Zkouska 6. 6. 2005

sadda
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 3. 2006 12:32

Zkouska 6. 6. 2005

Příspěvek od sadda »

Jako maly priklad jsemLSS dvojic, ktere vyjadrovali zobrazeni. Mel jsem zjistit, jestli je to proste a v kladnem pripade, urcit inverzni zobrazeni - nedestruktivne, teda udelat uplne novej spojak.


Velkej priklad mi prisel hnus. Na vstupu byl text rozdelenej do odstavcu (prazdnymi radky), slova oddelena mezerami. Ted se mel zarovnat do bloku, pricemz se znala pozadovana sirka. Ukol byl najit nejlepsi rozmisteni slov, tak aby penalizace byla co nejmensi. Penalizace se udilelka takto:

1) Za kazdy radek A
2) Pokud nebyl radek posledni, tak se k tomuto pricetlo (pocet mezer navic)^2 a pokud bylo slovo na radce samo, tak jeste B.
3) Pokud byl radek v odstavci posledni, tak se bud pricetlo (jeno k 1)) C (za predpokladu, ze pocet mezer navic>=3*sirka/4) nebo nic.


V ustni se me ptal na virtualni metody, mel jsem napsat kompletni text (unita, deklarace typu, metody (+konstruktor), hlavni program), kterej delal neco jinyho, kdyz metoda byla virtualni a kdyz nebyla. Pak se me ptal, jak se pri kompilaci tvori VMT a k cemu to slouzi.
Druha cast ustni byla o quicksortu, stacilo mu rict, jakou ma pametovou a prostorovou slozitost v nejhorsim pripade. To jsem moc nevedel, co je, tak jsm se ho zeptal, on mi to bez problemu rek a pak uz to bylo jednoduchy (jedno je asymptoticka slozitost, druhy je, kolik je potreba vyhradit pameti za behu programu).

Jinak Kryl byl v pohode...
Docik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 2. 2006 19:26

Příspěvek od Docik »

ústní: je to dobrý, Kryl je celkem příjemnej a lidi ani moc netýrá, přišlo mi. Navíc to zkraje vypadalo, jako že mi vaří kafe, ale pak si ho vzal sám :(

Zřejmě má malý příklad skoro stejnou váhu jako velký, takže se nemá cenu moc nervovat, pokud se vám velký nepovedl.

Ptal se mě na vyhodnocování ar. výrazu v infixu, naštěstí mi nechal víc času na vymýšlení toho postupu, jak zápis přichází postupně ze vstupu, co kdy dát na zásobník apod., tam jsem si nebyl moc jistej. Potom rozdíl mezi stat.al.prom. a dyn.al.prom., "ale řekněte to hezky". Napoprvé se mu to nelíbilo, druhý pokus už dopadl líp a poslal mě domů s jedničkou.
gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

Příspěvek od gerund »

Jako malý priklad jsem dostal spojeni dvou usporadanych dvousmernych seznamu s hlavou.
U ustni byl Kryl doopravdy az neuveritelne hodnej - jak pise Docik - asi ma uplne stejnou vahu maly i velky priklad - u toho velkyho asi staci mit jakykoliv reseni (ja pouzil backtracking, a proslo to) - dobre rozmysleny - mozna napsat kousicek kodu - ale staci malo - aby videl ze tam neco je ... stejne se na ten kod ani nepodival (prece jenom ma na vas jenom pul hodiny) ... pak se me jeste zeptal na heapsort - myslim si ze je dobry se naucit ty veci z prednasek (staci si precist knizku od Topfera + navstivit stranky Holana) - tak jsem mu rekl neco o heapu ... a OK.
Jeste dulezita rada - nikdy u Kryla nebudte moc suverenni !!! - to ho asi dokaze vytocit (nejvic ho asi nastve kdyz delate ze neco umite a ukaze se ze to tak neni). Kdyz udelate chybu, reknete ze jste to zmotali ... a ono mu to udela radost (muj pripad :))
Odpovědět

Zpět na „PRM044 Programování I“