Skuska Tuma [Barto] 31.1. 2007

Uživatelský avatar
mathew
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 1. 2007 17:36

Skuska Tuma [Barto] 31.1. 2007

Příspěvek od mathew »

Takze doobedu sme boli pri Bartovi styria a uspesnost je 50%. Definicie sa fakt zide vediet, inak vas na tom vyrazi. Ale ak viete definicie zvysok je uz uplne vpohode :)
Ja som mal taketo otazky: zadefinuj linearne nezavislu mnozinu, linearny obal, baza, elementarne matice (to su tie 1.,2.,3. druhu) a vyslovit a ak viem tak aj dokazat steinitzovu vetu. To bolo vse casu mi dal dost. Prajem prijemne ucenie.
Eddie
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 14. 1. 2007 16:44
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eddie »

Sel jsem k Bartovi jako treti, pricemz dva prede mnou u nej vyhoreli, coz me moc nepovzbudilo :)

Dostal jsem:

Definice linearniho zobrazeni.

Ker(F) a Im(F), definice, okecavky a mel jsem napsat a dokazat nejakou vetu o dimenzich (tedy, ze dim Ker(F) + dim Im(F) = dim U u zobrazeni U -> V).

Operace s maticemi, bez dukazu, tohle ale docela rozebiral, nicemene tohle je hodne pohodova latka :)

Byl hodne ferovy, stacilo, kdyz videl, ze vim o co jde a mirim spravnym smerem, nevyzadoval naprosto exaktni formulace.

Dukaz jsem nedal, zeptal se me, jestli mi staci za 3. Rekl jsem, ze jo ... na to on, ze kdybych rekl ne, tak mi da dvojku :D Takze vite jak odpovidat na tuhle otazku :)

Jinak tam byl jeste Ruzicka, Tuma se vubec neukazal. Plati pravidlo, ze vas nebude zkouset vas cvicici.
God is real ... unless declared integer.
Wolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 10. 2006 22:27
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolda »

Ja byl zase u Ruzicky (protoze cvika jsem mel u Barta) a take v pohode.

Otazky:
1) LZ, LN, baze, Steinitzova veta (zforumulovat, bez dukazu)
2) veta o dimenzi sjednoceni a pruniku (zneni + dukaz)

Casu opravdu tolik, kolik bylo potreba. Kdyz mi neco v dukazu nefungovalo, tak mi rekl, co a proc to nefunguje + poradil, co by se v tom dukazu mohlo hodit nekde pouzit a nechal mi opet cas na to, abych to vymyslel...
--
Wolda
Kubees
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 65
Registrován: 12. 1. 2007 22:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubees »

Jojo, definice je třeba umět, mě vyrazil (Barto) protože jsem nevěděl definici matice lineárního zobrazení. I když vim co to je, neuměl sem se přesně vymáčknout, snažil jsem se jí popsat ale on pořád "No ale to není definice" A i když první otázku jsem věděl (secret sharing) tak řek že důkazy třeba odpouští ale že definice je třeba na zkoušku umět :(
Odpovědět

Zpět na „2006“