Zapoctovky && zkousky

Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zapoctovky && zkousky

Příspěvek od Trupik »

nejake zapoctove testy uz probehly a zkousky mozna taky ne? napiste co bylo!
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
luk

Zápočet z C (30.5.2005)

Příspěvek od luk »

Čau!Myslel jsem, že už tady na tohle téma bude spousta příspěvků, ale ouha, není, tak jenom ve stručnosti...
Já jsem byl u testu 30. ve 12:30 a zadání jsem dostal tohle:
Jak je taková to ozdoba (nevim, kdo to u sebe může mít), jak máte dvě různě dlouhá ramena, na nich jsou zavěšena další různě dlouhá ramena a tak pořád dál až na konci visí různě těžké rybičky. Řečeno laicky binární strom :)
Měli jsme navrhnout nějakou strukturu, ve které by se to dobře ukládalo a syntaxi textového souboru (pokud možno trochu srozumitelnou), ze které se to mělo načíst a zkontrolovat, jestli je to správně zadané (někde nechybí uzel nebo nepřebývá...). Po načtení zkontrolovat, jestli je ta ozdoba v každém uzlu vyvážená, tj. platí d1m1 = d2m2, kde d je délka ramene a m hmotnost zavěšeného uzlu. Pokud jo, tak říct, že jo, pokud se to někde naklánělo, tak říct kde...
Nebylo to zas tak strašně těžké...Se smysluplnou syntaxí a její kontrolou + chybovými hláškami jsem se patlal asi jenom já. Ostatní tam většinou naflákali na každou řádku 3 čísla a stačilo to:) Všechny funkce, jak načítací, tak ta, která pasírovala váhu od rybiček do vyšších úzlů a do kořene, tak ta poslední, která už jen překontrolovala výše zmíněnou rovnost jsem udělal rekurzivně a prý to bylo hezké:-) Co jsem slyšel, co měli ostatní dva termíny v ten den, tak před námi měli jednoduchý preprocesor a po nás printf (viz mff.fear.cz), tohle byla jediná úloha, kterou jsem tam neviděl, tak jsem si ji holt hned musel zkusit :wink:
Na zkoušku jdu zítra, tak kdyžtak dám vědět, jaké to bylo...:-)
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

No byl sem dneska na zkousce a docela dobry, akorat mi prijde polovina otazek je z kategorie prasarna ale projde?, protoze kdyby nekdo takhle programoval, tak si pri ladeni hodi masli.

napriklad tam bylo neco ve smyslu
co projde kompilatorem
int a[10];
int *p;

a pak moznosti
1[a]=1[p];
a[1]=p[1];
*a=*b;
a=b+1; //tady je chytat aj uspesne zapomnel ze pole ma const ukazatel
a pak dalsi moznosti
Don't worry, be dead
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nohis »

JJ, s tím souhlasím, chce si to číst pořádně zadání. Já v tomhle příkladu původně chtěl zaškrtat že je skoro všechno špatně, ale pak mi došlo :idea: že otázka je co neprojde kompilátorem a nikdo se už neptal jestli to hned potom spadne, takže správné odpověd bylo jenom když se hýbalo s konstantním ukazatelem.

S příkladem na printf to bylo to samý. V mojí variantě testu všechny odpovědi kromě jedný byly že to projde kompilátorem ale bude to tisknout nesmyslné výsledky...
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

nohis píše:JJ, s tím souhlasím, chce si to číst pořádně zadání. Já v tomhle příkladu původně chtěl zaškrtat že je skoro všechno špatně, ale pak mi došlo :idea: že otázka je co neprojde kompilátorem a nikdo se už neptal jestli to hned potom spadne, takže správné odpověd bylo jenom když se hýbalo s konstantním ukazatelem.

S příkladem na printf to bylo to samý. V mojí variantě testu všechny odpovědi kromě jedný byly že to projde kompilátorem ale bude to tisknout nesmyslné výsledky...
jo s tim printf sem mel taky...a dokonce to udela i kdyz ukazatel na konstantni char se pretypuje na char, tak to projde :)
Don't worry, be dead
qwyxyo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 51
Registrován: 30. 5. 2005 19:26
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Skuskove postrehy ;)

Příspěvek od qwyxyo »

no tak bol som na skuske... a tie priklady su fakt na jedno kopyto az na urcite obmeny a vynimky ;)
Takze prvy postreh- po novom uz su dve spravne odpovede na printf("%d",'A') a to, ze to je dobre a zaroven, ze to hodi nezmyselny vystup... chore, ale co uz. A druha vec- mal som takyto kod:

Kód: Vybrat vše

int & f(int &x, int *y)
{
  int a = *y-1;
  int &b = x;
  b = a ? f(a,&b) : x+1;
  return a;
}

  int i=2;
  i = f(i,&i);
Aka hodnota bude po zbehnuti v i? Moznosti: -1,0,1,nedefinovane... Spravna odpoved: NEDEFINOVANE... Aj som si to myslel, ale pre istotu som to nezaskrtol, lebo je to typicky priklad na dvojchybu. 1 zle=2 zle.
Takze ja len tolko... Drzte sa;)
Odpovědět

Zpět na „2004“