Prominutí přijímací zkoušky

Aktuální informace ze studijního oddělení
news://news.karlov.mff.cuni.cz/stud
Xoroxoxoxoxoso

Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Xoroxoxoxoxoso »

Zdravím,
měl bych otázku ohledně prominutí přijímací zkoušky na bakaláře. Splňuji podmínku: průměr z matematiky za posledních 4 roky na výročních vysvědčeních menší než 1.5. Zajímalo by mě jak velká je šance, že mi toto prominutí uznají. Jestli se to stává často nebo se mám spíše připravit na to, že budu stejně dělat přijímačky. Protože typuju, že asi nebudou brát každého kdo tento bod pro prominutí splní.
Děkuji za odpověď
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od mykem »

Šance je stoprocentní - to, co je napsáno na stránkách o přijímačkách, prostě platí...
Xoroxoxoxoxoso

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Xoroxoxoxoxoso »

mykem píše:Šance je stoprocentní - to, co je napsáno na stránkách o přijímačkách, prostě platí...
Tak to je super zpráva! Díky moc za info.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od QZuzka »

Xoroxoxoxoxoso píše:Zdravím,
měl bych otázku ohledně prominutí přijímací zkoušky na bakaláře. Splňuji podmínku: průměr z matematiky za posledních 4 roky na výročních vysvědčeních menší než 1.5. Zajímalo by mě jak velká je šance, že mi toto prominutí uznají. Jestli se to stává často nebo se mám spíše připravit na to, že budu stejně dělat přijímačky. Protože typuju, že asi nebudou brát každého kdo tento bod pro prominutí splní.
Děkuji za odpověď

Já to upřesním, záleží ještě, jak dopadneš teď v pololetí, protože se počítají 3 výroční a jedno nejčerstvější pololetní vysvědčení. přesně je to v mykemem uvedeném odkazu. (Plus tedy splnění těch dalších podmínek, jako maturovat letos, v čechách , hlásit na matfyz poprvé a podobně)
Xoroxoxoxoxoso

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Xoroxoxoxoxoso »

Jenom se chci zeptat pro jistotu. Když se bere průměr ze 3 vysvedčení tak tzn.: 3 známky jen ze 2. pololetí, první se nepočíta, že? Kromě ted 4. ročníku kde se počíta jen první pololetí.
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od mykem »

Ano, nepočítá.
...celkový průměr známek z matematiky na výročních vysvědčeních 1. až 3. ročníku a pololetním vysvědčení 4. ročníku nepřevyšuje 1.5;
lojza

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od lojza »

Jakou dáváte šanci prominutí přijímací zkoušky z titulu úspěšného ukončení magisterského studia na jiné unvierzitě (letos v červnu)? Nejde ani tak o přijímací zkoušku jako takovou, ale o její termín.
Xoroxoxoxoxoso
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 1. 3. 2014 12:26
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Xoroxoxoxoxoso »

Jenom ještě jedna otázka. Nevíte kdy přibližně chodí vyrozumění o prominutí přijímací zkoušky?
kkkkk

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od kkkkk »

Tak ja už čakám viac ako týždeň od odoslania.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od QZuzka »

Pokud jde o prominutí přijímaček na bakaláře, nedivila bych se, kdyby to ještě chvíli trvalo - ještě nejsou uzavřené přihlášky a vzhledem k tomu, že absolutní většina ví, jak jejich žádost dopadne, dávalo by smysl i kdyby byla prominutí vyřizována až najednou (tedy všechna ta podaná do konce přihláškového období).

Pokud to z nějakého důvodu potřebujete vědět přesněji, zkuste se zeptat (klidně emailem) studijní referentky pro přijímací řízení , kontakt viz http://www.mff.cuni.cz/fakulta/stud/
Jkl

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Jkl »

Samozřejmě netuším, jak to je teď, ale před sedmi lety mi prominutí přijímaček (bc. studium) bylo odesláno 19.května. a před třemi (mgr. studium) 15. dubna. Takže máš ještě pár měsíců čas.
Xoroxoxoxoxoso
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 1. 3. 2014 12:26
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Xoroxoxoxoxoso »

No, já to posílal někdy v únoru, hned po pololetním vysvědčení a nic od té doby nedošlo, takže to asi rozesílají všechno dohromady. Teda doufám :D
assap

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od assap »

Mate to uz niekto potvrdene alebo stale nic?
Xoroxoxoxoxoso
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 1. 3. 2014 12:26
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: Prominutí přijímací zkoušky

Příspěvek od Xoroxoxoxoxoso »

Pořád nic ani spolužákovi ještě nic nedošlo.
Odpovědět

Zpět na „Studijní oddělení“