OSy Zkouska 2009?

Předmět poskytuje informace o architektuře operačních systémů a funkcích správy procesů, správy paměti, ovladačů periferií, systémů souborů, sítí, bezpečnosti. Všechny funkce jsou ilustrovány na současných operačních systémech, implementace vybraných funkcí je procvičována tvorbou výukového operačního systému.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Necroman »

Uz jste nekdo byl na zkousce letos? Jak to probiha, podobne, jako loni, tj. nekolik otazek ze skupiny:

Kód: Vybrat vše

http://wiki.matfyz.cz/wiki/Operační_systémy_-_vypracované_otázky_2007/2008
Nebo nejak uplne/castecne jinak?
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Jochanan
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 85
Registrován: 12. 5. 2007 15:58
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Jochanan »

Je to úplně stejně. Osobně jsem upravil ten studijní materiál, který tu byl + wiki a to hlavně tak, že jsem přidal to, co jsem pochytil na přednáškách nebo jinde a ubral to, co se mi zdálo podivné. Kvalitu můžete posoudit sami. Pokud někdo bude chtít modifikovat, můžu mu poslat i docx nebo doc.

Jo a jen tak mimochodem, nevím, jestli to je pravidlo, nebo to tak vyšlo, ale praktický příklad jsme měli za 10 bodů a jinak skoro vše po bodu (asi 4 otázky za 2)...
Přílohy
OSY0809.pdf
Lehký update materiálů
(613.19 KiB) Staženo 600 x
Ersin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 1. 2007 14:08
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Ersin »

Jochanan píše:Je to úplně stejně. Osobně jsem upravil ten studijní materiál, který tu byl + wiki a to hlavně tak, že jsem přidal to, co jsem pochytil na přednáškách nebo jinde a ubral to, co se mi zdálo podivné. Kvalitu můžete posoudit sami. Pokud někdo bude chtít modifikovat, můžu mu poslat i docx nebo doc.
Díky moc, je to opravdu pěkné... nevím, jestli to budu chtít editovat, zatím jsem nic podezřelého nenašel:-)
Až na otázku "31.Propose an interface through which a process can set up a shared memory block with another process." Podle se má jednat opravdu spíš o interface pro sdílenou pamět mezi procesy, ne o mapované soubory do paměti. Tedy spíš původní volání shmmget...
Jochanan
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 85
Registrován: 12. 5. 2007 15:58
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Jochanan »

Myslim, že jsem to řešil extra a dozvěděl jsem se, že se to v unixu dělá takhle. Ale asi neni podstatný přesně ty fce, podle mě si člověk může vymyslet svoje...
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Necroman »

Dnesni zkouska 5. 2. byla podle me v pohode, jako velkou otazku jsme dostali jednu z tech lehcich - navrhnout a implementovat strankovani na procesoru s 32b virtualni i fyzickou adresaci. Na A4 jsem tam popsal nas TLB a vma ze semestralky a snad by to melo stacit :)
Ostatni otazky tradicni, rovnomerne vybrane z celeho zadani.
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Jochanan
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 85
Registrován: 12. 5. 2007 15:58
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Jochanan »

Necroman píše:Dnesni zkouska 5. 2. byla podle me v pohode, jako velkou otazku jsme dostali jednu z tech lehcich - navrhnout a implementovat strankovani na procesoru s 32b virtualni i fyzickou adresaci. Na A4 jsem tam popsal nas TLB a vma ze semestralky a snad by to melo stacit :)
Ostatni otazky tradicni, rovnomerne vybrane z celeho zadani.
Vždycky je dobrý dostat otázku "ze života", my jsme na prvním termíně dostali implementaci rekurzivního zámku (je v tom takový malý háček...)
Zaantar
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 20. 1. 2009 12:07
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: OSy Zkouska 2009?

Příspěvek od Zaantar »

Jochanan píše:Je to úplně stejně. Osobně jsem upravil ten studijní materiál, který tu byl + wiki a to hlavně tak, že jsem přidal to, co jsem pochytil na přednáškách nebo jinde a ubral to, co se mi zdálo podivné. Kvalitu můžete posoudit sami. Pokud někdo bude chtít modifikovat, můžu mu poslat i docx nebo doc.
Mockrát díky, dost mi to pomohlo. Možná by stálo za to umístit tenhle dokument i do studnice, ať je vše na jednom místě.
Odpovědět

Zpět na „SWI004 Operační systémy“