Státnice Bc. ISPS na Wiki

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Státnice Bc. ISPS na Wiki

Příspěvek od ps »

Ahoj,

začínám dávat na Wiki dohromady otázky pro státnice, obor správa počítačových systémů, základy informatiky. Pro začátek je tam kostra okruhů.

http://wiki.matfyz.cz/ -> Státnice -> Základy informatiky - obor Správa počítačových systémů

Stejně si to já (a i vy ostatní) potřebuju v bodech sepsat, tak to budu psát rovnou do Wiki. Většinu převezmu z oboru programování, který to má sepsané, jen něco přebývá/chybí. V ISPS je především navíc velká kapitola Administrace systémů (Unix/Windows). Já zpracuju v bodech a odkazech ten Unix.

Takže tím jsem chtěl říct, že kdyby se někdo chtěl zapojit, tak ... :)

Budou tam jen jednotlivé body a odkazy na zdroje.
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik »

Vypadá to moc užitečně, možná by bylo ale dobré to tršku víc rozhrnout do podstránek, takhle budou ty stránka brzy dlouhé kilometr.

Ale přiznávám, že státnici mám až v září, takže teď s tím moc nepomůžu...
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ps »

Trupik píše:Vypadá to moc užitečně, možná by bylo ale dobré to tršku víc rozhrnout do podstránek, takhle budou ty stránka brzy dlouhé kilometr.
No asi to fakt rozdělím na těch 6 hlavních kapitol.
Trupik píše:Ale přiznávám, že státnici mám až v září, takže teď s tím moc nepomůžu...
Chápu. Počkáš až to bude hotové a pak to před zářím použiješ :D
Uživatelský avatar
happy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 43
Registrován: 31. 1. 2007 01:24
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od happy »

Nebude to trochu redundantní s větví Programování? Stejné věci by tam nemusely být dvakrát. Obor Programování tam má některé věci navíc, což by ISPS nemělo vadit - člověk si může jít podle vlastních požadavků a přeskakovat. Když bude obsah v Programování vylepšen, do SPS se to nepromítne. Bude to škoda, nebo to přidá práci hledáním "co kdyby tam vedle to bylo lépe popsané.."

- v "Architektura počítačů a operačních systémů" je v otázkách pro SPS navíc:
"přenos dat. Technologie dálkového přenosu dat. Velkokapacitní záznamová média, zálohování, technologie ukládání a zabezpečení záznamů."
- v 3. "Databáze" má SPS navíc
"Správa databázových systémů. "
- 6. Administrace systémů (celá 6. otázka) je v SPS navíc.

Ty věci se oplatí mít ve wiki samostatně.
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ps »

happy píše:Nebude to trochu redundantní s větví Programování? Stejné věci by tam nemusely být dvakrát. Obor Programování tam má některé věci navíc, což by ISPS nemělo vadit - člověk si může jít podle vlastních požadavků a přeskakovat. Když bude obsah v Programování vylepšen, do SPS se to nepromítne. Bude to škoda, nebo to přidá práci hledáním "co kdyby tam vedle to bylo lépe popsané.."

- v "Architektura počítačů a operačních systémů" je v otázkách pro SPS navíc:
"přenos dat. Technologie dálkového přenosu dat. Velkokapacitní záznamová média, zálohování, technologie ukládání a zabezpečení záznamů."
- v 3. "Databáze" má SPS navíc
"Správa databázových systémů. "
- 6. Administrace systémů (celá 6. otázka) je v SPS navíc.

Ty věci se oplatí mít ve wiki samostatně.
Redundantní to trochu bude. Ale já jsem to pojal malinko jinak. Já to píšu ve více bodech - píšu tam vyjmenování důlažitých definic a vět, zatímco to co je ve větvi programování je příliš hrubé.

To jak to dělám já má spíš sloužit jako seznam toho co je třeba umět a podle toho si to pak budu opakovat, zda jsem na něco nezapomněl.

No těžko říct jak to nejlépe udělat. Jak říkám, mně to přijde lepší jako stručné heslovité výpisky a ne jen odkazy na zdroje.
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ps »

Dokončil jsem na Wiki sekci "Základy informatiky" pro obor ISPS.

Teda ne že bych to dokončil úplně, ale napsal jsem tam co šlo. Nicméně stále zůstává viset pár otazníků nad následujícími tématy, u kterých není jasné, co tam přesně patří:

* Databáze - Podstata a architektury DB systémů
* Databáze - Vícevrstevné architektury
* Databáze - Vazba databází na internetové technologie
* Databáze - Správa databázových systémů
* Architektury - Technologie dálkového přenosu dat
* Architektury - Velkokapacitní záznamová média, zálohování, technologie ukládání a zabezpečení záznamů
* Unix - Síťové, systémové a adresářové služby
* Unix - hromadná, vzdálená a odložená instalace

Windows jsem nedělal a dělat nebudu.

Předpokládám, že se tu najde mnoho nadšenců, kteří chtějí nějaký ten titul, které se budou brzy rozdávat, a že se připojí a doplní chybějící věci :-)
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Otázka do pléna - ISPS časť na wiki je spracovaná detailnejšie (pekne) než u IP, nebude lepšie dať tam len odkazy a doplniť to o to čo je u IP navyše?
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“