Obhajoba (prezentace)

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
John Beak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 29. 10. 2009 20:59
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Obhajoba (prezentace)

Příspěvek od John Beak »

Dobré ráno,
Píšu prezentaci na obhajobu bakalářky (ve čtvrtek) a chtěl bych se poradit ohledně struktury - čím začít, co určitě znímit, čemu se vyhnout, aby to mělo všechny povinné náležitosti... Jestli někdo dělal taky obhajovu prezentací, prosím podělte se o zkušenosti.

Když prezentuju ze slajdů, mám mít i plakát?
Trolling is a art.
Design Your Universe
IcyTower.cz
John Beak's Website
Abby
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 9. 2011 12:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Obhajoba (prezentace)

Příspěvek od Abby »

Ahoj,

obhajovala som prácu (na KAM) formou prezentácie v letnom termíne, tak pridávam moje skúsenosti. Začala som jednoduchým motivačným príkladom, na ktorom som ukázala, čo sa bude riešiť a na čo je to dobré. Potom som definovala nejaké základné pojmy a operácie a stručne popísala algoritmus, na ktorom bola práca založená. Ďalej som popísala niektoré vylepšenia algoritmu (nie príliš do detailov, skôr aký majú význam a najjednoduchší typ vylepšenia) a vlastné navrhnuté rozšírenia. Nakoniec zhrnutie prezentácie a krátko som spomenula ďalšie možnosti rozšírenia práce.

Riadila som sa tým, že by to malo trvať 10-15 min., čo myslím docela dobre vyšlo. Prezentácia mala 8 slajdov, prevažné obrázky, "animácie", stručné popisky a texty v odrážkach. Detaily záležia na téme a obsahu práce, ale obecne asi začať nejakým úvodom do riešenej problematiky, popísať riešenie, vychváliť vlastný prínos a na záver stručné zhrnutie. Moje skúsenosti s obhajobou formou prezentácie sú pozitívne, po skončení bola krátka diskusia o práci (naša komisia bola v pohode, otázky neboli príliš zákerné, ale skôr zo záujmu :) ). Po konci diskusie sa prečítali posudky vedúceho a oponenta. Plagát nie je potrebný.
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Obhajoba (prezentace)

Příspěvek od mykem »

Buďto máš prezentaci (slidy), xor plakát .

Tady je text od Tůmy na tohle téma: https://d3s.mff.cuni.cz/~ceres/adm/jak- ... -praci.php
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“