jaké je ustni u Bureše ?

awer

jaké je ustni u Bureše ?

Příspěvek od awer »

co se zkouší na ustním zkoušení u Bureše + Krumpa, které následuje po písemce, jak je dlouhé ?
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Co si pamatuju z loňska tak to ústní je docela v pohodě, jinak určitě při možnosti volby doporučuju jít ke Krumpovi.
Mě se ptal na regulární matice, definice, věty kolem, chtěl dokázat to první triviální tvrzení a pak větu 8.4 (proč si pamatuju tohle a ne důkaz Picardovy věty?) při důkazu Krump trošku pomohl, ale bylo to jednoduché. Byl jsem tam něco přes půl hodiny.
Petrik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 67
Registrován: 21. 6. 2005 10:05
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrik »

Ja jsem mel Burese, byl dost hodny, ale zaroven nekompromisni. Mel jsem to mezi jedna dva, dostal matice homo a linearni formy, matice byly ok, u linearnich forem jsem se nejak zamotal v dukazu, za baze dualu je opravdu bazi a tim jsme se na sebe usmali a sel jsem pryc s dvojkou. Zadny stres, ale rozhodne to nedava zadarmo.
If the facts don't fit the theory, change the facts.
awer

Příspěvek od awer »

a nevyhodí mi když neumím moc (nebo přesněji skoro vůbec) důkazy ?
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Oni dávají spíš ty věty kde jsou lehké důkazy, ty jsou v LA většinou tak lehké, že se dají vymyslet na místě. Navíc bych řekl, že ani kdybys je nevymyslel, tak tě nevyhodí. Nebo ti trošku poradí jak dál...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Přesně - doporučoval bych naučit se všechny důkazy, které jsou v Bicanovi do 3 řádků. A jsi v klidu. Mě zkoušel Bureš, písemku jsem tenkrát podělal a měl jsem to mezi 2 a 3. Ale když viděl, že tomu rozumím (pozor - snažil se mě nachytat :!: ) tak mi dal dvojku a ještě říkal, že je mu to líto, ale že s tou písemkou mi to za jedna prostě dát nemůže. Byl fakt v pohodě.
Ještě k tomu nachytávání - možná je lepší neříct nic, než to říct špatně. Než mu odpovíš na otázku, tak si to rozmysli. Většinou je to opravdu lehké, ale v té rychlosti se člověk může splést a Bureš si pak bude myslet, že tomu nerozumíš.
"Endure. In enduring grow strong."
Broc
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 6. 1. 2006 12:47

Příspěvek od Broc »

Martin píše: Ještě k tomu nachytávání - možná je lepší neříct nic, než to říct špatně. Než mu odpovíš na otázku, tak si to rozmysli. Většinou je to opravdu lehké, ale v té rychlosti se člověk může splést a Bureš si pak bude myslet, že tomu nerozumíš.
To plati asi o kazde zkousce. Bures, Zajicek, Maly... Vsichni jsou v tomhle stejni. Nejlepsi je treba deset minut drzet hubu a poradne si promyslet kazdy svoje slovo, nez neco placnout okamzite.
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

No ja jsem neprozretelne nesel ke Krumpovi ale k Buresovi. Mel jsem z pisemky 1-2, vsechno krome dukazu na co se me ptal jsem mu rekl asi behem tri minut. Pak me nechal dokazovat vetu o dimenzi spojeni a pruniku, nejak jsem se do toho zamotal (to jsem byl jeste mlady:-)), on vzdy prisel, rekl mi "...no ale tohle musi byt takhle", neco na mem papire opravil a zas odesel k jinym. Vsichni postupne mizeli, ke me chodil na pul minuty co ctvrthodinu, takze jsem tam byl ve vysledku asi hodinu a pul, pak se zeptal jestli dalsi dukaz nebo trojku, tak jsem rek ze trojku pac jsem vedel ze ten den uz nic nevymyslim...nebylo to zrovna nejprijemnejsi zkouseni, kdybych byl vedel ze bych tu trojku byl moh dostat uz po tech prvnich trech minutach tak se o nic nesnazim.
Odpovědět

Zpět na „ALG001 Lineární algebra a geometrie I“