Programovani mikroinstrukci

Úvodní přednáška zahrnující základy architektur počítačů, jejich vývoje, návrhu a implementace a základy teorie, koncepce a implementace operačních systémů.
Larrr
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 2. 2009 19:52
Typ studia: Informatika Mgr.

Programovani mikroinstrukci

Příspěvek od Larrr »

Zdravim, muze mi prosim nekdo na priklade vysvetlit jak se programuji mikroinstrukce? Treba toto:

Q:Napište mikrokód pro instrukci LOADI addr (indirect).
A:
fetch
T0: PC_out, MAR_in
T1: read, pcincr
T2: MDR_out, IR_in
decode
T3: decode opcode in IR
execute
T4: IR_out (addr part), MAR_in
T5: read
T6: MDR_out, MAR_in
T7: read, reset to T0

Co jsou ty PC_out (program counter?), IR_in/out, MDR, MAR a tak... Byla bych moc vdecna.
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Programovani mikroinstrukci

Příspěvek od flea »

Ahoj,
mrkni na http://www.martinvseticka.eu/index.php? ... se&page=82, tam je pospano, co je PC, MDR ... Jinak co dela PC_out apod, je v Bulejovych pdf - 07-mikroarchitektura.pdf, strana 76 a dal. (ale to se muze menit podle toho, jak to Bulej nadefinuje a jaky si vymysli model CPUcka). Indirect mod je vysvetlen v 06-architektura.pdf strana 11.
funthomas

Re: Programovani mikroinstrukci

Příspěvek od funthomas »

ted sem prišel ze zkoušky a taky jsme tam měli mikroprogramovnání, měli sme zapsat nepodmineny skok relative :) koukal jsem jak puk :D
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Programovani mikroinstrukci

Příspěvek od flea »

funthomas píše:ted sem prišel ze zkoušky a taky jsme tam měli mikroprogramovnání, měli sme zapsat nepodmineny skok relative :) koukal jsem jak puk :D
to asi taky budu zitra zirat, myslim, ze to bude moje prvni 4ka :mrgreen: ... uz se na ni tesim :lol:
Odpovědět

Zpět na „SWI120 Principy počítačů a operačních systémů“