Zápočet 30. 6. odpoledne

Uživatelský avatar
Chjoodge
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 30. 5. 2007 10:05

Zápočet 30. 6. odpoledne

Příspěvek od Chjoodge »

No dneska velepohoda - naprogramujte program, který v souboru na standardním vstupu spočítá výskyty jednotlivých identifikátorů a vypíše na standardní výstup jejich seznam podle četnosti pořadí sestupně a u každého identifikátoru připíše seznamy řádek, na kterých se vyskytuje. Identifikátor je nepřerušená posloupnost písmen, číslic a podtržítek, která nezačíná číslem.

Takže pokud je na vstupu:

Kód: Vybrat vše

Neco Pole[10]
Trida Instance;
Instance.Metoda(Nejdulezitejsi_Parametr_5);
// ============================
Bla 
Bla 
Bla
Tak na výstupu bude:

Kód: Vybrat vše

Bla 4 5 6
Instance 2 3
Trida 2
Neco 1
Pole 1
Metoda 2
Nejdulezitejsi_Parametr_5 3
Délku identifikátoru můžeme omezit konstantou, všechno ostatní (počet identifikátorů, počet řádků, délka řádku) je omezeno jenom integerem.

Bylo povoleno STL, což z toho dělá docela lehké zadání. Na práci bylo tři hodiny času.
Filip Zavoral

Re: Zápočet 30. 6. odpoledne

Příspěvek od Filip Zavoral »

Chjoodge píše:No dneska velepohoda
No .. mozna velepohoda (po cca hodine, kdyz to odevzdali 3 studenti jsem si rikal, jestli jsem to s tou jednoduchosti moc neprehnal), ale pak to stejne nadpolovicni vetsina neudelala :-(
Prakticky vsichni neuspesni meli temer stejny problem - nejak to naprogramovali, ale kdyz to pustili na aspon trochu realna data (vlastni zdrojak), tak jim to nekde 'odletelo'. A ani za dalsi hodiny to nebyli schopni odladit.
Na spouste z nich bylo videt, ze pojmy jako krokovani, breakpoint, watch apod. povazuji za sprosta slova a pro jistotu se jimi nikdy nezabyvali.
Pouceni: spis nez 'biflovani' nejakych algoritmu a prikladu se naucte pouzivat ladici prostredky (mimochodem velmi komfortni) a neucte se v realnem case lokalizovat chybu v ne zcela trivialnim kodu a opravit ji. Bez vlastnorucni praxe se programovat (= vyrabet bezbugovy software, nikoliv zapisovat algoritmy) naucit nelze.
Uživatelský avatar
Chjoodge
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 30. 5. 2007 10:05

Příspěvek od Chjoodge »

No .. mozna velepohoda (...), ale pak to stejne nadpolovicni vetsina neudelala :(
Aha, to je škoda. Nicméně pro toho, kdo si breakpoint kliknout umí, to byl přiměřeně obtížný zápočet neustřelený do nějaké turbovektorové kalkulačky, což jsem právě kvitoval tou "pohodou".
MarPol
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 10. 2006 11:01

Příspěvek od MarPol »

Tak toto zadání se opakovalo i dnes, protože původní dozor s původním zadáním se nedostavil. Po hodince a půl jsem měl hotovo, takže skóre bude muset doplnit někdo jiný.
Odpovědět

Zpět na „2006“