Z čoho sa učíte

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Z čoho sa učíte

Příspěvek od rastik »

Z čoho sa učíte alebo chystáte učit na štátnice? Našiel som iba zbierku potrebných vecí na wiki. To je síce fajn, ale blbo sa z toho učí - je to rôzne rozsekané a viac času zaberie to kompletovať než sa učiť. Najlepšie by boli skriptá, ale pochopil som z iných diskusií že sú nanič.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Z čoho sa učíte

Příspěvek od gASK »

Matematika - zatím používám ty skripta na souborky - spíše na opakování než na učení, věci co si vůbec nepamatuju si najdu přes wiki / materiály z dřívějška (co jsem měl na zkoušky). Věci co si pamatuju se z toho souborkového materiálu učí výborně. Jen je třeba si vybrat co je třeba a co ne a sem tam něco doplnit.

Informatika - uvidím, ještě jsem nezačal, ale asi podobně

:twisted:
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

A ako sa tie skripta presne volajú?
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gASK »

Souborkové TEXty. Jsou ve studnici a myslím, že i někde na internetu....
When life gives you crap, make crap golems.
Franta
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 1. 2. 2006 10:38
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - co se vsechno ucit

Příspěvek od Franta »

Cau.

Mam dotaz: z jakych pozadavku vychazite pri uceni? Z toho, co je v karolince kterou jste si koupili na zacatku studia nabo z aktualnich informaci na http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/i3a6.htm - rad bych vedel, co se mam vlastne ucit :)
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

No já myslím, že Karolinka, kterou sis koupil asi na Albeři už má prošlou lhůtu. Já teda vycházím z těch webovek (popř. to samý je v nový Karolince).
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gASK »

Webovky. Vytiskl jsem si to. Ale hlavně se učím podle Wiki, seznam z webovek používám pro opakování (resp. budu používat, ještě jsem se SKORO NIC nenaučil :evil: )
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Asi je blbost ucit se primarne ty otazky, ktere byly zkousene loni (vycucal jsem je z fearu), co? :) Pomerne dost se tam totiz opakuji.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gASK »

Hrozně záleží na komisi. Bylo by fajn, kdyby nějaký pražák vysondoval tak týden před SZZ kdo tam bude a kdo ne :twisted:
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

gASK píše:Hrozně záleží na komisi. Bylo by fajn, kdyby nějaký pražák vysondoval tak týden před SZZ kdo tam bude a kdo ne :twisted:
Pokiaľ mi to pripomenieš tak môžem.
Uživatelský avatar
happy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 43
Registrován: 31. 1. 2007 01:24
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od happy »

Začátek mi dělal trošku problém, "vlastnosti N, Z, Q, R čísel". Nebude to moc do hloubky (zavádění R jako v Jarníkovi ;)) ale napsat inkluzi by taky nestačilo.

Myslel jsem, že až otevřu souborkové texty (luigi je chválil), budu to mít všechno pohromadě jako na tácu, ale takový materiál asi nemáme.

Pultrovy skripta jsou tady: http://kam.mff.cuni.cz/~pultr/

Osobně jsem Kalendův zástánce. Na přednáškách rozdává přehledové papírky (důkazy píše na tabuli), tak tady je na ně link: http://www.karlin.mff.cuni.cz/~kalenda/texty-i.htm

Pick má materiály rovněž na své stránce.
ZS: http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pick/pre ... 2006-07.ps
LS: http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pick/MAA ... ednaska.ps
PDFka mají příponu pdf.

Tolik k prvácké analýze, hmmm..... :oops:
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

No já zjišťuju že skoro víc práce než naučit se to dá všechno to poshánět a vědět kde to hledat... Ještě ta matika jde, tu má většinou člověěk pokup (většina toho byla povinná a psala se ručně), ale ta informatika ... jednak polovina z toho je povinně volitelná a navíc je všechno "kdesi" na slidech :-(
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gASK »

Tak už mám všechno. Kde jsem to vzal? Z několika zdrojů:

Analýza (prvních pár otázek) je z Kalendových papírků a číchsi skript, co mám z bůhvíkdy vytištěný a souborkových TEXtů.

Vše, co se týče lingebry apod (matice, vektorové prostory, lin.prog apod) mám z Rohnových skript. Půjčil jsem si je náhodou a osvědčila se. Je to tam pohromadě, přehledně a pěkně vysvětlený.

Diskrétku a grafy pak z Kapitol z diskrétní matematiky (ktéré jsem jako blbec na podzim prodal, abych si je teď musel půjčovat z knihovny :twisted:). Jinde se mi to dohledat nepodařilo.

No a Algebru mám ze Souborkových TEXtů a své paměti.

Zatím se mi tato kombinace osvědčila, dá se tam rychle hledat, snadno se z toho učí a není toho mnoho, takže se s tím snadno cestuje ;)

Na informatiku se teprve chystám - to bude teprve síla :?
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

gASK píše:Analýza (prvních pár otázek) je z Kalendových papírků a číchsi skript, co mám z bůhvíkdy vytištěný a souborkových TEXtů.
Na wiki som doplnil som odkazy na zápisky Petra Baudyša a hlavne na pekné texty k analýze III od Klazara.
gASK píše:Vše, co se týče lingebry apod (matice, vektorové prostory, lin.prog apod) mám z Rohnových skript. Půjčil jsem si je náhodou a osvědčila se. Je to tam pohromadě, přehledně a pěkně vysvětlený.
Tu skôr preferujem Tůmovy skripta, Rohn to vysvetľuje dosť odlišne. V prváku sa mi stalo, že som sa učil z Tůmovych a došiel na skúšku k Rohnovi. Na ústnej sa pozrel na moje písomné odpovede, spýtal sa z čoho som sa učil a poslal ma domov :(
gASK píše:Diskrétku a grafy pak z Kapitol z diskrétní matematiky (ktéré jsem jako blbec na podzim prodal, abych si je teď musel půjčovat z knihovny :twisted:). Jinde se mi to dohledat nepodařilo.
Niektoré veci v tej knihe chýbajú, doplnil som odkaz na skripta Tomáša Vally písané na Kombinatoriku a grafy.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

gASK píše:Hrozně záleží na komisi. Bylo by fajn, kdyby nějaký pražák vysondoval tak týden před SZZ kdo tam bude a kdo ne :twisted:
Detaily budú 15.6. alebo 18.6. Okrem nástenky to bude asi aj tu.
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“