vítání školáků 1.9.2005

jak se to vezme

vítání školáků 1.9.2005

Příspěvek od jak se to vezme »

Jak jsem to pochopil já:
Napište listserv na manipulaci s diskuzními listy

diskuzní list-struktura obsahující informace jako jeho jméno,správce, otevřenost/uzavřenost na příspěvky+na přihlášení, seznam přihlášených, příspěvky
měli jsme si nějak vymyslet strukturu a předpokládat že existuje(!)
(já jsem měl pro každý list stejnojmenný adresář, v něm soubor "inf" se jménem,správcem,o/u,o/u na čtyřech řádkách ; soubor "ab" s vypisovanými členy; soubor "hab" s nevypisovanými ; soubor "aab se všemi(trapné) ; a adresář "maily" kde byly jednotlivé maily(příspěvky) pojmenovány svým id_příspěvku tj. od 1 do ... )
------------------------------
na vstupu má náš skript mail, a jako parametr(nestarat se jak) může být název listu
pokud tam je název listu,tak to náš program pochopí jako příspěvek ,zjistí jestli je list otevřený/uzavřený na příspěvky
pokud je otevřený tak si ho uloží k listu a pošle mailem všem účastníkům (z toho listu) ¨
pokud je uzavřený tak zkontroluje zda odesílatel patří k účastníkům,když ano,tak udělá to co u otevřeného(pak nám nadával ,že děláme věci víckrát),když ne ,ignoruje mail(nejlepší část)

když není parametr,tak to náš skript pochopí jako mail s příkazy(a ničím jiným),ty mohou být :
subscribe [-h] list #přidá odesílatele k listu pokud je otevřený na přihlašování,když je uzavřený "dopis správci" ,parametr -h nový uživatel nebude zobrazovaný ve výpisu
unsubscribe { list | * } [adresa] #odhlásí z listu ,nebo ze všech listů odesílatele nebo adresu(o bezpečnost se nemáme starat)
lists #seznam všech listů
view list #seznam všech zapsaných
index list #seznam všech příspěvků ve tvaru "datum subject from id_prispevku"
get list id_příspěvku #vypíše příspěvek

měli bychom ošetřit aby se víc těchto skriptů nepralo se zapisováním
Odpovědět

Zpět na „2004“