Ucetnictvi II

kralicek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 1. 2007 12:11

Ucetnictvi II

Příspěvek od kralicek »

Ahojky, tak dnes probehl druhy termin ucta a uspesnost byla 50%. Prvni 3 lide za 1, zbyvajici 3 bez znamky. Nutno dodat, ze ale nekteri odesli i sami vlastne po zadani otazky. Dva lide dostali stejne jako minuly tyden otazku na vykaz zisku a ztrat a stejne jako minuly tyden to nedal ani jeden. Jinak mel naladu ok a na nic moc se neptal. Nemusela jsem mluvit ani 20 min a nakonec rekl, at mu dam index.
Otazky:
multiplikativni model + dekrementni tabulky - za 1
rozklad ocekavaneho zisku kap. ziv. pojisteni + zpusoby oceneni IAS, fer hodnota - za 1
excedentni zajisteni (to s tou sekuritizací) + testy postacitelnosti rezerv - za 1
vyjaz zisku a ztrat + nevim co....
vykaz zisku a ztrat + test postacitelnosti rezerv
a uz posledni nevim.....
Dobre je mluvit nahlas, pokud mluvite potichu, neslysi vas a muze si myslet, ze si jen tak neco mumlate, problem vsak byl s tim, ze to znacne rusi toho, kdo se pripravuje. Pak je asi nej jit hned prvni, ale to lze ovlivnit jen tim, na ktere misto se zapisete na posledni prednasce, nebot poradi pak plati a podle nej si vas vola dovnitr.
Good luck
Smejky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 6. 2011 14:30
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Ucetnictvi II (Justová)

Příspěvek od Smejky »

Přidávám svoje zkušenosti s předmětem i se zkouškou u Justové:

Na přednášky ani cvičení z účetnictví II nemá cenu chodit, přednášky kopírují doporučovanou literaturu (Mandlovo Účetní výkaznictví pojišťoven pro matematiky) a ze cvičení se píšou 2 zápočtové písemky, které jsou stejné jako v minulých letech. Při zkoušce se zkouší VÝHRADNĚ látka z přednášek. Sama Justová říká, že je důležité vědět od každé "otázky" něco (i když žádný konkrétní otázky k dispozici nedala, takže prostě mít trochu povědomí o všem), ale není nutné umět vše nazpaměť a do hloubky. Při zkoušce dostanete 2 otázky a máte 20 minut na přípravu, pak si k vám sedne a říkáte jí, co máte na papíru. Já jsem u první (modelování výnosů z FU) otázky někde zapomněl -1, takže mi nevycházel integrál, což jsem věděl, že má vyjít jinak, tak jsem jí to řekl, ona mi tam doplnila tu -1 a řekla, ať jí jenom řeknu meze toho integrálu. Druhou otázku (pravděpodobnosti přechodu ve stavovém modelu) jsem moc neuměl, protože se mi zdály soustavy diferenciálních rovnic zbytečné na učení, takže jsem se na to vykašlal. Tak jsem jí tam jenom nakreslil ten základní obrázek přechodů mezi stavy a napsal, co znamenaj intenzity přechodu. S těma pravděpodobnostma mi hodně pomohla a dal jsem to s ní nakonec dohromady (na něco jsem ji vzpomněl a něco mi poradila). Pak řekla, že je spokojená a dala mi dokonce jedničku. Důležitý ale bylo, jak už jsem tu psal, že jsem měl u každý otázky aspoň něco, takže když nebudete vědět, aspoň něco se tam pokuste napsat.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“