co potřebuju jako nováček

StanleyCZ

co potřebuju jako nováček

Příspěvek od StanleyCZ »

Zdravím,
přijali mě na Matfyz na obor Matematika, a tak bych se chtěl předem trošku vybavit
nějakýma učebnice, materiálem, pomůckama.
Mohli byste mi říct, na co bych neměl zapomenout?
A ještě jeden dotaz, čemu bych se měl vyhnout při skládání rozvrhu?
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: co potřebuju jako nováček

Příspěvek od QZuzka »

StanleyCZ píše:Zdravím,
přijali mě na Matfyz na obor Matematika, a tak bych se chtěl předem trošku vybavit
nějakýma učebnice, materiálem, pomůckama.
Mohli byste mi říct, na co bych neměl zapomenout?
A ještě jeden dotaz, čemu bych se měl vyhnout při skládání rozvrhu?
učebnice a tak, to nevím, jestli se dá říct předem... já jsem si většinou po první přednášce, pokud byla doporučena nějaká kniha, došla do knihovny
Nezapomenout bych řekla papíry/sešity a propisku :) pak si napsat rozvrh a zapsat předměty v SISu, mít v pořádku tramvajenku a nabít isica na obědy (a zjistit si otvírací dobu menzy)

Pokud se něco nezměnilo, tak "dostaneš" nějaký rozvrh přidělný, při případných změnách to chce hlídat abys chodil na cvičení odpovídající přednášce (to znamená pokud je cvičení pro kruh 243, tak to chce chodit i na přednášku, která je napsaná pro 243, protože někdy různí přednášející vypadají skoro jakoby učili jiné předměty..). A při předmětech navíc rozlišovat, co se dá dělat v prváku a kde je lepší počkat, až budeš mít za sebou nějaké přípravné předměty..
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: co potřebuju jako nováček

Příspěvek od Tuetschek »

Pokud si chceš přibrat další předměty, hlavně koukej na prerekvizity -- předměty, které už musíš mít splněné předem. Několikrát se mi povedlo zapomenout a pak jsem se divil.
A učebnice bych moc neřešil, většina předmětů se dá naučit se z vlastních poznámek, případně od někoho půjčených nebo nalezených ve Studnici vědomostí.
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „Výuka LS 1. ročník“