Vety do pisemky

Uživatelský avatar
Ferro_the_King
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 61
Registrován: 15. 11. 2004 19:49

Vety do pisemky

Příspěvek od Ferro_the_King »

Mohl by mi sem nekdo prosim napsat, jake vety jsou do pisemky nutne a jake se daji vynechat? (Nahradit pouzitim jine vety) Na co si davat pozor? Existuje na ty priklady nejaky efektivni postup, kterym se daji vsechny (nebo alespon velke skupiny) resit? Nejlepsi by bylo nejake samospasne reseni na vsechny:-) i kdyz pochybuju, ze neco takovyho existuje...
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

Mno, co se me tyce, tak me v ziskavani pocitacich triku a postupu celkem dost pomohla utla knizka "Ludek Zajicek - Vybrane ulohy z MA", kde v 2. casti onoho spisu je spousta veci vysvetlena a ukazana na prikladech. Doporucuji...bohuzel jsou to postupy defakto jen pro prvni semestr MA. Jinak ze stranek tohohle fora + mff.fear.cz (a odkazu na nich) jde nalezt i par resenych prikladu. No, myslim si ale, ze zakladem je pocitat a pocitat, dobre je spocitat treba lonska zadani pisemek. Pokud to zvladnes, postup k ustni te IMHO nemine.
We don't need no education!
js
Site Admin
Příspěvky: 144
Registrován: 22. 9. 2004 06:06
Typ studia: Fyzika Ph.D.
Bydliště: Praha

Příspěvek od js »

V prvaku jsem se presvedcila, ze neni od veci dojit si na konzultaci, kdyz ti neni neco jasny... v analyze to plati 100-nasob... Good luck! 8)
JS
Uživatelský avatar
Ferro_the_King
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 61
Registrován: 15. 11. 2004 19:49

Příspěvek od Ferro_the_King »

EE, vy ste mne ani jeden nepochopili. Umim velky kulovy, ve ctvrtek du na zkousku, tak bych rad vedel co se "da vynechat" (aspon do pisemky).
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Ferro_the_King píše:EE, vy ste mne ani jeden nepochopili. Umim velky kulovy, ve ctvrtek du na zkousku, tak bych rad vedel co se "da vynechat" (aspon do pisemky).
Pokud ti vyjdou cisla, asi prezijes vynechani duvodu, pokud ani cisla, musi postup vypadat rozumne a precijenom.... na pisemku muzes mit sesit nebo cokoliv tisteneho - je takovy problem to kdyztak v tom dohledat?
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isidor »

tutchek píše:Pokud ti vyjdou cisla, asi prezijes vynechani duvodu
Hmm...neviem, ale pocul som historky o tom, ako ludia s nedokoncenym, ale zdovodnenym postupom dostali viac bodov ako ti s dobrym vysledkom ale bez uvedenia pouzitych viet a tak... :roll:
tutchek píše:na pisemku muzes mit sesit nebo cokoliv tisteneho - je takovy problem to kdyztak v tom dohledat?
JE. Neni cas... :evil:
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Isidor píše:
tutchek píše:Pokud ti vyjdou cisla, asi prezijes vynechani duvodu
Hmm...neviem, ale pocul som historky o tom, ako ludia s nedokoncenym, ale zdovodnenym postupom dostali viac bodov ako ti s dobrym vysledkom ale bez uvedenia pouzitych viet a tak... :roll:
Rikam taky "prezijes", a ne "vyplati se to"...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

No já nevim, jak se to hodnotí u vás, ale my bychom to teda nepřežili. Správně vypočítaný příklad bez zdůvodnění je ti na houby. Ale na druhou stranu většinou stačí jen napsat, že je to z věty o lim a aritmetických operacích, nebo ověřit splnění předpokladů věty o lim složené fce nebo Heineho věty. Málokdy potřebuješ víc. Ale pokud ještě navíc napíšeš kecy typu známá limity (jako třeba sinx/x pro x->0), tak budou nadmíru spokojení. Alespoň u matematiků to tak funguje. Ale řekl bych, že i u vás je lepší napsat spíš víc, než míň (pokud to teda víš jistě).
BTW doufám, že ti můj příspěvek ve čtvrtek pomohl k úspěšnému složení zkoušky :D :D .
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „2004“