11. února, Obdržálek

Úvodní přednáška zahrnující základy architektur počítačů, jejich vývoje, návrhu a implementace a základy teorie, koncepce a implementace operačních systémů.
Uživatelský avatar
lukax
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 1. 2009 11:32
Typ studia: Informatika Bc.

11. února, Obdržálek

Příspěvek od lukax »

V druhé části bylo:

1. Napsat -3,ňňň pomocí onoho IEEE standardu předpokládaje, že se exponent zapisuje s posunem 63 a mantisa má osm bitů.

2. Sečíst -52 a 37 (nebo tak nějak) ve dvojkovém doplňku a pak výsledek přeložit zpátky do desítkové soustavy.

3. Metodou LRU odsimulovat na čtyřech rámcích žádosti na nějakou sadu dotazů (čisélek) a spočítat page faulty.

4. Naprogramovat v mikrokódu load s relativní adresou.

Do druhé části jsem byl připuštěn, přestože jsem měl jenom sedm bodů z první. Tu druhou jsem tedy udělal na plný počet bodů a dostal doplňující otázku „Co je to precizní přerušení.“ Takže mám svou první čtyřku. :-) Ale jsem za to vděčný, bylo hezké si osahat, jak hodně moc jednoduchá ta druhá část vlastně je a že stačí nějak dobře narandomovat tu první a máte to v kapse.
hjk

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od hjk »

Nějaký lehký tentokráte, samý příklady :shock:
Že by Obdržálek měknul? :)
Uživatelský avatar
Tinka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 1. 2009 15:13
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od Tinka »

Prvu cast si niekto nepamata?
Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult.
Saamoteck
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 1. 2009 19:27
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od Saamoteck »

tomu říkam fair play já byl na zkousce v utery a mel jsem z prvni casti 7 bodu a nikdo me k druhy casti nepustil :(
hjk

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od hjk »

Hmm.. trochu se mi to jeví, jako by vzhledem k počtu výpadků na dřívějších termínech skutečně volili mírnější otázky i přístup.... což teda není moc fér
Uživatelský avatar
lukax
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 1. 2009 11:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od lukax »

hjk píše:Hmm.. trochu se mi to jeví, jako by vzhledem k počtu výpadků na dřívějších termínech skutečně volili mírnější otázky i přístup.... což teda není moc fér
Je mi líto, že vám tu možnost nedali. Třeba byste jí využili lépe. :-(

Když už jsme u té spravedlnosti, slyšel jsem (z vícera zdrojů), že Bulej je nějak hodně hodnější než Obdržálek. Je to pravda?
guest

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od guest »

No v prvej časti Little Endian bol, ako sa v ňom zapíše nejaká hodnota,
pre zbernicu sú typické bezadresové inštrukcie, prevod čísla v tvare asi niečoho takéhoto 01100101100101101011011 do osmičkovej sústavy, po troch bitoch sa berie, ešte bolo potrebné pridať jednu nulu keďže číslo bolo iba 32-bitové, rozsah v dvojkovom doplnku pre n=36, dátový hazard čo to je, ortogonální inštručná sada, odpoveď v zmysle ako je to v slajdoch, a ešte na niečo s pipeline si matne spomínam aj keď už neviem presne čo to bolo :)
hjk

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od hjk »

lukax píše:
hjk píše:Hmm.. trochu se mi to jeví, jako by vzhledem k počtu výpadků na dřívějších termínech skutečně volili mírnější otázky i přístup.... což teda není moc fér
Je mi líto, že vám tu možnost nedali. Třeba byste jí využili lépe. :-(

Když už jsme u té spravedlnosti, slyšel jsem (z vícera zdrojů), že Bulej je nějak hodně hodnější než Obdržálek. Je to pravda?
Tak mě osobně to moc netrápí, já to s odřenýma ušima udělal :)

Jenom pořád nechápu tvůj původní příspěvek - říkáš, že jsi z druhé části dostal plný počet a máš za 4? Takže jsi to neudělal..?
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od marion »

lukax píše:
hjk píše:Hmm.. trochu se mi to jeví, jako by vzhledem k počtu výpadků na dřívějších termínech skutečně volili mírnější otázky i přístup.... což teda není moc fér
Je mi líto, že vám tu možnost nedali. Třeba byste jí využili lépe. :-(

Když už jsme u té spravedlnosti, slyšel jsem (z vícera zdrojů), že Bulej je nějak hodně hodnější než Obdržálek. Je to pravda?
Taky jsem to slyšela z vícero zdrojů a zkusím to u Buleje, i když zapsanou přednášku mám u Obdržálka.
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od marion »

hjk píše:Hmm.. trochu se mi to jeví, jako by vzhledem k počtu výpadků na dřívějších termínech skutečně volili mírnější otázky i přístup.... což teda není moc fér
Fér to není, ale dalo se to očekávat.
Návštěvník

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od Návštěvník »

Nevite nekdo jak je to s tim zkousejicim? To asi nejde jen tak prijit k nekomu jinymu nez clovek ma ze jo?
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od Jookyn »

No, já si pamatuju, jak na prvních přednáškách řikali, že oba mají stejnej soubor otázek, ze kterejch se otázky vybírají náhodně a to, že to má některej někdy těžší je náhoda. Takže nevim...
Uživatelský avatar
lukax
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 1. 2009 11:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 11. února, Obdržálek

Příspěvek od lukax »

Návštěvník píše:Nevite nekdo jak je to s tim zkousejicim? To asi nejde jen tak prijit k nekomu jinymu nez clovek ma ze jo?
Jak u kterých přednášek. Třeba u Principů a Analýzy (na písemnou) to jde, protože spolu přednášející hodně kamarádí. Jinde by asi chtěli poprosit a vysvětlit důvod. :-)
hjk píše:Jenom pořád nechápu tvůj původní příspěvek - říkáš, že jsi z druhé části dostal plný počet a máš za 4? Takže jsi to neudělal..?
No ta doplňující otázka měla vyvážit mou neschopnost dát osm bodů. A protože jsem o tom pojmu v životě neslyšel, nechtěl jsem to lámat přes koleno a vzdal se.
No, já si pamatuju, jak na prvních přednáškách řikali, že oba mají stejnej soubor otázek, ze kterejch se otázky vybírají náhodně a to, že to má některej někdy těžší je náhoda. Takže nevim...
Možná si Bulej více domýšlí u druhé části? Nebo se hezčeji usmívá na ty, kteří mají méně než tři body? :-)
Odpovědět

Zpět na „SWI120 Principy počítačů a operačních systémů“