Bulej 19. 1. 2012

Úvodní přednáška zahrnující základy architektur počítačů, jejich vývoje, návrhu a implementace a základy teorie, koncepce a implementace operačních systémů.
tomas789

Bulej 19. 1. 2012

Příspěvek od tomas789 »

Muj test z 19. 1. 2012. Sice uz nemam otazky, ale z odpovedi leckdy vyctete o co by se tak jednat.

Vstupni test byl tento rok zrusen a rikal, ze pokud se to ujme, bude to tak i pristi roky.

Jen lehky komentar (mozna to bude nepresne):
1) Zadal nejaky vypocet v C a meli jsme ho prepsat do ASM
2) Byly zadane 3 CPU a meli jsme urcit ten nejvykonnejsi (myslim ze z CPI a frekvence)
3) Co dela ridici obvod v procesoru
4) Komunikacni protokol na sbernici
5) Tohle si nepamatuju co bylo
6) O page fault
7) Popsat plnne asociativni cache
8) Popsat prioritni frontu v planovani procesu
9) Jak se resi cache write
10) V binarni soustave vynasobit -242,35 a 45,275 "ulozit" dle IEEE 754 (delku mantisy a exponentu zadal) a prevest do desitkove - tady se mi to nechtelo pocitat tak jsem se pokusil nastinit postup jak by se to resilo a asi mu to relativne stacilo, pokud nebudete stihat (coz by se stat nemelo) tak doporucuju nedopocitavat. Je to hrazne zdlouhave a nejsou k dispozici kalkulacky. Casovy odhad 10 - 20 minut.
11) Byla zadana sekvence pristupu do cache a meli jsme udelat dle algo. second chance a optimalni reseni a ty pak porovnat
12) Myslim reseni nejakych hazadru v pipeline
13) Nepamatuju se
14) CPU 1 (MIPS) odeslalo po siti nejake cislo k CPU 2 (intel) ale prijate cislo se nerovnalo odeslanemu, problem je, ze jeden je little endian a druhy big endian
15) Jak ovlivnuje procesor a pamet vykon procesoru (bylo to vcelku intuitivni, reseni lze najit v prezentaci "Uvod" strana 7/72)
16) Nepamatuju se

Bylo to vcelku rozumne, i kdyz jsem se na to mohl vic ucit. Myslim ze kdyz clovek chodi na prednasky a dava alespon trochu pozor alespon na trojku by to mel uplacat bez vetsich problemu. Ja jsem dostal sice za 2, ale bylo to uplne na hranici s 3, takze to vypracovani berte spis jako orientacni.
Jeste bych poradil lidem co to budou delat nekdy v budoucnu. Piste odpovedi i na papir s otazkami, pak vam ho take naskenuje a nebudete tu muset psat takove blbosti jako ja ;-)

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „SWI120 Principy počítačů a operačních systémů“