[zap], historicky prvni, 30.5. 05 9:00

mys_not_logged_in

[zap], historicky prvni, 30.5. 05 9:00

Příspěvek od mys_not_logged_in »

Tak mam tu cest vas seznamit s prvnim zapichem tohohle semestru. Cas je shora omezen 2:30.
Zadani: Mate dany textovy soubor, delka neomezena, delka radku max. 1000zn. Je to plain text, mimo radek vypadajicich nasledovne:

Kód: Vybrat vše

#define SLOVO neconeconeco co obsahuje uplne  cokoliv
... pokud takovyto radek naleznete, zapamatujete si tuto definici (mozne i redefinovani predchozich definic). Pocet techto maker neni omezen. Ostatni radky takto nezacinajici normalne vypisujete, ale pokud v nich narazite na SLOVO, tak misto nej prislusne makro rozvinete (pozn.: pokud je jen #define SLOVO
, tak se v textu SLOVO vzdy vlastne vymaze). Nutne zachovat rozlozeni whitespacu. My jsme meli jednoduchou verzi, tj. rekurze v definicich neni povolena. Ta tezsi ceka stale na vas :twisted: .

Priklad:

Kód: Vybrat vše

#define pondeli streda i patek
#define nic
Dneska je pondeli a jsem na to zvedavy.
#define pondeli utery
Dneska je pondeli a nemam nic.
...vypise:

Kód: Vybrat vše

Dneska je streda i patek a jsem na to zvedavy.
Dneska je utery a nemam .
Myslim, ze tohle bylo docela easy, ja to mel za hodku a pul...akorat takovy tip pro lidi pouzivajici MS .NET Studio... pokud mate projekt zalozen na svem home disku (J:\), tak to, co debugujete a co se provadi, neodpovida tomu, co vidite jako zdrojak:-)...takovy WYSINWYD :? . Nejaka hodne vadna synchronizace. Takze pred kazdym spustenim/debuzenim se hodi dat Rebuild all. Tenhle problem me opravdu celkem zarazil. Potvrzeno od min. dvou lidi:-).
tibor

debug

Příspěvek od tibor »

Ten problem, ked je project na sietovom disku je celkom normalny. Nam o tom vraveli na cvikach. Teda problem je v tom ze sietovy disk ma trochu vyssiu latenciu a navyse cas na lokalnom stroji sa nemusi zhodovat so servrom tak moze zblbnut, ze ci je zdrojak starsi/novsi ako binarka.

Najjednoduchsie je asi robit na lokalnom disku, tam vsetko chodi ok.
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

Jojo, ale ja to zjistil az na zapoctu a docela jsem si s tim ze zacatku vyhral:-). Opravdu me prekvapilo, kdyz mi program padal na radku "if (b) x++;" :shock: . Diky za racionalni vysvetleni, uz sem to chtel hlasit Vesmirnym lidem:-). Ale rozhodne to maj labaci blbe vyreseny...
We don't need no education!
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

chteli tam i nejakou optimalizaci nebo stacilo proste projet vsechny hodnoty define (ktery si clovek nekde ulozil)?
Don't worry, be dead
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

qk: nene, stacilo proste projet dyn.pole/spojak od zacatku az do konce. preci jen ceckove zapocty nejsou o algoritmizaci, na tu tu mame programko :) . Ale takovy lexikograficky BVS by byl urcite mooc hezky 8) .
We don't need no education!
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik »

MyS píše:qk: nene, stacilo proste projet dyn.pole/spojak od zacatku az do konce. preci jen ceckove zapocty nejsou o algoritmizaci, na tu tu mame programko :) . Ale takovy lexikograficky BVS by byl urcite mooc hezky 8) .
Nojo, jenze stejne je v BVS vyhledavani v nejhorsim pripade asymptoticky v linearnim case, takze nakonec by se stejne nic nezlepsilo :lol:
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isidor »

Trupik píše:
MyS píše:qk: nene, stacilo proste projet dyn.pole/spojak od zacatku az do konce. preci jen ceckove zapocty nejsou o algoritmizaci, na tu tu mame programko :) . Ale takovy lexikograficky BVS by byl urcite mooc hezky 8) .
Nojo, jenze stejne je v BVS vyhledavani v nejhorsim pripade asymptoticky v linearnim case, takze nakonec by se stejne nic nezlepsilo :lol:
Ved R-B/AVL to istia, nie? :lol:
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

Oh pravda, takhle se nechat nachytat:-). I kdyz AVLka bych asi za ty 2hodky nedal:-). Kazdopadne na zkousku programka se jeste musim procvicit v Sile :twisted: .
We don't need no education!
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

Isidor píše:Ved R-B/AVL to istia, nie? :lol:
o chvilku:-)
We don't need no education!
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Necroman »

MyS píše:Opravdu me prekvapilo, kdyz mi program padal na radku "if (b) x++;" :shock:
Taky jsem mel trochu problemy pri psani, treba mi to skoro vzdy po ulozeni hlasilo, ze "soubor byl modifikovan odjinud, chci jej obnovit?"
Taky se mi stalo, ze jsem normalne zkompiloval program, pridal radek s prikazem, ulozil zdrojak a dal "Build" a ono to hlasilo, ze program je "up-to-date", aniz by ho to znova zkompilovalo... divne :? .
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Odpovědět

Zpět na „2005“