Volba přednášejícího

Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Volba přednášejícího

Příspěvek od Necroman »

Měl bych jeden dotaz, jak je to se změnou přednášejícího u zkoušky, pokud podle rozvrhu mám přednášejícího Čepka, mohu jít na zkoušku ke Kučerovi (a co naopak)?
S tím souvisí otázka, jak odlišná byla probraná látka u těchto přednášejících?
Díky za rady :wink: .
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Ahoj, chodil sem ke Kučerovi a vim, že sou lidi, co se nechaj vyzkoušet od K. a přitom chodili k Č. Takže v tom asi neni problém. Co se rozdílů látky týče, vim tolik, že Kučera nedělal tolik převoditelností probémů, dělali sme jen booleovskou formuli -> nějaká ta množina grafu -> barvitelnost grafu. A navíc Kučera oproti Čepkovi dělal Voronoi diagram.
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

mno, ja jsem ofic. zapsany od zacatku ke Kucerovi, ale chodil jsem na prednasky k Cepkovi (jeste jsem se predtim ptal, zda nebudou vetsi rozdily)..
Ale bohuzel pred zkouskou ke Kucerpvi, jsem zjistil, ze rozdily docela jsou a take diky tomu "narazil" (popravde, mi ten 1. termin nepocital pote, co jsem zacal prerikavat Cepkovi slidy a nevedel moc o pro nej dulezitejsich vecech)..
Vez, ze NP prevody jsou jine (pricemz, chce ty svoje).
Aproximacni algoritmy jsou uplne odlisne (ale neslysel jsem, ze by je zkousel), FFT se take bere z odlisnych pohledu (dokonce i casova slozitost kazdy rika, ze je jina:))
Cepek nedelal geometricke algoritmy, ktere Kucera zkousi.
Pote tridici site ma Kucera bitonic sort a ne mergesort.
Kdyz jsem procital Kucerovy materialy z webu, tak i algoritmus na Dinice je krapet jiny:)) - propracovanejsi.
U vyhledavacu v textu je i Rabin-Karp atd..;)
U zkousky se tehda, kdyz jsem tam zacal rozepisovat odlisne veci nez prednasel, take chvili netvaril moc nadsene, ale rekl, at se proste FFT doucim z jeho stranek a prijdu znovu, nebude mi to pocitat..:o)
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

preklepy a pravopisne chyby prosim berte s rezervou..:)
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Mne Cepek pisal, ze pokial patrim do jeho paralelky, tak na skusku ku Kucerovi iba s jeho (Kucerovym) explicitnym suhlasom. Vzhladom k tomu, ze si mozem vyberat, tak si vyberiem radsej Cepka, u Kucery je to na cely den.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

No a tedka i neco ja.

Je to sice trosku mimo, ale dobre. Loni jsem chodil, jakoz i letos, na prednasky ke Kucerovi, ale z casovych hledisek sem nestihal svoje cvika, a tak jsem mel cvika s Cepkovou paralelkou. A co vim, tak hodne veci i loni bral jine, nez Kucera a nebyt dobre spoluprace, tak sem ani ten zapocet na 4 krat neudelal:)

Kazdy chce to svoje, a ikdyz sem se ptal primo Cepka, jak to mam udelat, ze sem z jine paralelky, a ze sme to brali jinak a nebo vubec, tak mi rekl ze to neni mozne, ze jejich osnovy se kryji....asi tak...
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

ted je jeste otazka, co po mne budou chtit slysel u bakalarske zkousky, jestli se tam dohrabu.:)
Uživatelský avatar
lingvik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 23. 1. 2006 17:44
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lingvik »

Něco mých zkušeností s přehazováním přednášek, cvičení apod. Jako tradičně i tento semestr jsme měl minimum výuky podle stanoveného rozvrhu. Konkrétně angličtinu, jedny cvika a tělocvik. Jinak jsem všude chodil jinak. V zásadě je potřeba domluvit se s dotyčným přednášejícím/cvičícím. Konkrétně Kučerovi nebo Klazarovi je to úplně jedno. Chodil jsem na jejich přednášky a byl u nich na zkoušce. Každému cvičícímu jsem psal e-mail a taky nebyly problémy. Za slušnost se považuje dát vědět cvičícímu, ke kterému je člověk původně napsán, že jeho cvičení nebude navštěvovat.
Pár příkladů: když jsem loni potřeboval chodit na angličtinu k Jacobsovi, napsal mi, že mám přijít a přesvědčit ho o mých důvodech. Tak jsem přišel, on řekl OK a bylo to. Tůma v lin.alg. I zase měl podmínku, že musím chodit na cvičení jeho paralelky.
Vůbec lze tedy říci, že s přehazováním rozvrhu není vůbec problém. Zvláště v případě informatiků (více paralelek a spousta cvičení) se dá s rozvrhem krásně kouzlit.
Odpovědět

Zpět na „2005“