[zk] 29.6.

Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

[zk] 29.6.

Příspěvek od Dawe »

Tak jsem se toho dneska zúčastnil, myslím, že to bylo stejný jako jindy, možná tam nebyly takový ty složitější věci (a nebo se mi vyhnuly). Co jsem předtím neviděl je:
nevím jak přesně to bylo, ale byla funkce
int & fce (int & a, int *b)
{
pak nějakej nesmysl a nějaký rekurzivní volání funkce
(fakt nevím jak to vypadalo)
}
int i =1;
i=fce(i, &i)
Mělo se rozhodnout co bude nakonec v i,
a)syntaktická chyba;
b)chová se nedefinovaně;
c)1
d)0

rozmýšlel jsem, zda má cenu tam vůbec něco zaškrtávat, ale pak mi to nedalo.
Hned jsem vyloučil c a d, protože to vapadalo že to nic dělat nebude, myslel jsem že se to zacyklí tou rekurzí, ale p.Zavoral říkal že ne. Dal jsem tedy syntaktickou chybu, ale bylo to b) málem jsem se já blbec připravil o jedničku.

Druhý co jsem v předchozích písemkách nezaznamenal je že do int *a = new int [N] lze dát taky jen int N;

Asi už to letos moc nikomu nepomůže, ale třeba se tu poučí někdo příští rok, jako já se poučoval z Fearu :-)

Přeju všem hodně zdaru a užijte si prázdniny!!!!!!!!!!!!!! Já už se mooooc těším ( škoda jen toho UNIXU :roll: )
Návštěvník

Re: [zk] 29.6.

Příspěvek od Návštěvník »

Pozor na to co to vraci!!!!
int & f()
{ int a;
return a;
}
:twisted:
nevím jak přesně to bylo, ale byla funkce
int & fce (int & a, int *b)
{
pak nějakej nesmysl a nějaký rekurzivní volání funkce
(fakt nevím jak to vypadalo)
}
int i =1;
i=fce(i, &i)

Mělo se rozhodnout co bude nakonec v i,
a)syntaktická chyba;
b)chová se nedefinovaně;
c)1
d)0

Hned jsem vyloučil c a d, protože to vapadalo že to nic dělat nebude, myslel jsem že se to zacyklí tou rekurzí, ale p.Zavoral říkal že ne. Dal jsem tedy syntaktickou chybu, ale bylo to b) málem jsem se já blbec připravil o jedničku.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

JJ...mel jsem preste stejny priklad. Taky jsem dal, ze to je syntakticky blbe, ale opak je pravda. Blbe to je...ale sbehne to kompilatorem a az potom to spadne. Jinak tohle byla jedina chyba, takze -2 body a jednicka z C/C++ k tomu :twisted: takze asi tak.

Jinak preju tem, co to jeste nedelali hodne stesti...je to lehke, ale clovek se u toho dost zapoti..a nesmi to podcenit...

A HLAVNE KOUKEJTE NA ZADANI...at neudelate co kolega, ktery si precetl ze se neco nema delat, a pri tom to bylo ze se neco ma delat a -5 b. bylo razem tam...a tak tak ze mel na 3. :cry:
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „2004“