Zkoušky

Předmět poskytuje informace o architektuře operačních systémů a funkcích správy procesů, správy paměti, ovladačů periferií, systémů souborů, sítí, bezpečnosti. Všechny funkce jsou ilustrovány na současných operačních systémech, implementace vybraných funkcí je procvičována tvorbou výukového operačního systému.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Zkoušky

Příspěvek od gASK »

Ahoj.

Zkoušky už běží a tady není žádné info? Podělte se někdo, zajímá nás, jak to probíhá letos :wink:
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkoušky

Příspěvek od rastik »

Klasicky Tůmovsky. Otázky sú z dokumentu, čo je na webe. Jedna veľká (typ Exercise) za 10 bodov, 15 malých (typ Question) celkom za 20 bodov. Čas na odpovede je 1,5h.
Tento týždeň bola tá veľká (v českom preklade): Design a process scheduler that would support coexistence of batch, realtime and interactive processes. Describe how the processess communicate their scheduling requirements to the scheduler and what data structures the scheduler keeps. Describe the algorithm that uses these requirements and data structures to decide what process to run and for how long and analyze the time complexity of the algorithm.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkoušky

Příspěvek od Almer »

A mate nekdo nejake materialy k tomu? myslim treba zapisky co se psaly na tabuli.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
xstyler
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 66
Registrován: 29. 1. 2005 12:27
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: EU

Re: Zkoušky

Příspěvek od xstyler »

Nemáte niekto vypracované otázky z jeho skrípt? A kde hľadáte odpovede na otázky, ktorých odpovede nie sú v skriptách? Prípadne by sme sa mohli viacerí dohodnúť a vypracovať tie otázky. Keby nás bolo dosť, každý by ich musel vypracovať iba pár.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkoušky

Příspěvek od gASK »

xstyler píše:Nemáte niekto vypracované otázky z jeho skrípt? A kde hľadáte odpovede na otázky, ktorých odpovede nie sú v skriptách? Prípadne by sme sa mohli viacerí dohodnúť a vypracovať tie otázky. Keby nás bolo dosť, každý by ich musel vypracovať iba pár.
Pokud by nás bylo dost a zbyl na mne tedy rozumný objem otázek, jsem ochoten se přidat. Zkoušku mám v pondělí, takže by to muselo být někdy o víklendu už :twisted:

EDIT: Protože v lednu již jsem na přednáškách nebyl (spravovali jsme náš kernel), zajímalo by mne, kam až se došlo, tedy pokud se mám ty otázky učit :wink:
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
xstyler
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 66
Registrován: 29. 1. 2005 12:27
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: EU

Re: Zkoušky

Příspěvek od xstyler »

df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Zkoušky

Příspěvek od df »

Tu se mluvilo o velkych a malych otazkach, jeste sem se na to nekoukal, ale jestli jsem vas pochopil, tak male otazky najdu v tom dokumentu, ale kde najdu ty velke ?
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkoušky

Příspěvek od rastik »

df píše:Tu se mluvilo o velkych a malych otazkach, jeste sem se na to nekoukal, ale jestli jsem vas pochopil, tak male otazky najdu v tom dokumentu, ale kde najdu ty velke ?
Všetky sú v tom dokumente. U niektorých kapitol sú ale len tie malé.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkoušky

Příspěvek od Almer »

gASK píše:...Protože v lednu již jsem na přednáškách nebyl (spravovali jsme náš kernel), zajímalo by mne, kam až se došlo, tedy pokud se mám ty otázky učit :wink:
Posledni prednasky byly z networkingu a security.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „SWI004 Operační systémy“