Pisemka PP 31.1.2005 Jirovsky

Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Pisemka PP 31.1.2005 Jirovsky

Příspěvek od MyS »

1) prevest desetinne cislo do float-typu s posunem exp. o 64 a BINARNIM zakladem. Pozor, zde tedy toto cislo musete prevest standardne do binarni soustavy a pak jej v ni posunout a mantisu zapsat jako normalni binarni cislo. Pokud by byl decimalni zaklad, mantisa se koduje v BCD! (opravte me?)
2) zapsat dane cislo v RNS a urcit nejvetsi zapsatelne cislo. (je o 1 nizsi nez soucin vah)
3) vynasobit dve cisla s Boothovym prekodovanim
4) virtualni procesor s instrukci JMP
5) nasobeni dvou cisel v zadanem obvodu, neprehledne a nepochopitelne az hruza
6) jaky typ site je Closova sit?

dalsi otazky (teoreticke) jsem jednak nestihl a jednak vubec nepochopil, tedy si je ani nepamatuju....tak kdyztak me nekdo doplnte:-).

Jinak na tomto termine bohuzel Jirovsky, co jsem si stacil vsimnout, az nechutne vyhraval :( . Co se tyce bodovani, od 12b. je trojka a od 20b. dvojka, na pomezi byva ustni dozkusovani.
We don't need no education!
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

S tou jedničkou máš pravdu, jen bych snad doplnil, že se to ještě mělo znormalizovat, což je taky rozdíl v dvojkový a v BCD, protože v BCD musí být v mantise 4 nuly, aby se to posunulo ale ve dvojkový stačí jedna. Exponent se pak vždycky snižuje o jedna.
Jedan otázka tam byla něco ve stylu:
Máte zadaný číslo y=a3*x^3+a2*x^2+a1*x^1+a0*x^0 (nebo tak nějak) v x soustavě a má se vyjádřit b0 v t-čkový soustavě., jak se to provede? Pak tam bylo taky něco s nějakým multiprocesorem (myslím). Každopádně se tam opomělo adresování a další standardní věci :-) Bylo to docela hustý, ještě že to mám.
Ale většinu si taky vůbec nepamatuju...
Odpovědět

Zpět na „2004“