zk. 17.2

Had

zk. 17.2

Příspěvek od Had »

zadani malych prikladu:
Prolog

Kód: Vybrat vše

1. Hladovym heuristickym algoritmem obarvete graf co nejmensim poctem barev.

Kód: Vybrat vše

2. Mate zrekonstruovat n-arni strom z jeho postfixoveho zapisu. Na vstupu je seznam dvojic (hodnota vrcholu, #synu). Listy maji pocet synu 0.
Haskell

Kód: Vybrat vše

3. V danem acyklickem grafu (efektivne) vypustte hrany (u,v), pro ktere existuje jina cesta z u do v.

Kód: Vybrat vše

4. Napiste fci roznasobeni, ktera k danemu seznamu delky d vyrobi seznam seznamu, pricemz kazdy vnitrni seznam ma delku d a vznikne postupne vybiranim po jednom prvku z kazdeho prvku vstupniho seznamu, tj. vstup [[1,2],[3,4],[5,6]] -> vystup [[1,3,5],[1,3,6],[1,4,5],[1,4,6],[2,3,5],...].
Zadani velkeho prikladu bude muset doplnit nekdo, kdo z boje neutek :cry:
Had

Dalsi termin(y)

Příspěvek od Had »

Jo a kdyby to nekoho zajimalo :wink: tak nejblizsi termin se bude konat za 2-3 tydny. Vypsan bude jakmile zajisti poslucharnu...
el enfant
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 31. 1. 2006 17:14
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Dalsi termin(y)

Příspěvek od el enfant »

Had píše:Jo a kdyby to nekoho zajimalo :wink: tak nejblizsi termin se bude konat za 2-3 tydny. Vypsan bude jakmile zajisti poslucharnu...
Zajima... :lol: :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Sice jsem si to neopisoval, ale snad si to pamatuju dobre, tedy velky priklad budiz:

Kód: Vybrat vše

Sit hradel je mnozina hradel, kde kazde hradlo ma sve jmeno (jednoznacne), operaci a seznam vstupu. Vstupem muze byt bud nejake jine hradlo nebo vstupni bod site. Kazde hradlo ma jediny vystup, opakovane pouzitelny.

Dve hradla jsou ekvivalentni, pokud provadi stejnou operaci a maji shodne nebo ekvivalentni vstupy. 

Popiste tridy ekvivalence (jak je libo) a z puvodni site vytvorte sit novou, kde vsechna vzajemne ekvivalentni hradla budou nahrazena hradlem jedinym.
Doufam ze je to vsechno, kdyztak to nekdo doplnte. Ja to nedal, nejak mi nesedly male priklady, ten tezky jsem naopak mel podle mne docela i uspokojive, ale co je to platne :)

Kdyby sem mohl kdokoli napsat reseni tech malych prikladu, bylo by to super, dik!
Odpovědět

Zpět na „2005“