Pisemka 4. 9.

Seizekatze
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 14. 2. 2006 14:22
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: česká republika

Pisemka 4. 9.

Příspěvek od Seizekatze »

Tak pisemna cast se trochu promenila. Na prvni priklad je hodina, ale zadani druheho nedostanem predem. Ja mel otoceni cyklickeho spojeveho seznamu.
Po te hodine se udelalal asi deseti minutova pauza. A zadal zadani druheho prikladu. Ten byl na tri hodiny a kontroloval opisovani.
zadani: Optimalni rozlozeni tlacitek na mobilu.
Uvazujme abecedu o K znacich z1, z2, z3, ....... zK. Na vstupu je dana frekvencni tabulka vyskytu K pismen teto abecedy v textech, ktere se sposilaji pomoci SMS zprav, t.j. realna cisla a1, a2, a3, ...... aK, pro nez plati: Suma(i=K, i=1) ai = 1. zpravy se zadavaji na klavesnici s N tlacitky zpusobem obvyklym na mobilnich telefonech.

Sestavte program, ktery k libovolne zadne frekvencni tabulce vyskytu pismen nalezne efektivnim zpusobem {tedy backtracking je na horsi trojku rikal }optimalni rozloseni pismen na tlacitka,, t.j. takove rozlozeni pro ktere bude suma(i=K, i=1) ai * Si minimalni (Sj jsme oznacili pocet stisku nutny k zadani pismena zj ). Predpokladejme, ze K<= 50, N <= 20.
lyduskag
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 7. 9. 2006 18:08

Pisemka

Příspěvek od lyduskag »

Ja pridam len to, ze Kryl sa spociatku zdal byt mily.. ale ako vieme, Kryl nedokaze byt mily... sice mi niekto vravel, ze na neho bol Kryl az pilis mily a nechapal to ten dotycny clovek - dostal za 2... A to za druhy priklad mal za 4, prvy za 1 a ustnu vedel.... Totiz druhy priklad nemal skoro nikto. a co viem ja, Kryl nechal prejst asi len okolo 5 ludi.. aj mna vyhodil, druhy som nemala a prvy zle pochopil.. mala som tam chyby, ale myslel, ze robim nieco ine, cize ma nechcel pochopit. A teda ma vyhodil, bez ustneho skusania... A chalan predomnou mal prvy za 1 a druhy mal, ale Krylovi sa nechcelo mu to uznat, tak mu dal zan 4.. a ustnu vedel, ale na Krylovi bolo jasne, ze ho nechce nechat prejst, takze ho vyhodil..
Drzim palce ostatnym.. Hadam sa dobre vyspi, bude mu jedlo chutit a vy sa mu na prvy pohlad zapacite.. inak musite byt prilis inteligentny a mudry a aj to nemusi stacit.. Drzte sa
Lirik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 1. 2006 14:40
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lirik »

Cus ,tak jsem byl 6.9 na ustnim. Za prvni priklad jsem dostal za 1 a za druhy 4, pak se me zeptal na vyhledavani K-teho nejmensiho prvku a vyhodnoceni vyrazu v infixu. Dostal jsem za tri a sel domu, pohoda. Jinak Kryl byl v klidu.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Pisemka

Příspěvek od Almer »

lyduskag píše:Ja pridam len to, ze Kryl sa spociatku zdal byt mily.. ale ako vieme, Kryl nedokaze byt mily... sice mi niekto vravel, ze na neho bol Kryl az pilis mily a nechapal to ten dotycny clovek - dostal za 2... A to za druhy priklad mal za 4, prvy za 1 a ustnu vedel.... Totiz druhy priklad nemal skoro nikto. a co viem ja, Kryl nechal prejst asi len okolo 5 ludi.. aj mna vyhodil, druhy som nemala a prvy zle pochopil.. mala som tam chyby, ale myslel, ze robim nieco ine, cize ma nechcel pochopit. A teda ma vyhodil, bez ustneho skusania... A chalan predomnou mal prvy za 1 a druhy mal, ale Krylovi sa nechcelo mu to uznat, tak mu dal zan 4.. a ustnu vedel, ale na Krylovi bolo jasne, ze ho nechce nechat prejst, takze ho vyhodil..
Drzim palce ostatnym.. Hadam sa dobre vyspi, bude mu jedlo chutit a vy sa mu na prvy pohlad zapacite.. inak musite byt prilis inteligentny a mudry a aj to nemusi stacit.. Drzte sa
Mozna to bude jednou malou shodou okolnosti a to tou, ze ti neco prebyva a neco chybi a to totiz ze si holka:) Kryl je nema moc rad, nevim proc 8)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „PRM044 Programování I“