Fyzika

Aktuální informace ze studijního oddělení
news://news.karlov.mff.cuni.cz/stud
Rada

Re: Fyzika

Příspěvek od Rada »

Karel Sternau píše:Zdravím, měl bych takový trochu blbý dotaz. Vystudoval jsem elektrotechniku a vlastně až v průběhu studia jsem si uvědomil, jak moc mě zajímá fyzika. Poměrně dost jsem si nastudoval sám, ale mám takové pokušení si dát jako novoroční závazek to, že vystuduji fyziku. Mrzí mě, že na MFF nejde fyzika studovat kombinovaně, protože to bych vůbec neváhal s přihláškou. Možná má ale někdo zkušenosti, jak je to s nezbytnou účastí na cvičeních na teoretické fyzice, užší zaměření matematické metody a počítačová fyzika. Musí se na všech předmětech plnit nějaká povinná spíše velká účast na všech cvičeních, nebo je možné se dohodnout na nějaké formě náhradního plnění, nebo se v extrémním případě objevím až na zkoušce - tedy alespoň na předmětech s menší kreditací resp. na předmětech povinně volitelných?
Bohužel sem chodí méně fyziků, než by se nám líbilo, takže je možné, že se tu odpovědi nedočkáš... zkus napsat organizátorům Fykosu (fykos.cz), věřím, že ti rádi odpoví (jde převážně o studenty fyziky na MFF).
Frana

Re: Fyzika

Příspěvek od Frana »

Ahoj,
i když jsem pochopil, že sem moc fyziků nechodí, tak přece jen to zkusím. Koukal jsem se na obor "Matematické a počítačové modelování ve fyzice" a zaujalo mě zaměření "Mnohočásticové systémy". Protože to je ale poměrně nové a protože se to nedá vyhledat podle diplomových prací, chtěl jsem se zeptat, jestli je to užší zaměření možné profilovat směrem k termodynamice/statistické mechanice vč. výběru diplomové práce, nebo jestli je to zaměření primárně plazmové a očekává se diplomová práce zaměřená na plazma?
Odpovědět

Zpět na „Studijní oddělení“