Co zmenit do pristiho roku

johnik

Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od johnik »

Zdravim vsetkych ucastnikov(aj neucastnikov) tohtorocneho turnaja. Chcem sa predovsetkym podakovat organizatorom za namahu, ktoru si tento rok dali, takisto aj za dobre zvladnuty system a aj casovy harmonogram ma prekvapil svojim dodrziavanim.

Avsak, ako to uz byva pri prvych rocnikoch, vzdy je co zlepsovat..., preto sem napisem svoje postrehy:

1) polcas 9 minut je naozaj velmi malo..., je mi jasne, ze dlhsi polcas si vyzaduje aj vyssie vstupne, verim ale tomu, ze timy tento fakt rady prepacia, ak si budu moct poriadne zahriat na urovni. Moj navrh je aspon 15minut (samozrejme, kazdy tim by vo svojom vlastnom zaujme mal mat nahradnikov)...

2) striedanie len pocas prerusenia hry sposobovalo dost chaosu, dalo sa na to ale zvyknut... V inych sutaziach bezne funguje striedanie aj pocas hry.

3) nevyrovnani rozhodcovia. S tymto zrejme nic nespravime, piskame si to sami. Preto by som bol ale rad, ak by piskali pokial mozno ti ludia z timu, ktori si aspon precitali pravidla a maju aspon trochu respekt... Niektore rozhodcovske vykony dnes boli naozaj smutne.

4) niektore dalsie zmeny v pravidlach (nahravanie si s brankarom, mala domov (raz sa dnes aj piskla :wink: ), spominane striedania, miesto 6sekund mozu stacit 4 a pod.)

Dakujem este raz organizatorom za to, ze sa do niecoho podobneho pustili, je to skvela myslienka, jedinou skvrnou na dnesnom fajn turnaji je fakt, ze doslo k zraneniu (preco to tak je snad na kazdom marfyzackom sportovom podujati? ). Prajem skore vyzdravenie.
Tesim sa na dalsi turnaj, opat o rok ( :?: alebo aj skor? :twisted: :arrow: )
Uživatelský avatar
starecml
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 9. 2006 18:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od starecml »

Take bych rad podekoval organizatorum za hladky prubeh akce i za objednane pocasi :D

Co se tyce tech pravidel:
9 min bylo malo, ale pokud to vezmeme tak, ze vetsina hracu jsou matfyzaci, pak po nich nemuzete chtit, aby hrali jako profi hraci. Ja osobne bych se take pridal k zadosti o prodlouzeni hraci doby na 15min. (i kdyz pro tymy, jako byl ten nas, ktere se dostaly az do finale stacilo i tech 9 minut ;-) )
Stridani hracu i mimo preruseni je take dobry napad, ale i takhle se to dalo prezit.

Ad zraneny hrac:
Toho chudaka lituju, protoze zraneni vypadalo fakt osklive. Zakrok na nej byl vsak cisty a vse bylo v ramci pravidel. Ono je pravdou, ze sportovec by mel umet nejenom hrat, ale i padat 8)

Sportu zdar!
Zdravi clen Kellemes Teamu
Scientific Approach team
mdozsa

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od mdozsa »

Dekuji za organizaci, je super, ze se toho spolek matfyzak ujal.
Ja bych byl take pro 15 min/polocas, jenze problem je, ze bylo vice zapasu, co jsme hrali hned po sobe, a hrat 60-90 min je asi trochu opravdu hodne. Jedine ze by se poresili prestavky, ale bylo by to potom cele casove narocne..
Co se mi zdalo divne bylo, ze do "play-off"u postoupil kazdy team...
Urcite by chtelo udelat neco s tema rozhodcima... na poslednim zapase jsme se schodli s protihracema, ze by to bylo mene konfliktni, kdyby nepiskal nikdo...
Gratuluji vitezum,
s pozdravem Mato, Kellemes Team
Uživatelský avatar
rajjo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 1. 2006 18:56
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od rajjo »

ahoj,

diky za reakce na organizaci turnaje. Vim, ze je stale co vylepsovat, ale vzhledem k tomu, ze se jednalo o prvni turnaj, co jsem mel jako poradatel na triku, turnaj probehl "relativne" hladce.

ad 1) mozna ze vas to prekvapi, ale puvodne jsem planoval pouze 7 minut na polocas :shock: Tech 15 minut na polocas by bylo na takovyto turnaj az prilis, protoze jen odehrani zakladnich skupin by trvalo necele 4 hodiny. Krome toho nektere tymy nastoupily pouze s 5 hraci a po par utkanich uz na nich byla znat unava. Co priste udelat lepe je dat trochu delsi pauzy mezi jednotlive zapasy. Na konci turnaje jsme totiz meli uz skoro hodinovy skluz.

ad 2) stridani pouze pri preruseni hry melo hru zprehlednit, aby rozhodci stale nemusel hlidat, jestli je na hristi spravny pocet hracu. Vetsina tymu si s timto pravidlem ale bez problemu poradila.

ad 3) rozhodci byli nejvetsi slabinou turnaje. Pred turnajem jsem kapitany tymu prosil, aby na piskani nominovali nekoho, kdo aspon trochu zna fotbalova pravidla a vi, kdy ma co piskat. Bohuzel, nekteri rozhodci byli slabsi a spise jen stopovali cas. Tento problem lze resit zvysenim kvality tymu na turnaji, protoze v kvalitnejsim tymu aspon nekdo fotbalu rozumi a dokaze i piskat, nebo sehnat externi rozhodci, kteri by na turnaji pouze piskali. To by zvedlo startovne asi o 100 az 200 korun.

ad 4) pravidla byla prevzata (a mirne upravena) z jineho fotbaloveho turnaje. Kazdy muze mit na jednotliva pravidla ruzny nazor, nicmene si myslim, ze s zadnym s nich nebyl zasadni problem.

ad "play-off": turnaj byl poradan s umyslem si v pohode zahrat fotbal. Tymy, ktere by vypadly uz po zakladni skupine, by z turnaje moc nemely, protoze by uz po 2 hodinach jely domu. Takhle mely aspon sanci ve ctvrtfinale prekvapit.

Co me nejvice mrzi je to zraneni, ktere na prvni pohled vypadalo velmi osklive (stal jsem asi v 3 metry od toho mista, kdyz se to stalo). Doufam jen, ze se hrac FC International rychle uzdravi a nebude mit na turnaj pouze spatne vzpominky.

Jinak doufam, ze pristi rok budu mit dost casu usporadat druhy rocnik turnaje. Kdybyste se chtel nekdo pridat a trochu pomoct s organizaci, klidne mi napiste. Budu rad, kdyz se nekdo prida. Take sem piste vase pripominky, at to pristi rok muze byt jeste lepsi nez letos 8)
johnik

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od johnik »

Ahoj,

co sa tyka dlzky trvania polcasu. Samozrejme, ze ak je v time 5 hracov, tak je 5 minut akorat... Lenze viem, ze su aj timy, ktore sa jednoducho nestihli zaregistrovat, teda hracov, ktori by chceli hrat, je viac, ako bolo naozaj na turnaji... Ak by boli polcasy 15 minutove, tak by (podla mojho nazoru) v kazdom time bolo 8 hracov. Pri dlhsom polcase sa taktiez skor presadi kvalitnejsi tim (podobne ako v pingpongu stary system na 21bodov...).

Pravidla su pravidla, na tie si treba jedine zvyknut..., navrhy vyssie su z mojej strany navrhmi na zamyslenie (v inej sutazi sa uz osvedcili).

So systemom play-off suhlasim, kvalitny tim by mal predsa v skupine skoncit vysoko a teda by mal papierovo slabsich zdolat (tu zasa zalezi aj na case) a v pripade, ze je jedna skupina velmi silna, tak timy, ktore by v nej neobsadili prve priecky, by mali este sancu dokazat svoju kvalitu.

Rozhodcov si vystihol presne... :cry: Aj ked boli aj vynimky, ktore zapiskali naozaj pekne.

Na toho chalana som sa uz pytal, tak vraj sa drzi dobre...

Ak by bol cas, s organizaciou mozem trochu helfnut (najdes ma napriklad na matfyzackom irc)
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od lavor »

Nazdar, tiez sa pridavam k dakovackam organizatorov. Uz staci aby ste zalozili 17.listopadovu ligu, alebo aspon jedno ihrisko s umelou travou na koleji 17.listopadu. :lol:
Ale spat do realu. Pripajam sa k johnikovym pripomienkam k pravidlam. Taktiez suhlasim s dlhsim polcasom a so striedanim pocas hry. Tieto 2 zmeny si myslim by boli najprospesnejsie a co som sa rozpraval s ucastnikmi turnaja tak by ich privitali. Argumentovat tym ze vsetky muzstva sa s tym stridanim vyrovnali myslim nie je spravne, ved predsa co uz inak mali robit.
A s rozhodcami nikdy nebudu vsetci spokojny :)
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Uživatelský avatar
starecml
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 9. 2006 18:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od starecml »

lavor píše:...A s rozhodcami nikdy nebudu vsetci spokojny :)
To je sice pravda, ale ten rozhodci, co piskal finale, tak to byla katastrofa! :roll:
Scientific Approach team
mdozsa

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od mdozsa »

Nejsou ty vysledky trochu pomychane? Konkretne 4. pricka..
Uživatelský avatar
rajjo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 1. 2006 18:56
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od rajjo »

mdozsa píše:Nejsou ty vysledky trochu pomychane? Konkretne 4. pricka..
Ja jsem mel ve vysledcich napsano, ze na 4. miste skoncili FC Kopyta. Pokud to prece jen byl jiny tym, napiste to sem a ja to na strankach opravim.
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od lavor »

Nie som z tymu FC Kopyta, ale poznam ich a sledoval som stvrtfinale, prehrali na penalty s tymom Jazdime na zemny plyn (tych tiez poznam).
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Uživatelský avatar
rajjo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 1. 2006 18:56
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od rajjo »

lavor píše:Nie som z tymu FC Kopyta, ale poznam ich a sledoval som stvrtfinale, prehrali na penalty s tymom Jazdime na zemny plyn (tych tiez poznam).
ok, dik. asi jsem si opacne zapsal jejich vysledek ze ctvrtfinale. hned to na strankach opravim
veve

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od veve »

Ahoj, tak píšu i za FC International, že jsme si fajně zahráli :). Didier (ten, který se nám zranil) nakonec dopadl docela dobře. Měl vykloubený loket, tak mu to v nemocnici pod narkózou hodili zpátky. Má ruku v sádře, ale naštěstí jen na 2 týdny. Hra byla super a řekla bych, že až překvapivě všechny týmy hrály fotbal na srovnatelné úrovni. My jsme nestřídali, ale aspoň jsme si pořádně zahráli. 9 min na poločas je sice málo, ale víc si můžem zahrát kdykoli jindy a ne na turnaji. Spíš než prodloužit poločas, by to chtělo víc než 8 týmů do té základní části. Tak díky organizátorům! Věra
johnik

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od johnik »

veve píše: My jsme nestřídali, ale aspoň jsme si pořádně zahráli. 9 min na poločas je sice málo, ale víc si můžem zahrát kdykoli jindy a ne na turnaji. Spíš než prodloužit poločas, by to chtělo víc než 8 týmů do té základní části. Tak díky organizátorům! Věra
keby polcas trval dlhsie, vidime viac golov a v timoch by bolo viac hracov => teda by nebolo treba viac ako 8 timov, by sa viac striedalo v ramci timov a dal by sa hrat behavy kombinancny futbal... Aspon tolko moj nazor.
sadda
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 3. 2006 12:32

Re: Co zmenit do pristiho roku

Příspěvek od sadda »

Chtel bych podekovat organizatorum za pekny turnaj, konecne jsme si zahrali lip nez pred koleji:) Napisu par napadu, ktery by mohly udelat turnaj do pristiho roku snad jeste lepsim.

1) Polocasy byly opravdu kratke, prodlouzit aspon na 15 minut na jeden polocas.

2) Pokud jsme piskali, tak se jednomu hraci stalo, ze musel hrat nebo piskat ctyri utkani po sobe. Mozna by bylo lepsi, kdyby se v prvnim kole hrala na obou hristich jedna skupina, v druhem pak druha a tak dale. Takto by se u vsech tymu stridal zapas s volnem, coz by bylo mozna lepsi.

3) Od rozhodcich jsem neocekaval, ze budou dobri, ale cekal jsem, ze budou aspon sledovat hru. Kdyz si rozhodci pulku zapasu povida s kamaredem nebo si s nekym smskuje, nemuzeme se divit, ze to dopadlo, tak jak to dopadlo...

4) Zkusit nejak zkratit dobu mezi skoncenim zapasu a zacatkem dalsiho. Treba, ze by si kapitani urcili jeste pred utkanim, kdo bude mit mic a kde budou hrat (coz by pri zmene 2 nebyl problem) a zkratil se cas na rozchytani brankare, mozna by se program i stihal.

Ale jeste jednou dekuji za turnaj, i pres to, ze se nam moc nepovedl, se mi libil.
Odpovědět

Zpět na „Fotbalový turnaj 2008“