Zk 27.1.

Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Zk 27.1.

Příspěvek od Tuetschek »

Cau... akorat nam skoncila pisemna cast
takze zadani:

Prolog:
1) Prevod n-arniho stromu na binarni
2) Dan graf. naleznete v nem vsechny cesty delky 2 a pridejte k puvodnimu grafu a vratte jako vysledek

Haskell:
1) Dan seznam a cislo n. Napiste funkci, ktera zjisti, zda je mozne poscitat (nektere) prvky seznamu, aby soucet vysel n.
2) Dan seznam a seznam dvojic prvku, urcujici castecne usporadani. Vyrobte seznam vsech permutaci puv. seznamu, ktere vyhovuji cast. usporadani.

Tezky priklad:
Mate dan seznam pozadavku na prvky nejake mnoziny. Pozadavek je, ze bud prvky a,b patri do stejne tridy ekvivalence, nebo ze patri do ruzne. Pozadavky maji navic danou prioritu. Vytvorte program (v lib. jazyce, s lib. datovou reprezentaci), ktery vrati seznam trid ekvivalence, ktery uspokoji co nejvice pozadavku (podle priority, navic a ~ b ma na stejne urovni vetsi prioritu nez a !~ b), seznam splnenych pozadavku a navic, na ktere urovni priority doslo k prvni kolizi pozadavku.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Nepad hric náhodou ráno hlavou dolu z postele? Tohle neni zkouška z Prologu a Haskellu ale z toho, kdo jak algoritmitcky přemejšlí (mluvim o těch čtyrech prvních). Mluvim konkrétně o 3 a 4.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Omluvte prosím chybnou specifikaci:)
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

Eubie píše:Nepad hric náhodou ráno hlavou dolu z postele? Tohle neni zkouška z Prologu a Haskellu ale z toho, kdo jak algoritmitcky přemejšlí (mluvim o těch čtyrech prvních). Mluvim konkrétně o 3 a 4.
no hlavou z postele jsem malem pad ja, kdyz jsem musel vstavat na tech posranych 8.30...

jinac bych rek ze 3 je jasnej problem batohu (viz Programovani 2, jestli se nepletu) a 4 je jasna linearizace (diskretka a mam dojem, ze i ADS1)...

Kua teda jako doufam - ja to tak psal a ece sem vysledky nevidel :lol: :lol:
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

Tohle neni zkouška z Prologu a Haskellu ale z toho, kdo jak algoritmitcky přemejšlí
Mno, tak to spolu trochu souvisi;).

Jinak kdo by podobne jako ja nevedel, jak se prevadi BS na NS (1), tak je to asi takhle: Pro kazdy uzel BS plati, ze jeho levy syn je jeho nejstarsi potomek v NS a pravym synem je jeho mladsi bratr z NS. Napr:
X ma syny A B C; A ma syny E F (v poradi zleva)
Vysledek: X ma vlevo syna A; A ma vlevo E, vpravo B; E ma pravyho F; B pravyho C

A k prikladu s grafem bych doplnil, ze se nemel uzivat findall/setof/... Ale kdyz to clovek pouzil, tak se celkem nic nestalo;).
4 je jasna linearizace
...em, cotoje?
We don't need no education!
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Jo.. pravda, bez setof a bagof, na to jsem nejak zapomnel. (Teda pri psani jsem se tim ridil, a vyrobil jsem nesmysl) :oops:

Ted jsem se vratil z ustniho... napsal jsem sice ke vsemu neco, ale se spoustou chyb... pak po mne chtel jednu chybu v tom velkym (spatne jsem testoval kolize podminek) nejak vyresit... mi to hrozne trvalo... nakonec se mnou prosel zbytek velkyho prikladu a dal mi za jedna... ja bych se teda za svuj vykon tak pozitivne nehodnotil... :roll:

Mimochodem... mate nekdo nejaky spravny reseni toho 4. "lehkyho" prikladu na ty permutace v Haskellu? Ja jsem tam neco stvoril, ale dojelo to na to ze prvky v tom seznamu muzou byt i 2 stejne.
Plug 'n' Pray.
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krystof »

MyS píše:
4 je jasna linearizace
...em, cotoje?
no jakoze kdyz mas orientovany acyklicky graf, tak umistit vrcholy na primku tak, ze sipky na hranach povedou jenom jednim smerem.
tedy si vezmu vrchol, do ktereho nevede zadna hrana, dam jej vlevo a pokracuju se zbytkem grafu. diky acyklicnosti tam dycky budu mit aspon jeden, ktery muzu vybrat.
vic moznych reseni se mi tam objevuje ve chvili, kdy muzu ten vrchol doleva vybrat vice zpusoby...
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gASK »

Hm. Tak při pročítání zadání mi přijde, že zkouška z Neprocedurálka je spíše zkouškou z Algoritmů, Programování, Kombinatoriky, Datových struktur a kdovíčehověhoještě. :twisted:

Co nadělám, abych se pomalu začal na tu středu učit....hm, anebo radši ne :twisted:
Uživatelský avatar
Che
Donátor
Donátor
Příspěvky: 166
Registrován: 2. 6. 2005 12:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Che »

Tak po dnešní zkoušce můžu posloužit informací, co přesně stačí na trojku :twisted: Malý příklady jsem měl jenom 2, ten v Prologu myslím bezchybně, ten v Haskellu by určitě nefungoval, ale náznak řešení to byl :D Hric je se mnou ani neprobral, ptal se jenom na řešení velkého příkladu a jenom úplně na konci poznamenal, že v těch malých jsem toho moc nenapsal a že za tři.

Velký příklad jsem měl bez větších chyb, nestihl jsem nakodit všechno, ale popsaný jsem to měl celkem dobře. Akorát se mu nelíbilo to, jak jsem (zne)užíval databázi. Takže se raději nadměrnému používání assertu vyhněte :wink:

Hodně štěstí všem, které to teprv čeká :wink:
shoot that shit
Uživatelský avatar
darkness
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 15. 1. 2005 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: pod mostem (Nuselskym)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darkness »

Ja jsem na trojku mela napul vsechny male priklady, u tech mi akorat rekl, kde jsem mela chybu, velky jsem nemela temer vubec, protoze jsem nejdrive spatne pochopila zadani a pak uz jsem to nestihala. Ale byl na me tak hodny, ze na ustnim mi dal cas (dokonce spoustu casu), abych napsala alespon to jadro velkeho prikladu. Za tu dobu odbavil cca 3-4 lidi a pak me poslal domu s trojkou. Akorat jsem mela celkem neprijemny pocit, ze jsem prakticky nevedela, na cem jsem. Ale jinak mi Hric prijde vcelku hodny.
Uživatelský avatar
matoman
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 105
Registrován: 8. 1. 2005 20:12
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matoman »

ja by som trojku bral vsetkymi dvaciatimi,hmmm.. ale kedze nemam este zapoctak..hmmm.. tak to nevidim ruzovo.. hmm.. neviem niekto co su to prenexne formule? (-:
el enfant
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 31. 1. 2006 17:14
Typ studia: Informatika Bc.

Příspěvek od el enfant »

Ze ted cekam na zkousku, jste si nekdo jist, jak se resi ten velky priklad?
Odpovědět

Zpět na „2005“