test 11.unora

Návštěvník

test 11.unora

Příspěvek od Návštěvník »

dneska jsem si na testu vytahla toto : jsou dany cifry 1,2,3 ... 9 . mate mezi ne narvat bud + nebo - nebo ' ', aby to dalo dany vysledek. mezera znamena, ze napr. z 1 2 je 12. musi se vygenerovat vsechny moznosti. je to takovy lehci odvarek z te proflaknute verze, ve ktere ale musite jeste davat i * a / coz komplikuje situaci. vyjimecne se kryl ani neptal, jak jsem to ladila 8) zkusil dve cisla, pak se podival na kod, to se mu docela libilo, tak mi to dal a nechal me jit. z atmosfery na zkousce mam ale spis smisene pocity :? , na zacatku nam tam rikal neco v tom smyslu, ze vic nez 3 pokusy nikomu neda :cry:... ale zas nas uklidnoval tim, ze terminy na PG budou i cca dva tri tydny po zkouskovem. jinak v kurzu je (co jsem zahlidla kolem) jeste porad i morseovka a permutace (vypsat k-tou v lxgf.usporadani), to jen tak pro info. good luck vsem, kdo to jeste nemate za sebou
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: test 11.unora

Příspěvek od David Nohejl »

Anonymous píše:dneska jsem si na testu vytahla toto : jsou dany cifry 1,2,3 ... 9 . mate mezi ne narvat bud + nebo - nebo ' ', aby to dalo dany vysledek. mezera znamena, ze napr. z 1 2 je 12. musi se vygenerovat vsechny moznosti. je to takovy lehci odvarek z te proflaknute verze, ve ktere ale musite jeste davat i * a / coz komplikuje situaci. vyjimecne se kryl ani neptal, jak jsem to ladila 8) zkusil dve cisla, pak se podival na kod, to se mu docela libilo, tak mi to dal a nechal me jit. z atmosfery na zkousce mam ale spis smisene pocity :? , na zacatku nam tam rikal neco v tom smyslu, ze vic nez 3 pokusy nikomu neda :cry:... ale zas nas uklidnoval tim, ze terminy na PG budou i cca dva tri tydny po zkouskovem. jinak v kurzu je (co jsem zahlidla kolem) jeste porad i morseovka a permutace (vypsat k-tou v lxgf.usporadani), to jen tak pro info. good luck vsem, kdo to jeste nemate za sebou
hmm ja mel (poprve a zatim naposled) tu proflaklou verzi.... :oops: ale bylo to BEZ priorit operatoru, takze tam akorat mohlo zlobit deleni nulou... ale stejne sem to nedal :cry: sem lamaaa :'(( No cekam ze v pondeli si vytahnu neco jeste horsiho... kez bych dostal treba tu morzeovku... misto toho urcite dostanu generovani vsech uzavorkovani permutaci sachovnic v kalendari :D :D :D :D (aaano, sem mr. optimista)
Dik za info s tema terminama. hodi se vedet ze druha sance nemusi byt posledni ;)

Congrats!

Ciste ze zvedavosti, jak jsi to delala? ( plz nerikej "vsechny moznosti", na to sem po cca pul hodine prisel taky :) ) Muj tezce ujety mozek vyprodukoval 2 (!) pole - jedno pro vstupni cifry a jedno pro operatory ve kterem sem tedy vesele generoval fsechny moznosti... no a nak sem v tom zkonil vyhodnocovani toho vyrazu.... ztizene asi tou blbou (?) reprezentaci... dik
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
Uživatelský avatar
Ferro_the_King
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 61
Registrován: 15. 11. 2004 19:49

Příspěvek od Ferro_the_King »

Co se me tyce, tak ti muzu jen drzet palce, abys misto Kryla mel Holana. Ja si zazil oba a muzu rict, ze Holan je prijemnejsi, mozna toho i vic odpusti. Ja sem taky totalni lama, ale podle mne dava Holan mnohem jednodussi ulohy. Nebo sem mel proste stesti:-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

nerikam, ze moje reseni je nejak zajimavy nebo chytry, ale stacilo to, takze mozne neni "uplne debilni" jak mr.kryl rad rika 8)

ty cifry 1 az 9 jsem dala do konstantniho pole, v druhy poli [1..8] of char jsem generovala vsechny mozny osmiprvkovy kombinace(?) z tech tri moznych operatoru (ja vim, ze mezera neni, ale tady se to tak pojmout dalo - tak se mi nesmejte :)) no, kdyz byla vzdycky vygenerovana cela posloupnost tech osmi znaku (to se delalo samo rekurzi), tak jsem zavolala proceduru na vyhodnoceni toho vyrazu. to je asi to tezsi, protoze ta rekurze je lehka ... vyhodnocovani bylo jednopruchodovy. procedura sla znak po znaku po tom poli minusu, plusu a mezer a rovnou pocitala vysledek. vlastne to ve FOR cyklu checkovalo jen znaky + a -, kdyz na nej narazilo, tak se to podivalo o policko dal, jestli tam neni mezera, kdyz nebyla (..+3+4 ...) tak se to jednoduse secetlo (=7) a kdyz byla ( ..+3 4 ..) tak to zavolalo funkci, ktera dala dohromady to cislo, co za tim ma fakt byt ( 3 4 -> 34 nebo i vic napr. 1 2 3 4 .. -> 1234 atd.) a vratila ho .. tu samou fci pak mohlo vyuzit i odcitani, jen se pak jeji vysledek nepricetl ale odecetl 8) ... proste takovy asi ne moc napadity reseni, ale stacilo. jo a taky vsechny ty vysledky by mely byt longint, do integeru se pak cisla jako 123456789 nevejdou :) - vy to asi vite, ale nez to docvaklo me, tak to chvili trvalo :) .... no, byla jsem rada, ze jsem to stihla :wink:

jo a jeste hint - kdyby tohle nekdo dostal, tak kryl u toho uprednostnoval vystup do souboru (ja mela na obrazovku) a aby to napsalo "zadny reseni", kdyz to nic nenajde 8)
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Nohejl »

dik. Tak to sem to mel vymysleny vicemene stejne... tak blizko 5 bodu sem byl, kua. Skoda jen ze to nedokazu napsat (bez debilnich chyb)... mno chybama se clovek uci a ja se asi ucim hodne rad ;-) btw to ze se ty vetsi cisla do integeru nevejdou mi taky doslo az pote co to spadlo :) no pascal ma ty inty proste naky maly! :D Jinak s tim I/O do souboru to je fakt... Kryl urcite rad uvidi ze umime taky pracovat se souborama...
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
Odpovědět

Zpět na „2004“