Poprava 20.6.2005

Uživatelský avatar
Honzarug
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2005 10:48
Typ studia: Informatika Bc.

Poprava 20.6.2005

Příspěvek od Honzarug »

Příklady doplním později, zatím jen subjektivní názor:-) Písemku melo delat 34, do konce pisemky bylo odstreleno 14 lidi (vzdaly to a pocitam i ty co neprisly). Vysledky nebudou nic moc, teda aspon u me. Příklady byly divny, hlavne druhej, pro jake A konverguje suma cos(1/n) na (n na A). Byl za sedum bodu, ale nevym o nikom kdo by ho spocital celej. Teorie byla naopak lehci, vsechno sem si aspon dokazal tipnout jak to asi muze bejt, i kdyz asi ne tak jak si Zajicek predstavuje:-) Zadani ofotim a dam nekdy na net.
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sázky

Příspěvek od Corvus »

Tak jak to tipujete? Ja bych řek tak jednou dvojka, dvě trojky, jedno zkoušení mezi dva a tři a možná tak tři zkoušení mezi trojkou a smrtí. (z toho tři neúspěšné :-))
Uživatelský avatar
Honzarug
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2005 10:48
Typ studia: Informatika Bc.

test

Příspěvek od Honzarug »

Tak přidavam zadani testu. Přeju všem co ještě analyzu nemaj(tj i sobe:-) vice stesti nez jsme mely se zadanim my.
Přílohy
Zadani testu
Zadani testu
test.jpg (216.65 KiB) Zobrazeno 10006 x
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Uprimnost

Příspěvek od Corvus »

To bylo uprimny...
Petrik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 67
Registrován: 21. 6. 2005 10:05
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výsledky

Příspěvek od Petrik »

Tak to zatim udelali jen ctyri lide a dva jsou mezi tri a smrti, to je teda fakt sila. Ja osobne jsem take byl z pocetni casti nestastny, neslo mi to, ale z teoreticke jsem mel dobry pocit, Dirichletovo kriterium jsem pravda nedotahl, ale ty mensi dukazy dle meho cele, rozhodne jsem to vysvetlil a napsal podrobneji, nez Zajicek na prednasce. Doufal jsem, ze se do trojky vejdu a evidentne to nestacilo ani na ustni...
Jsem uprimne zvedavy, za co vse mi byly strzeny body.
Achjo, ja nestastny :lol: :shock:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Kolik ze vas tam bylo? A udelali to 4 a mozna jeste dalsi dva, to je dost.
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

No teda když už dává zadání v takovýhle podobě, místo toho, aby ho hezky zpracoval na počítači, tak by se mohl alespoň naučit psát. :?
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Honzarug
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2005 10:48
Typ studia: Informatika Bc.

Příspěvek od Honzarug »

To Anonimni, bylo nas tam 34 a osobne si myslim, ze je neco divneho na predmetu, kde vyleti vic jak 1/5 lidi a tady to neudelaly 4/5. Bud jsme rocnik pablbu, ale vzhledem k povestem o nejen o Zajickovy a Ane s Lýzou to je asi zvik MFF terorizovat sve studenty:-(
Petrik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 67
Registrován: 21. 6. 2005 10:05
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

jeste par poznamek

Příspěvek od Petrik »

Takze, mel jsem 17,5 bodu, coz je mimoradny pech. S Pavlicou jsem to hodne dukladne probiral, docela jsem se vnitrne zlobil, prislo mi to fakt drsny, za dirichleta jsem dostal bod, za prvni priklad take a to proto, ze jsem napsal pry retizkove pravidelo nedbale a neni jasne, v jakem bode jsem jej delal. To tam bylo pritom uplne jedno, jestli jsem tomu tedy porozumel spravne. Za radu jsem dostal take jeden jediny bod, to uz jsem zuril. Pavlica porad rikal, ze toho tam mam dost, bavili jsme se se Zajickem a ten me vyslovene napadal, ze snad chci zpochybnit jeho snahu o objektivitu, ja jsem se pritom jen ptal, co vse tam chybi, fakt mi to bylo lito a chtel jsem to vedet. Nakonec mi rekl, ze je mym ukolem presvedcit jej, ze to umim, coz se nestalo, jestli si tam pry nekde najdu bod, tak mi da trojku, tak jsem rekl, ze to nemam zapotrebi, ze prijdu v pondeli. Byl jsem rozcarovany.
Mimochodem, to, ze jednicku dostane clovek, ktery mel velmi vypravny tahak, to me zklamalo tedy dost take, ne kvuli Zajickovi, ale vubec kvuli tomu, ze na matematice se vyskytnou lide, kteri toto maji zapotrebi.
Howgh
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Tak teda to tě lituju. A ten jedničkář s tahákem by zasloužil, to teda souhlasím. Něco takového by mě ani nenapadlo. A musím říct, že když maj jedničky takovýhle zoufalci, tak jsem úplně ztratil motivaci se to učit... Tak mě napadá, co by si takový člověk zasloužil. Zasloužil by si být jmenován na tomto fóru. Abychom si pak mohli říct: "Ukažme si na něj."
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:Tahak

Příspěvek od Corvus »

Jojo, je to smutny s tim tahakem. Ale narozdil od nas ten clovek ted tu analyzu ma, ma prazdniny a postup zajisten. Nam se diky Zajickovi muze zhusta stat, ze si analyzu pristi rok s nozem na krku zopakujeme a nedejboze taky neudelame. To je proste fakt. Ucit se nazpamet vsechny dukazy je proste ale podle me prezitek. Dulezity je umet myslet a "analyzovat", ne pamatovat si VSECHNY finty onoho dukazu (viz jeden bod za koleguv skoro uplny dukaz). Ruku na srdce, kolik z vas si pamatuje dukazy ze zimy? Myslete si o mne co chcete, ale vzhedem k tomu ze primo analyzu studovat nechci, onomu cloveku prec jen trochu zavidim ze se mu povedlo se protahnout tak lehce skrz. Jednicku se vsak nezaslouzi. Mit jistotu ze me Zajicek0 nakonec nevyhodi nezavisle na tom kolik toho budu umet, mluvim ted jinak. Ale tu jistotu proste nemam. A ten clovek s tahakem uz jo.
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Ja tedy castecne s Corvusem souhlasim, ze dostat tu zkousku bez namahy by bylo pekne, ale ted kdyz jsem se do toho dostal trosku hloubeji tak i zacinam chapat proc tam ty jednotlive blbosti jsou napr. prvni krok u VoIF je plny pismen, ktere jsou mezi dalsi apod,
A dokonce me to i docela bavi.

A souhlasim s Martinem (to psal asi nekde jinde), take mi vadi, ze po nas chce v dukazech vice, nez rekl, ja jsem na mff prvni rok, prisel jsem sem s tim, ze se to chci naucit a ne s tim, uz vsechno umim, reknete mi jenom osnovy,
Znovu bych rekl, ze hodnoceni je podle me velmi zbytecne drsne, z osmibodoveho prikladu mi bylo strhnuty tri body jen proto, ze jsem priklad nedopocital - chybelo dosadit do asi 10ti mistneho vyrazu dve cisla, vec kterou by zvladla opice, ale oni si posledni a naprosto trivialni krok ceni na vice nez tretinu prikladu...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Jo to je přesně ono - já ten zápis z přednášky beru spíš jako seznam věcí, které je potřeba se naučit z Jarníka :) . Osnovu. No byl bych radši, kdyby tomu bylo rozumět už při přednášce, ale musím si přiznat, že kdybych se v průběhu semestru trochu snažil, tak by to asi taky bylo jiné.
Jinak - nemyslím si, že je k něčemu dobré dostat zkoušku bez námahy. To by asi nemělo moc smysl. Ale na druhou stranu nemělo by se to tak přehánět a možná některým jiným předmětům by se zase měla přikládat větší důležitost (algebra). Ještě abych se vrátil k tomu typasovi s tahákem, tak by mi bylo úplně jedno, kdyby dostal dvojku nebo trojku. Ale jednička z analýzy je podle mě někde jinde - je to nejvyšší ocenění, jaké může matfyzák dostat (samozřejmě mám na mysli v prvním ročníku na matfyzu :D ). Takže by ho neměl dostat člověk, který se sníží k podvodu. Ale na druhou stranu - co si budem povídat - složit zkoušku z analýzy s tahákem není zas tak snadný. Docela by mě zajímalo, jak to ten borec ( :? ) udělal. Jestli ho třeba měl tak velkej, že by Zajíčka ani nenapadlo, že je to tahák? Ne že bych to chtěl zkoušet, ale fakt by mě zajímalo, jak se dá při zkoušce z analýzy podvádět.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:Podvadeni

Příspěvek od Corvus »

Myslim si ze kdybych vlozil mezi svuj stos triceti cistych papiru co si s sebou nosim ke zkousce deset listu s uplne normalne napsanymi vetami a dukazy, tak to nebude k rozliseni od toho co na ty zkousce vytvorim na papir cisty. Akorat bych to pak vlozil zpatky do stosu nepouzitych. A co si budem povidat, Zajicek podle mne nezkouma tak detailne. Tim spis bez bryli. Nechci tim nikoho navadet k podvadeni a sam mam taky svou hrdost. Chci tim jen rict ze je podle mne nekde chyba, kdyz by tohle mela byt nejjistejsi cesta. Treba o Martinovi nepochybuji ze to udela protoze na to proste ma a analyza ho bavi. Ale u nekterych ostatnich muze rozhodnout cista nahoda nebo v dukaze jedna ostra nerovnost misto neostre. Detail jehoz dusledky pro studium mohou byt fatalni, ovsem ktery kazdy okamzite po zkousce zapomene a pro dany obor je naprosto nicotny. Proto analyzu studovat nechci a uprimne se tesim na roky bez ni. (eeech, to utece jeste hodne vody...)
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Je mi docela líto, že se profesorům na MFF tak úspěšně daří studenty odrazovat od studia analýzy...
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „MAA001 Matematická analýza 1a“