Aplikacia teorie neuronovych sieti

miro
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 3. 2010 14:01
Typ studia: Informatika Mgr.

Aplikacia teorie neuronovych sieti

Příspěvek od miro »

1 pisomka:
-ake poznate klastrovacie techniky
-popis editacny a kondenzacny alg.
-popis princip bayesovskeho klasifikatoru

2 pisomka:
-restaurace obrazu pomocou Hopfieldovho modelu
-adaptivni smesi lokalnych NS
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikacia teorie neuronovych sieti

Příspěvek od pasky »

Ahoj, nevite nekdo doporuceny pruchod (poradi) jednotlivych temat? Nebo je to uplne jedno?
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Fida

Re: Aplikacia teorie neuronovych sieti

Příspěvek od Fida »

zkouška 23.5.
Byli jsme tam 4, jednalo se o předtermín.
Otázky co vím (jsou seskupené k lidem):

Modulární sítě (vzorečky jen u klasického zapojení) - k čemu jsou dobré
pak se bez přípravy zeptala na robustnost

Bayes a AVQ (UCL, SCL1 a 2)

Restaurace obrazu, časové řady a robustnost - chtěla vědět, k čemu je to D u restaurace (~ omezuje řešení)

Byla klasicky příjemná a hodná. Ptá se i na poslední látku, my probrali časové řady a modulární sítě na poslední přednášce, která byla taky včera ráno:-)

Fíďa
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Aplikacia teorie neuronovych sieti

Příspěvek od Him »

Jen dodam, ze D je regularizacni clen, ktery ma urcovat ve vysledku mnozstvi reseni.

https://docs.google.com/document/pub?id ... IbIqsQ5BRc - tady jsou errata, ktera jsme ke slidum psali.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

[Zk] 12. 6. 2012

Příspěvek od peci1 »

Ahoj, tak zkouska v utery probihala tak, ze se nas seslo cca 20 (3 na ATNS, zbytek na Dobyvani znalosti). Vsem bez rozdilu rekla, ze budeme psat na papir, mame na to hodinu a pul, pak to odevzdame a v 16:00 se dostavime pro vysledky (zkouska byla od 9:00). Takze zadna interaktivni pisemka, jak to byva v ostatnich predmetech zvykem.

Vsichni na ATNS meli stejne zadani:
  1. Adaptivni smesi lokalnich expertu - chtela uplne vsechno ze slajdu (ale seriove zapojeni siti uz ne). U derivaci jsem ji napsal skoro vsechno ze slajdu s nekolika chybama, a neco mi tam chybelo. Ohodnotila za 2.
  2. Zpracovani casovych vzorcu - tady jsme hlavne meli napsat posledni slajdy od zacatku az do algoritmu uceni. Na dotaz, jestli chce i algoritmy uceni, odpovedela, ze kdyz je tam napiseme, bude to jedine dobre :/ Tak jsem popsal FIR neuron a tak dal... A ucici algoritmy - u kazdeho spis tak nejak slovne, u par jsem se pokusil aspon prvni krok vypoctu derivace, ale vetsinou ne moc uspesne. Ohodnotila za 1.
  3. Treti otazka byla jen pro me, protoze jsem byl presne mezi 1/2. Dostal jsem editacni algoritmy (vcetne kondenzacniho). Jen jsem napsal samotne algoritmy a k cemu se pouzivaji. To na rozhodnuti pro 1 stacilo.
Prakticky neni moc potreba nejak hluboce chapat obsah slajdu, kdyz je tam clovek zvladne +- zreprodukovat, tak uz se nic hlubsiho nezkouma. A asi by se dalo rict, ze ty nejhnusnejsi derivace by nemelo byt treba umet (otazka je, kdo rozhodne, co uz je dostatecne hnusny :) ).

Moje zkusenost rika, ze jsem predmet podcenil a dva dny na uceni byly spis malo nez akorat - aspon pocitove, proste jsem do toho za 2 dny neproniknul. Ale nic horsiho nez casovy rady uz asi clovek dostat nemuze, takze pokud vam nejde o pocit, ale jenom o znamku <4...
Kubees
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 65
Registrován: 12. 1. 2007 22:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikacia teorie neuronovych sieti

Příspěvek od Kubees »

Moje otazky:

- restaurace degradovaneho obrazu pomoci Hopfielda
- klasifikace pomoci nejblizsiho souseda a algoritmy optimalizace trenovaci mnoziny
Odpovědět

Zpět na „I1 Ostatní Teoretická informatika“