9'th floor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nytram »

M: 1) Stejnomerne konvergence
2) Eulerovske grafy

I: 1) IPSec (AH, ESP, mody)
2) TCP/IP (ARP,ICMP,UDP,TCP) adresace, routovani, flow control, congestion control, spolehlivost

podla toho, co gask napisal, som Galambosovi povedal to iste z IPSec-u...ale asi mu to nestacilo.... odstatne som mal dobre, toto "akoze" nie, takze za 4. takze uz sme dvaja, co boli vyhodeni.
Quod Erat Demonstrandum.
Tresko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 6. 2005 22:19

Otazky na statniciach

Příspěvek od Tresko »

Pripojim sa aj ja:
komisia Skopal + Loebl
M:
1) vektorove priestory
2) PIE
I:
1) oddeleny preklad
2) indexy

Na matike som napisal asi 2 stranky (kazda otazka strana) a to mu stacilo, nic viac sa nepytal. Informatika vcelku fajn, aj ked som nevedel 3 vyhody zhlukovaneho indexu :roll:
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

ja mel jedno veselejsi zkouseni:)

komise - Bednarek, Majerech
-hlavni okruhy otazek vybiraji nahodne, v ramci okruhu, co se jim libi

M
- vety o stredni hodnote (vyzadoval dukaz bez aplikace jine vety o strednu hodnote), newotnova metoda (chtel pomoci ni spocitat dom(n), Taylor

-primitivni fce (jen co se tyce zavedeni a pocitani s nimi), vypocitat jeden Riemannovsky integral (jednoduchy, ale po tech 2 letech to teda byla doba:)

I
-rozhodnutelnost, splnitelnost, pravdivost, dokazatelnost
-XML, XSLT a trochu HTML (to jsem docela cumel, vubec Bednarek ma zajimavy vyber otazek kolega tam mel jen popsat jak se vola funkce nebo neco takoveho:)

Nejdriv jsem se pustil do matiky, ptz jsem si na ni mene veril, abych se kdyztak zbytecne neplacal s informatikou.
Majerech je velmi hodny a VELMI trpelivy, snazi se poradit - integraly nakonec vicemene v pohode, Taylor v podstate vubec, vety o stredni hodnote jsem sepsal a nejak odkyval dukaz, pricemz Newtona jsem si skoro vubec nepamatoval a smolil a smolil...nakonec jsem delal jen matiku 3,5h:)
ale nakonec jsem toho Newtona dal (na jednodussim prikladu) a videl jsem zapsane 4+ (jakoze jeste mam sanci jeste zkousku udelat:)
Bednarek chudak byl kvuli me bez obeda (i presto prijemny rozhovor a snazil se vyjit vstric!), takze potom po 5,5h hodinach, kdy jsem sepsal jen logiku a zacinal ty protokoly, tak si sedl a chtel to uz dovyridit. Logika naprosto ok, v podstate jsem rikal veci, co jsou z wiki + par veci okolo a protokoly- jsme se o nich zacli bavit (vedel jsem toho o nich asi jako vetsina z vas) a nakonec se konverzace prenesla na site obecneji (nastesti), takze to bylo v pohode.. -> 1

Bakalarka za 2, vysledne za 3 - absolutni spokojenost!

jeden to tam neudelal (udajny hlavni duvod neznalost funkcnosti semaforu a bezkontextovych gramatik), jiny mel pry matiku horsi nez ja (coz jsem ani neveril:), ale pry diky perfektnim znalostem v informatice ( nejspise dalkovy student) Bednarek Majerecha ukecal a on prosel..
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

Taky pridam sve zkusenosti pro budouci generace:

Komise Fiala+Galambos

Nejdriv prisel Galambos se svoji informatikou a zadal mi
1) navrh schematu databaze, normalni formy a jeste nejakou mrdku, co si nevzpominam
2) tcp/ip, spojovane/nespojovane protokoly, zabezpeceni, spolehlivost
Tezko z toho usoudit, nakolik se koukaj na to, co je clovek za obor (ja jsem IOI), ale treba jsem mel proste jenom smulu pri losovani otazek...
U te prvni otazky me trapil s nejakyma algoritmama dekompozice (ten jeste sel) a syntezy (ten jsem se snazil zformulovat metodou pokus-omyl, ale moc mi to neslo). U te druhe chtel vedet, jak vypada navazovani spojeni, v jake vrstve se resi zabezpeceni a takovy ruzny nesmysly, nakonec to byla pry horsi dvojka.

Fiala s matikou byl o neco vic v pohode, dostal jsem
1) souvislost, 2-souvislost
2) skalarni soucin, ortogonalita
K prvnimu jsem mu napsal definice, vetu o usich a algoritmus na otestovani 2-souvislosti a byl spokojen. Ve druhym chtel k definici SS, ortogonality a fourierovych koeficientu slyset jeste neco jako, ze na Z_n nema smysl SS zavadet, coz jsem mu nerekl a tak matika vysledna lepsi dvojka.

No, a tak jsem se za tri roky a 90 minut stal bakalarem.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Necroman »

Informatika
Skopal

- B-stromy a varianty
- kryptografie, RSA
Skopal byl v pohode, ptal se na varianty a speciality, nejak jsem si nevzpomnel, ze disky maji jen sekvencni pristup a tedy neni treba oboustraneho spojaku v B+ stomech. Jinak OK

Matematika
Loebl

- reseni soustav linearnich rovnic
- princip inkluze exkluze - PIE (koláč 8) )
Napsal jsem na obe temata dve stranky, kdyz ke mne prisel, tak nechtel nic rikat, jen si to zbezne prohlednul a chtel dopsat jeden vzorecek, dukaz zadny. Za pet minut mi psal jednicku do "formulare".

dohromady
(prace 1 + 1) + (zkouska 1 + 1) => Bc :)
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ps »

Matematika (Fiala)
- Metrické prostory - definice, příklady, vlastnosti
- Jádro matice, řešení soustav lin. rovnic - lineární množina

Informatika (Galamboš)
- Bezpečnost - IPSec...
- Rozklad zátěže (Unix)

výsledek M 2, I 1, práce 1
Až dointegruju, chci do sběru
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Příspěvek od Keleen »

I - Galambos
1) IPsec - chce to tomu vazne dobre rozumnet - mel jsem dojem ze to chapu, ale pak se ukazalo, ze nektery veci mi zrovna moc jasny nejsou...ale nejak jsme to v diskuzi poresili. Pozor na oblibenou otazku na jakem portu bezi IPsec - spravna odpoved je na zadnem (jasny, je to prece sitova vrstva, ale komu to ma dojit:).
2) Konkretni soubory system NTFS - tady jsem popletl jak vlastne pracuje FATka, o NTFS jsem mel tak jako povesechne informace, proste nic moc jsem nevedel, ale zase jsme si popovidali, byly mi vysvetleny me omyly a nakonec oka.
Jinak je pravda, ze toho chce docela hodne a dopodrobna, ale kdyz clovek rekne, ze proste k tomuhle vic nesehnal a ze podrobnosti proste nevi, pobavi se o tom s Vami a vetsinou se to da dokupy.

M - Fiala
1) Skalarni soucin, ortogonalita
2) Strom, kostry grafu, hledani nejmensi kostry
Uplne vklidku, stacilo definovat pojmy, napsat neco kolem, pak polozil par praktictejsich otazek, doptal se na Fourriera vzhledem k ON bazi a proc se dela a hotovo.

Vysledek 2, jsem spokojenej;).
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Tak se taky pochlubim - Majerech, Bednarek

I)
NP
neco o sitich - IPv4/v6, fragmentace a jak se v v4 a v6 resi (v6 neresi a posila zpet), NAT, firewall

Myslel jsem ze NP chapu, ale dokazali mi (oba), ze to ne tak uplne chapu.

M)
Matice
Diskretetni matika
Vzhledem k tomu ze Majerech moduluje nejaky cisla, jsou otazky od nej spravedlive rozdeleny do celyho spektra a tak dava i to cemu nerozumi, takze se spokojil se vsim vesmes obecne. Kolega tam neco dokazoval a Majerech mu rikal ze to takhle stejnak v tom nevidi, tak ze mu bude verit (dukazy by ani nechtel).

Cela zkouska se nesla v celkem neformalnim duchu.

Bednarek i Majerech byli v pohode a do niceho nerypali.
Lepsi zkousejici a otazky sem si ani snad nemohl prat.
I=(2,2) M=(1,1) = 2, prace za 1...
Výsledek za 1.
Vsem preji hodne stesti jak na zkousejici tak na otazky.
Uživatelský avatar
Oscar
Donátor
Donátor
Příspěvky: 26
Registrován: 13. 11. 2004 13:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oscar »

Skopal:
1, Dokazatelnost, rozhodnutelnost
2, Genericke programovani

Definiciu rozhodnutelnosti som vedel, ale nevedel som mu nic blizsie povedat a rekurzivne spocetnych mnozinach, vyzeral byt trosku nahnevany (lebo prave o tom chcel pocut a bol velmi prekvapeny ako je mozne, ze sme to nebrali) ale podarilo sa mi spravne argumentovat a vysvetlit, ze to je az Slozitost I a nie bc predmety, takze nakoniec v poho. (Ale mal som strach ako male decko.)

Loebl:
1, Cisla, mohutnosti (N, Z, R, Q, C)
2, Usporadane mnoziny

INF 2, MAT 2-, BC 2vs3=2 ... celkovo 2.

Vela stastia kazdemu v septembri.
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“