ZT 14.2

Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ZT 14.2

Příspěvek od David Nohejl »

Uff a mam to zasebou. Napodruhy. Mozna ze Holan ma vazne jednodussi zadani nez Kryl :) Nebo proste nosi stesti... Mel sem vypsat vsechny pole na ktery vez na sachovnici s prekazkama nemuze.. Hodne jednoducha uloha rek bych, ale delal sem ji dve hodiny. Totiz kdyz sem to mel a zavolal ho, program spadnul hned po nacteni dat z obrazovky.. ja blbec linej sem totiz testoval vstup ze souboru, a vstupu z klavesnice sem zapomel dodelat! Tagze vez misto z urceneho policka startovala z neinicializovanych souradnic. Auu. Chybu sem samozrejme rychle opravil, ale raci sem pak este hoodne dlouho testoval vstupy z klavesnice a ze souboru.. mel sem nekde prohozeny souradnice, takze sachovnice byla navic otocena o 90° :-D Jinak algoritmus jednoduchy, dela se to tak ze se ta sachovnice prochazi "zmrzacenou vezi" ktera ma dosah jedno policko... Do sachovnice se uklada kde sem byl.. cely sem to mel na cca 100 radku, vcetne bohatych komentaru, whitespacu a procedur na generovani vstupu do souboru a na cteni vstupu ze souboru... tagze to slo napsat i mnohem kratsi. Pote co sem mu predved program (napred sem ho ale presvedcil ze v zadani nemam vyslovne uvedenou klavesnici, tagze vstup ze souboru staci - pac se mi nechtelo znova zadavat ten jeho dlouuuhy vstup - jinak vstup z klavesnice uz fungoval spravne). Ptal se me na algoritmus, podival se na tu rekurzivni proceduru a zeptal se me proc tam mam tydle dve zbytecny promenny, ze se vytvarej znova a znova na zasobniku a je to proste spatny... ale to bylo jedine co my vytknul, uznal mi to. Diky.
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
Uživatelský avatar
darkness
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 15. 1. 2005 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: pod mostem (Nuselskym)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darkness »

David Nohejl: tak to vypada stejne jako uloha, co jsem dostala ja... taky u Holana...
Ale asi jsem to nemela tak promakany ;-) ale uznal mi to ;-) L.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Z mých zkušeností

Příspěvek od Dawe »

J8 to dal až napotřetí, víceméně spíš mýma chybama než čímkoliv jiným, čeho jsem si ale nemohl nevšimnout je to, že Holan nabízí z hromádky (cca. 30) papírků, kde jsou i ty nejuzší (tudíž většinou jednodušší). Narozdíl od toho Kryl měl v ruce jen takový docela "plachty" a měl jjich v ruce jen asi 10. ..
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Abych ještě nezapoměl, pro příští generace a pro ty co to ještě nemají za sebou, měl jsem:
V souboru je několik 50 místných čísel, vynásob je všechny.
Najdi nejkratší cestu králem z jednoho místa na šachovnici do druhého, když jsou zadány překážky.
V souboru jsou desítková čísla o délce max 20, převeď každé z nich na dvojkové a ulož do souboru.
No jak už sem řek byly to spíš moje chyby, než obtížnost zadání...
Odpovědět

Zpět na „2004“