zkouska

LnK
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 9. 6. 2006 11:19
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

zkouska

Příspěvek od LnK »

Pochlubte se pls nekdo, jak vydal prvni termin. Dik :)
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

trochu neskoro, ale predsa...

Příspěvek od ivo_svk »

skuska z lingebry prebieha takmer identicky ako v zimnom semestri. Pre tych co nemali tu cest byt skusany prof. Bicanom maly popis: na zaciatku kazdy dostane 2 priklady (vo vsetkych zadaniach co som videl bol priklad na kvadriky) ked ich spocita Bican ich skontroluje (numericke chyby niesu podstane, kontroluje spravnost postupu), potom nasleduju dve teoreticke otazky. V zasade plati asi nepisane pravidlo: ak mas oba priklady a vies povedat nieco o teorii, aspon s 3 by si odist mal.
Kriket
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 12. 6. 2006 14:59

Příspěvek od Kriket »

Letos odchazelo fakt dost lidi s dvojkou, po te co neumeli dukazy. Takova klasicka Bicanova otazka je: "Umite to dokazat nebo chcete dvojku (trojku)?" Na trojku fakt asi staci umet priklady a definice, rozdil mezi trojkou a dvojkou je podle me v presvedsivosti prednesu a na jednicku to chce i nejakej ten dukaz (vetsinou) a je na vasi sikovnosti, jestli mu jste schopni podstrcit zrovna ten, co umite. :-) Jinak je fakt hodnej a dava to skoro vsem. Teorie je tezka, ale zkouska az tak ne...
Docik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 2. 2006 19:26

Příspěvek od Docik »

Kriket: naprosto souhlasim, byl jsem tam dneska rano. Zatimco kontroloval indexy dalsi varce lidi, prichystal jsem si jeste dva dukazy dost snadnych tvrzeni z me teoreticke otazky (ortogonalni doplnek apod.).

Ukazal jsem mu ty dukazy, Bican rekl, ze vypadaji spravne (rozhodne je necetl cele), zeptal se na par veci, a k druhe casti otazky (proj. rozsireni af. prostoru) skoro nic slyset nepotreboval. Nastesti :) Zadny dukaz uz po mne nechtel.

Pouceni: zrejme dost zalezi na presvedcivem a sebejistem projevu, pak vam uveri, ze to umite.
sadda
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 3. 2006 12:32

Příspěvek od sadda »

U prikladu jsm dostal samodruzne body kolinearniho zobrazeni a pricku, kdyz znam bod.

Teorii jsem mel polarni bazi, delici pomer a dvojpomer.

Doporucuji si napsat sam nejaky dukaz, je pak pravdepodobnost, ze se vas Bican na zadny jiny vyptavat nebude a rovnou vam to da:)
esk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 6. 2006 12:06

Příspěvek od esk »

taky souhlasim, taky z vlastni dnesni zkusenosti :)
jeste bych dodala, ze jako posledni zachranu dava definici projektivniho, pripadne afinniho prostoru. co jsem tam byla, vyhodil jenom ty, co nevedeli.
priklady jsem mela na pricku mimobezek prochazejici bodem a metrickou klasifikaci kuzelosecky, teorii jsem si vylosovala kvadraticke formy, signatura a kolinearni zobrazeni, samodruzne body. myslim, ze jsou ty teoreticky okruhy vzdycky neco lehciho a neco tezsiho a na trojku by mohlo stacit jedno (a priklady)... hodne stesti!
kesy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 2. 2006 23:19
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesy »

2sadda> tomu celkom never, napisal som mu 2 (slovom dva) dokazy - ortog doplnok je doplnok a gramm-schmidta a este sa ma opytal., ze ci viem dokazat, ze dvojpomer (a,b,c,d)=(c;a,b)/(d;a,b). nevedel som, takze dvojka.

priklady:
1 urcit signaturu kvadr formy - bola singukarna, takze cez determinanty to neslo
2 metricka klasifikacia kuzelosecky - vysla parabola

mal som dake numericke chyby a druhy priklad som ani nedokoncil, ale bican nevyzeral, ze by mu to vadilo

teoria:
1 ortogonalizacny proces, ortog doplnok
2 projektivny priestor, dvojpomer

sedel som tam dokopy 2 hodiny, z toho som sa hodinu nudil a bican na dakych 20 minut odisiel prec.
A gun is not a weapon, Marge, it's a tool. Like a butcher knife or a harpoon, or... or an alligator.
Homer Simpson
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

->v podstate nieco podobne sa stalo aj mne...tiez som dal dva dokazy a este sa ma na jeden opytal...a tiez som nevedel takze mam dva...ja by som povedal ze hranice jedna/dva a potom dva/tri su niekedy velmi tenke a tazko povedat co urobit aby si mal tu ktoru znamku...aj ked asi je pravda ze sebavedome (ale zas nie prehnane) vystupovanie pomaha...takmer iste je len jedno: ak spocitas obidva priklady a pridas k tomu trosku teorie z kazdej otazky Bican ta nevyhodi...
Odpovědět

Zpět na „ALG001 Lineární algebra a geometrie I“