NSWI108 Sémantizace webu

Uživatelský avatar
emu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 1. 2011 16:24
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

NSWI108 Sémantizace webu

Příspěvek od emu »

Nemáte někdo materiály nad rámec těch pár rozházených prezentací z webu? Obzvlášť bych si rád přečetl něco o deskripční logice.
Je někde na webu ten ukázkový zkouškový test?
Když mám zajímavý podpis, nepotřebuju psát zajímavé věci do těla zprávy.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: NSWI108 Sémantizace webu

Příspěvek od QZuzka »

Ať tu něco je, spíš pro budoucí
byly tři termíny, třetí byl asi o trochu těžší.

Hodně stojí za to projít si ukázkový test na webu předmětu. Ani jedna otázka nebyla totožná, ale některé silně obdobné, zkouší se příklady, ne důkazy.

Prakticky všechno, co je potřeba umět je odkázané na webu přednášky, případně na "podwebu". Webem myslí opravdu celý, až úplně dolů.

Konkrétně: anglické i německé slidy + RDF z http://www.w3.org/TR/2014/NOTE-rdf11-primer-20140225/ + SPARQL by example
Dynamická logika - anglická skripta (ten .ps.gz soubor). Dynamická logika je popsána i jinde, ale jinde jsem nenašla to jím používané značení a z těch skript stačila první třetina

Přišlo mi to vlastně docela lehké - je potřeba pochopit význam pojmů, co značí zápisy a "co všechno si s tím můžu dovolit provést" a pak už se to dá umyslet.
Proč byl tenhle termín těžší - SPARQL algebra měla zadání, ke kterému jsme nikdo nenašli pěkné/elegantní řešení, skoro jsem se styděla tam tupé sjednocení tří explicitních velkých formulí napsat, ale nechtěla jsem nechat tak moc bodovanou úlohu nezodpovězenou, tak jsem ho uvedla a prošlo.
Odpovědět

Zpět na „I2 Ostatní Softwarové systémy“