Skuska 25.5.2010

Mižu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 1. 2010 12:14
Typ studia: Matematika Bc.

Skuska 25.5.2010

Příspěvek od Mižu »

Kryl/Pergel
No tak kedze mi toto forum hodne pomohlo tak tu pridam svoje dojmy :)
1. Lahky priklad = spojaky, tie co su popisane vo forach - teda BVS, LSS, cykl. s hlavou atd, ja som mal konkretne vymazat prvky z daneho rozmedzia v BVS, krasna rekurzia, odporucam stranky - http://vyuka.pavel-rimsky.cz/doctut/prm.html

2. Tazky priklad - Mas dany graf, z kazdeho vrcholu moze viest do ineho vrcholu hocikolko ciest, cesty su ohodnotene dlzkou a vyskou, tvojou ulohou je najst medzi 2 vrcholmi najkratsiu cestu pre najvyssie mozne auto.
Ja som to riesil Floyd Warshallom, ktoremu som do matice susednosti prirobil pod kazde policko akoby spojak a podla vysok malo v spojaku kazde policko najkratsiu dlzku. teda tam bolo urcite zaradene aj policko s max vyskou a najkratsou cestou... nevravim ze to je dobre riesenie, Kryl povedal ze to je zbytocne, lepsie je to robit Dijkstrom... o tom by uz viac mohli ti co to cez Dijkstra robili

Ustna - sice som codil na prednasku ku Perglovi dostal som Kryla, losovali si stlpceky do ktorych sme sa zapisali.
Na ustnej som vacsiu cast vysvetloval 2. priklad, povedal ze dobre je to na 2-3 ale ze uz ma nevyhodi, potom som dostal vnejsi trideni (kde ma potesilo ze uz ma nevyhodi :D ) to som mu povedal uplne blbosti, povedal ze hovorim o niecom comu vobec nerozumiem dal mi 3 lebo mi to slubil a siel som domov :) )
Odpovědět

Zpět na „PRM044 Programování I“