Jak Zajíček?

Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Jak Zajíček?

Příspěvek od Martin »

Já jsem chodil na proseminář z kalkulu k Pavlicovi a ten vždy jenom přišel, se stručným a výstižným komentářem spočítal na tabuli několik příkladů a pak zase odešel. Moc se s tím nemazal, ale mělo to smysl. Za tu dobu co jsem tam chodil, jsem si totiž vytvořil v podstatě sbírku řešených příkladů, což není vůbec k zahození. Takže když jsem se pak začínal učit, počítal jsem ty příklady znovu a kontroloval jsem si správnost postupu podle sešitu.
Rád bych věděl, jaké to bylo na tom "masovém" prosemináři v K1 s prof. Zajíčkem.
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Ja jsem chdil k Zajíčkovi a myslím, že to pro mě nemělo velký smysl. V podstatě celý půlrok jsme zaváděli reálná čísla, např pomocí Dedekindovy
teorie řezů, látka jistě poutavá a inspirující, ale jinak dost k hovnu. Často se řešily problémky, které zmínil na přednášce. Respektive je řešili Pan Kazda, Vejnar a další (asi dva). Jen ke konci semestru jsme spočítali asi tři průběhy a pět limit, jinak nic. Většinou sem se připravoval na následující analýzu nebo si četl, prostě to bylo k prdu...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

To je škoda

Příspěvek od Martin »

Hmm na jednu stranu je asi fakt, že pro složení zkoušky lépe připravovaly ty "rodinné" prosemináře, jenomže já bych zrovna docela ocenil i nějaký zajímavosti. Teda pokud se to dalo označit slovem "zajímavosti". Ale já mám analýzu rád, možná jsem tam měl chodit, místo toho, abych každý úterý vstával až ve dvanáct :D .
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Já bych zajímavosti ocenil taky, analýza mě taky baví, ale tohle věru moc zajímavé nebylo...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

:mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „MAA079 Proseminář z kalkulu 1a“