Dosažené zrychlení - DU 1

Vícejádrové procesory přináší možnost provádět paralelní výpočty i na běžných počítačích. Implementace aplikací využívajících paralelní výpočty je netriviální záležitostí. Cílem předmětu je proto seznámit studenty teoreticky i prakticky se současně používanými softwarovými technologiemi pro zápis paralelních algoritmů, naučit studenty ladit paralelní programy a v neposlední řadě naučit studenty ladit výkon paralelních programů.

Kolikrát zhruba byla vaše paralelní verze násobení matic rychlejší než verze referenční - sériová?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od joshis »

Ahoj všichni parlabíci!

Protože rád posiluji konkurenčního ducha a protože jsem již zjistil, že moje řešení DU 1 dostalo od Vás všech asi těžce na p***l, rozhodl jsem se uspořádat takovou malinkou anketku. Podělte se s námi (nebo aspoň se mnou) o to, jak moc jste výpočet zrychlili oproti referenční sériové verzi (tedy oproti multiply).

Jako referenční data v této anketě uvažujme ukázkové matice large.a a large.b.
_mffcore_

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od _mffcore_ »

Divná to "gausovka" ... vysoké minimum i maximum a slabý střed.

PS: Chybí mi tady kategorie "25x a více" ;)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od hippies »

hh, chapu, ze v kategorii "na přezdržku" se ti nelibi ... ale vez, ze to bys nahle zahucel do kategorie "přesdržku" :idea:
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od joshis »

Rozmezi je sestaveno podle toho co ma pan Yaghob na strankach;). Posledni kategorie je jako bonus specialne pro _mffcore_. Pokud se nekomu rozmezi nelibi, nic mu nebrani sve reseni downgradovat;)!

Kazdopadne - a prominte, jestli ted pusobim dojmem, ze se vtiram (v tom pripade mate povoleni me tvrde utrit) - bych se rad s Vami "uspesnymi resiteli" (_mffcore_, necroman) o tom Vasem reseni pobavil, respektive bych se rad neco naucil, respektive ... jak ste to kurna udelali??? :o

Myslite, ze by se dalo nejak domluvit a ze by bylo prinosne to, aby se uspesni (rekneme 2 nejuspesnejsi) resitele na cvikach se svymi pristupy a postupy prezentovali? Myslim, ze by to bylo pekne jak pro uspesne resitele tak pro ty neuspesne, kteri by radi nekdy byli o neco uspesnejsi...

(... kez by nekdo z ulity nekdy zasel na nase fora aby se nad nasimi podnety zamyslel... vsadim se, ze to tu pan Yaghob urcite necte... ze mam pravdu, pane Zavorale?)
_mffcore_

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od _mffcore_ »

Nejsem proti a povazuji to za dobry napad. Take me vrta hlavou, jak dosahnout rychlosti Intelacke knihovny v paralelni verzi :) Zajimave by bylo dat vsechny napady a zjistene informace dohromady ... jakeho zrychleni by se podarilo dosahnout spolecnymi silami. Ony se ty "triky" (resp. spise povedomi o tom, na cem vsem zavisi rychlost provadeni programu) hodi i v optimalizaci jinych programu v praxi.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od Necroman »

Ja jsem klidne pro, moje reseni rozhodne nepouziva zadne hardcore veci, ani radek assembleru, zadna magie s prikazy compileru... Pokud bude zajem na cviceni, tak notebook s sebou nosim.

(btw.napada me, jak to napsat hodne efektivne, proste ve svem kodu pustim 8x mkl na na osminach toho zadani a pak zmerguju vysledky :) )
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
_mffcore_

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od _mffcore_ »

Ja take nepouzivam zadnou magii (pokud tedy par "instrukci" neni magie). Btw pry existuje MKL v paralelni verzi (tedy pry je standardne paralelni a musi se specialne zkompilovat, aby se chovala seriove), takze je zbytecne poustet seriovou verzi MKL a pak mergovat vysledky. Autori MKL to velmi pravdepodobne udelali efektivneji (i kdyz v principu asi stejne). Problem je, ze MKL nesmime v DU pouzit (na jine nekomercni ucely ano).

PS: Pochlubte se s konkretnim dosazenym zrychlenim (10 a vice nerika, zda je to 10.1 nebo 50).
Uživatelský avatar
joshis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 11. 2006 01:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosažené zrychlení - DU 1

Příspěvek od joshis »

Hmmm... asi by bylo fer napsat, ze toho vice nez 4nasobneho zrychleni jsem dosahl na maticich "large". Na maticich "huge" bylo moje zrychleni ani ne 2x (viz stud_19). Mozna tech 256 vlaken bylo nakonec malo :lol: - mel jsem to udelat dynamicky (na huge jsem jich tam mel pustit 5000 ;) )
Odpovědět

Zpět na „NPRG042 Programování v paralelním prostředí“