Zapoctovy test - 18.1. [Topfer / Holan]

Wolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 10. 2006 22:27
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Zapoctovy test - 18.1. [Topfer / Holan]

Příspěvek od Wolda »

Ani nevim, jestli je potreba sem psat takovouhle ulohu, ale tak mozna aby bylo videt, ze tam jsou i jednodussi ulohy nez jednoduche :-)
Dostal jsem vygenerovat vsechny k-prvkove posloupnosti z n cislic takovych, ze v jedne posloupnosti se nevyskytuje zadna cislice 2x.
Do 20min to slo me udelat i nejak trosku prehledne, takze na to vetsine lidi musi stacit minut 10 :-). Jinak Topfer naprosto skvely, ostatne jako vzdy a vusde...

PS: kez jsem si nevycerpal sve stesti na otazky.
--
Wolda
Xerxes
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 23. 1. 2007 16:32
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Zlínský kraj / Kolej 17. listopadu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Xerxes »

Připadá mi zbytečné začínat na každý test nové vlákno, když se rozdávají pořád ty samé otázky, a tak přispěju zde.

Dnes (25.1.2007, i když to nehraje roli) jsem na prográmku dostal následující zadání:
Dán vstupní soubor, který tvoří dlouhá celá kladná čísla (maximálně 20 cifer) v desítkové soustavě, jedno číslo na řádek. Úkolem je vytvořit výstupní soubor, který bude obsahovat každé číslo převedené do dvojkové soustavy (v původním pořadí).
Podle mě pěkná úložka. Měl jsem ji hotovou za hodinku pohodového kódění, a to mi asi pětkrát spadl Borland (pozor na to, když se zacyklíte, nefunguje Ctrl+C ani Ctrl+Break, jenom Ctrl+Alt+Del).

Pan Töpfer si nechal předvést funkčnost na mých datech, pak si tam zadal svoje (zkoušel i 20timístná čísla), prohlédl výsledky a nechal si vysvětlit princip řešení (očima projel zdroják, ale ne moc pozorně, takže jsem jej posleních deset minut opatřoval komentáři zbytečně).

Koho zajímá princip řešení, je nutné si udělat datový typ na dlouhá čísla (pole po číslicích), procedurky na načítání a zápis do souboru a pro převod do dvojkové soustavy se hodí dělení dvěma se zbytkem.
Odpovědět

Zpět na „2006“