Pisemka [Obdrzalek] 6.2.

Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Pisemka [Obdrzalek] 6.2.

Příspěvek od Medved »

1) Naprogramujte AddI Addr - indirekt Add, klasicky obrazek z kapitoly Radic k dispozici
2) zpusoby implementace radice
3) sectete dve cisla v dvojkovem doplnku (neco jako 42, - 58 )
4) diskuze k interpretace dle IEEE double precision. Tady si predstavoval ze mate pred sebou jakoby cislo dle teto normy a mate popsat s cim vsim se muzete setkat.
5) zapiste cislo v IEEE, byl dan posun a velikost mantisy, neco jako posun 63, mantisa 8b a zadani - 2,127
6) co dela a koho ovlivnuje Branch v post-risc architekture. Tady si nejsem vubec jisty, jestli to opravdu tak bylo, protoze jsem vubec nevedel, co po me chce.
7) Nakreslete a popiste Turinguv stroj, ktery doplnuje vstupni posloupnost na lichou paritu. Detailne popiste vstupy a vystupy. Zduvodnil to tak, ze existuje milion zpusoby, jak kreslit Turingovy stroje a je dulezite, aby pochopil, co jste mu chteli rict.
8 ) nevim :(

Jeste bych rekl, ze doporucuju vsem, kteri chcou udelat uspesne tuhle zkousku precist Jirovskeho skripta. Slajdy Obdrzalka jsou vicemene vybrane nadpisy a obrazky tech skript a pochopit se toho z nich moc neda. Na druhou stranu je lepsi chodit na prednasky a zkousku k Obdrzalkovi, protoze je hodnejsi, milejsi a Jirovsky pry keca blaboly (nevim, nemuzu posoudit).

Hodne divneho toho o Jirovskeho skriptech koluje, ale z vlastni zkusenosti muzu rict, ze jsou hodne dobre, a v cestine snad to nejlepsi, co jsem k dane problematice na internetu nasel.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pisemka [Obdrzalek] 6.2.

Příspěvek od twoflower »

Medved píše:Hodne divneho toho o Jirovskeho skriptech koluje, ale z vlastni zkusenosti muzu rict, ze jsou hodne dobre, a v cestine snad to nejlepsi, co jsem k dane problematice na internetu nasel.
On Te Yaghob ve druhaku vyvede z omylu :)
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Pisemka [Obdrzalek] 6.2.

Příspěvek od Medved »

Zatim studuju matematiku a principy jsem si napsal jen tak...

Co myslis Yaghobem? C, C++, OOP uz mam hotove, to vim, ze yaghob nak cvicil, jinak netusim ;)
twoflower píše:
Medved píše:Hodne divneho toho o Jirovskeho skriptech koluje, ale z vlastni zkusenosti muzu rict, ze jsou hodne dobre, a v cestine snad to nejlepsi, co jsem k dane problematice na internetu nasel.
On Te Yaghob ve druhaku vyvede z omylu :)
Uživatelský avatar
langosh
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 28. 1. 2006 13:20
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pisemka [Obdrzalek] 6.2.

Příspěvek od langosh »

Medved píše:Zatim studuju matematiku a principy jsem si napsal jen tak...

Co myslis Yaghobem? C, C++, OOP uz mam hotove, to vim, ze yaghob nak cvicil, jinak netusim ;)
twoflower píše:
Medved píše:Hodne divneho toho o Jirovskeho skriptech koluje, ale z vlastni zkusenosti muzu rict, ze jsou hodne dobre, a v cestine snad to nejlepsi, co jsem k dane problematice na internetu nasel.
On Te Yaghob ve druhaku vyvede z omylu :)
No tím byly myšleny určitě Základy operačních systémů, které Yaghob přednáší. Řiká věci tak jak jsou ve skutečnosti, a ne jak jsou napsány v Jirovského skriptech (což je prý často dosti odlišné).
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Pisemka [Obdrzalek] 6.2.

Příspěvek od Medved »

No tím byly myšleny určitě Základy operačních systémů, které Yaghob přednáší. Řiká věci tak jak jsou ve skutečnosti, a ne jak jsou napsány v Jirovského skriptech (což je prý často dosti odlišné).
No tak to je mozne a ani to nejak nezpochybnuju. Jenom jsem rikal, ze p. Obdrzalek chce vlastne po nas presne to, co ma Jirovsky ve skriptech, ale sam to na slajdech vicemene nema.
To, ze panove uci veci, ktere uz se dnes nepouzivaji je vec druha, ale ja jim to za zle nemam, protoze na techto zakladech se lepe pochopi a da to zaklady do budoucna.
Odpovědět

Zpět na „2006“