tézy

This forum is dedicated for our foreign guests who are studying on Faculty of Mathematics and Physics - Charles University in Prague. This is also the place for your questions if you plan to study here, for example with Erasmus program. This is not an official website of faculty, but it is full of students who have real experience with this school and studying there ;)
Mitkin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 8. 3. 2013 20:13
Typ studia: Matematika Bc.

tézy

Příspěvek od Mitkin »

Ahoj

Rád by som hovoriť o kvalite dizertačnej práce.
Všimol som si, že nie všetci z nich sú hodnotené objektívne.

Aké chyby sa vyskytujú?
Najvážnejšie:
1. Tvar grafu je stanovená na základe dvoch bodoch. (Dva body nemôže mať len rovnú čiaru)
2. Text pod grafom poprie čo je nakreslený na grafe.
3. Dátové body sú spojené prerušovanou čiarou. V prípadoch, kedy je potrebné určiť tvar krivky u tohto bodu je, šrot je chyba.
Mitkin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 8. 3. 2013 20:13
Typ studia: Matematika Bc.

Re: tézy

Příspěvek od Mitkin »

Testoval som niekoľko dizertačných prác.
Najvýznamnejšie:
"Vyšetrovanie po udelení absolutória procesov v diódy medzier, studenou katódou a rozvoj miniatúrnych kovových prepäťovou stredného tlaku."
("Исследование послеразрядных процессов в диодных промежутках с холодным катодом и разработка миниатюрных металлокерамических разрядников среднего давления.")

Nedám tu analýzu samotnú. Analýza práce, nájdete na:
http://dissertacii.blogspot.ru/

On je v ruštine. Ale je tlačidlo na pravej strane preklade do cudzieho jazyka.
Aj všeobecne odporúčame sa pozrieť:
http://dissertacii.blogspot.ru/2012/08/46-60.html
Jedná sa o nevýhody, ktoré som podľa skôr.
KarenIngram
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 6. 2023 06:39
Typ studia: Informatika Bc.

Re: tézy

Příspěvek od KarenIngram »

Tvar grafu stanovený na základe dvoch bodov: Je nepravdepodobné, že by dva body viedli k priamke. Grafy by mali byť založené na dostatočnom počte bodov, aby sa dala správne určiť ich tvar a vzťah. Inak by mohlo dôjsť k nepresnému vyjadreniu skutočností.

Text pod grafom, ktorý popiera to, čo je na grafe zobrazené: Ak text pod grafom obsahuje informácie, ktoré sú v rozpore s tým, čo je grafom znázornené, je to chyba. Text a graf by mali byť v súlade a vzájomne sa dopĺňať.

Dátové body spojené prerušovanou čiarou: Prerušovaná čiara sa bežne používa na znázornenie neznámych hodnôt medzi dátovými bodmi. Ak sú však body spojené prerušovanou čiarou aj v prípadoch, kedy je potrebné určiť tvar krivky, je to chyba. V týchto prípadoch by sa mali použiť spojité čiary na správne vyjadrenie vzťahu medzi bodmi.
Populární hra Garden of Banban 4 APK 4 (Mobile Version, Android Game) je nedávno k dispozici na webu Getmodnow s bezpečnými a bezplatnými verzemi v mnoha různých verzích.
fethiyeactivities
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 12. 2023 20:29
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: tézy

Příspěvek od fethiyeactivities »

Hello, i am new here. Nice to meet you
Odpovědět

Zpět na „Info for foreign students“