Zápočet 5.6. 14:00

Hatebreeder
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 6. 2007 19:31
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zápočet 5.6. 14:00

Příspěvek od Hatebreeder »

Dneska jsme měli naprogramovat hru, která se prej jmenuje 7up. Bylo to trochu podobný jako 31.5., tipoval bych, že to zadával ten samej člověk.

Na standartnim vstupu je herni plocha, kde jsou rozmístěny překážky (#), např.:
...#.
….#
#.#..

V levém horním a v pravém dolním rohu překážka být nesmí. Mohli jsme předpokládat, že plocha je zadána korektně.

Jsou dva hráči: O a X, O začíná v levym hornim rohu, X v pravym dolnim:
O..#.
….#
#.#.X

Tah každého hráče spočívá v tom, že může vedle libovolného svého kamene na volné pole položit další svůj kámen (tedy nad, pod, vlevo nebo pravo od pole, na kterém má svůj kámen, ne po diagonále). Jestliže se vedle tohoto nového kamene nachází nějaké soupeřovy kameny, tak se automaticky přemění v kameny hráče, který teď hraje. Pak hraje soupeř atd…
Hra končí, když nějaký hráč, co má hrát už nemůže nikam položit svůj kámen. Vyhrává ten, kdo má víc kamenů.
Oba hráče hrál počítač a tahy jsme měli generovat náhodně.
Průběh hry u mýho příkladu teda může být např takovejhle:
OO.#.
....#
#.#.X

OO.#.
....#
#.#XX

OO.#.
.O..#
#.#XX

OO.#.
.O.X#
#.#XX

OO.#.
.OOO#
#.#XX
Tady O položil kámen na políčko 2,3, takže přeměnil X, co byl na 2,4 taky na O.
No a teď má hrát X, ale už nemůže, takže konec a vyhrál O.

Program mohl být spouště s přepínačem –v, který způsobil, že se vypisoval každý tah, jinak se vypsal až konec hry.
Protože jsem si doma zkoušel toho PcMana, tak, i když je 7up obtížnější, jsem asi po 2,5 hodině odcházel se zápočtem! Ostatní nevim, byl jsem první.
Na obligátní otázku o STL nemůžu odpovědět, protože vzhledem k tomu, že nevim, co to STL je, tak jsem se o to nezajímal.
louda

Re: Zápočet 5.6. 14:00

Příspěvek od louda »

Hatebreeder píše: Na obligátní otázku o STL nemůžu odpovědět, protože vzhledem k tomu, že nevim, co to STL je, tak jsem se o to nezajímal.
já jen doplním, že stl nám povolil a udělalo to docela dost lidí, chvilku na nás počkal:)
Odpovědět

Zpět na „2006“