skuska 1.6.2006

Uživatelský avatar
tommy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 1. 6. 2006 13:55

skuska 1.6.2006

Příspěvek od tommy »

Tak som dnes uspesne absolvoval skusku z analyzy. :D a pisem prispevok pre tych, ktorym sa to mozno zide.

Dnes to malo byt o 9:30 na chodbe pred jeho pracovnou, ale pan profesor sa niekde omeskal, tak sme zacinali o desiatej. Hned ked prisiel rozdal nam papiere a prvu otazku :) .
Ja som mal definiciu logaritmu podla riemannovho integralu. Tak som napisal vsetko co nam on napisal na prednaske. Ked prisiel tak sa na to tak dost zbezne pozrel a hovori: No vyborne vidim, ze to vsetko ovladate, ze ste sa vsetky dokazy naucil. Tak vam dame nieco tazsieho: Polomer konvergencie mocinnej rady- sformulovat vetu + dokaz.
Tak som napisal aj ten dokaz. Nehovorim ze uplne bezchybne, ale mal som ho. Potom zase prisiel, znova tak letmo pozrel na papier a hovori : No vynikajuco vidim ze to ovladate. Zatial je tona jednotku ak dokazete nasledujuce tvrdenie : vztah uzavretych a otvorenych mnozin.
Lenze to som vedel iba vztah a kratucky dokaz vobec :( tak som napisal znenie a ked pan profesor zistil ze nemam dokaz a ze ho neviem dal mi este jednu vetu z metrickych priestorov: kriteria spojitosti, s tym ze ak ju dokazem mam dvojku, ak iba sformulujem vetu da mi troku :) Tak som sa potesil ked som vedel, ze trojka je ista 8)
Inac Pultr na mna posobil celkom pohodovym dojmom, mal asi taku naladu ako na prednaskach, taku matematicko-zabavno-poucnu :D Takze nie je sa coho obavat.

pripajam dalsie otazky, ktore som pocul ze daval:
definicie : spojitost a vety o nej, definicia reimannovho integralu, dlzka rovinnej krivky, (piste vsetku tu omacku naokolo napr ze ako sa odvodi dlzka krivky a pod.), zakladna veta analyzy.
vety : fourierove rady-zaverecna, ratate s tym ze vsetky pomocne lemmy su dokazane, veta o rychlych kmitoch(z fouriera), ako sa inac da zapisat sn(x) (fourier),stejn konvergencia a derivacia, spojitost riemannovho integralu + veta pred, limes inferior-sucin(najtazsia podla Pultra-chlapec co ju zacal pisat dostal po par riadkoch dokazu jednotku ;) , integral cez dva susedne intervaly.

Have a nice day!
There's nothing left to lose.
Uživatelský avatar
Che
Donátor
Donátor
Příspěvky: 166
Registrován: 2. 6. 2005 12:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: skuska 1.6.2006

Příspěvek od Che »

tommy píše: Inac Pultr na mna posobil celkom pohodovym dojmom, mal asi taku naladu ako na prednaskach, taku matematicko-zabavno-poucnu :D Takze nie je sa coho obavat.
Jojo, můžu jen potvrdit :) Hlavně se nebojte toho, že pořádně neumíte nějaký důkaz. Lepší alespoň nějaký náznak, než hned přiznat, že nevíte. V prvním případě vám dost pravděpodobně dá místo toho nějaký jiný důkaz, kterým to můžete zachránit. V tom druhém skoro jistě ne :wink:
shoot that shit
Odpovědět

Zpět na „2005“