Přerušení studia z nezávažných důvodů

Aktuální informace ze studijního oddělení
news://news.karlov.mff.cuni.cz/stud
Scalper

Přerušení studia z nezávažných důvodů

Příspěvek od Scalper »

Zdravím, mám následujúci dotaz:

Predpokladajme situáciu:
Pre pripustenie k Mgr. štátniciam mám splnený minimálny potrebný počet predmetov z PV skupiny, všetky povinné predmety okrem "Diplomová práce III.", a pokiaľ by som mal splnený aj tento predmet, tak >= 120 kreditov celkom. Som na konci druhého ročníka v nav. Mgr. štúdiu.

Môj cieľ: minimalizovať stratu (času, financií, nervov, ...)

Pokračovať ďalším úsekom štúdia je nevýhodné, pretože mi ide len o dokončenie diplomovej práce a potom k pripusteniu k štátniciam. Predpokladá sa, že chcem pracovať (full-time) a nemám čas riešiť akékoľvek ďalšie predmety.

a) Pokiaľ štúdium nepreruším a stihnem do roka dokončiť diplomovú prácu, stačí mi 120 kreditov pre pripustenie k štátniciam? Podľa http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/os/ minimálny počet kreditov pre zápis do štvrtého úseku štúdia je 135, ale ja neplánujem pokračovať ešte ďalší (štvrtý) rok. Aplikuje sa to aj na môj prípad?

b) Je možné v tejto situácii prerušiť štúdium, aby som minimalizoval poplatky za prekročenú štandardnú dobu štúdia, a potom obnoviť tesne pred (nejakým) termínom štátnic? "Tesne" by v tomto prípade znamenalo asi mesiac; predpokladá sa, že si musím od vedúceho nechať uznať daný predmet, zájsť na študijné, atď. Toto ale nie je závažný dôvod, pre ktorý by som mál oprávnenie o prerušenie žiadať...

Upozornenie: V tejto situácii predpokladám, že mi vedúci neuzná daný predmet predtým, než diplomovú prácu riadne dokončím. (Samozrejme, inak by to bolo easy.)

Prečo sa to pýtam tu a nezájdem s tým na študijné oddelenie: Mám skúsenosti, že nie vždy dokážu presne poradiť (príp. nechcú), preto chcem vedieť svoje možnosti už teraz, aby ma nedokázali tak ľahko odbiť.

Pokiaľ sa už niekto podobnú vec na tomto fóre pýtal, tak sa ospravedlňujem, ale nenašiel som... Môžem v tomto prípade požiadať o link?

Vopred vďaka za akékoľvek odpovede.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Přerušení studia z nezávažných důvodů

Příspěvek od QZuzka »

Předem, ten opravdu oprávněný k výkladu pravidel je studijní proděkan. Je možné mu napsat mail nebo za ním zajít.
Cokoliv co ti odpoví kdokoliv na internetu může být nepřesné, staré, ...

a) ano, ty podmínky jsou pro zápis do dalšího ročníku studia. Pro přihlášení ke státnicím zůstávají v platnosti jenom podmínky pro hlášení ke státnicím (a nebýt předtím vyhozen z jiných důvodů).

b)Mám dojem, že bez toho, abys byl zapsaný do studia a měl ten předmět zapsaný nejde získat zápočet DP3. Ale tohle je přesně složitá otázka, kde nerozhodují naše zkušenosti, ale současné možnosti pravidel.
Celkově mi připadá nejběžnější zůstat ve studiu, pokračovat v práci na DP a domluvit se s vedoucím za jaký pokrok zapíše zbývající zápočet.

To s tím studijním mi připadá divné, měla jsem spíš dobré zkušenosti. Spíš mi připadalo, že občas nenastávalo snadno a rychle pochopení mezi studijní referentkou a tím, co studenti doopravdy chtějí dosáhnout.
Odpovědět

Zpět na „Studijní oddělení“