Jak zkoušky?

Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Jak zkoušky?

Příspěvek od Martin »

Jestli to náhodou někdo neslyšel, tak na poslední přednášce říkal Zajíček, že to udělalo zatim asi 60 lidí. Hmm tak to je docela bída, na to, že už bude jen jeden termín. Ale jestli to někdo neslyšel :) , tak Zajíček na poslední přednášce říkal, že poslední termín bude o něco mírněji hodnocený: "Pokud prokážete alespoň nějakou znalost, máte velmi velkou pravděpodobnost, že půjdete ještě na ústní část." No, nevim. Podle mě je to jenom takovej kec, nesmí se to brát moc vážně a už vůbec se nesmí na to spoléhat. Kdo to chce dát, musí se to naučit opravdu pořádně.
Já osobně bych doporučoval způsob, který se mně osvědčil. Prostě psát si úplně všechno. Protože úplně něco jiného je číst to a rozumět tomu, než umět to zreprodukovat. Jelikož je například potřeba znát přesné znění vět (ztrácet body za nepřesnosti v definicích a formulacích vět bych opravdu nedoporučoval), je dobré si občas zkusit napsat z hlavy některou těžší větu a pak porovnat se sešitem. Kolikrát jsem zjistil, že větu o níž jsem si myslel, že ji mám v malíčku, znám dosti nepřesně (typicky například věta o derivaci inverzní fce - zkuste si). Pokud tento způsob vyzkoušíte, možná zjistíte, že vám dělá problémy zformulovat i větu, kterou běžně používáte, jako například větu o derivaci součinu. Někdy si člověk musí uvědomit jaké jsou předpoklady věty, jindy na jakém typu intervalu tvrzení platí... Je lépe si tuto nejistotu odbýt doma, než pak u zkoušky zjistit, že to vlastně neumíte zformulovat. Taky se mi osvědčilo psát si důkazy všech vět, ne je jen číst. Zkuste si to napsat z hlavy a pak porovnat se sešitem, to se taky vyplácí.
Prostě je podle mě nejdůležitější všechno si psát. Číst to nestačí. Je potřeba psát, věci kterým člověk nerozumí se stávají jasnými a věci kterým člověk "rozumí" jsou náhle překvapivě těžké. Člověk podle mě nedokáže posoudit své vlastní znalosti, a proto je třeba je neustále testovat.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Souhlasím, dělal jsem to tímto zpusobem u dukazu a moc mi to pomohlo, delal jsem si i jednodussi a zrejme, ale dostal se mi tim do krve ten zpusob...
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Derivace

Příspěvek od JJ »

LOL, tak zrovna veta o derivaci inverzni funkce mě potkala u zousky a taky sem mel docela problemy s presnou definici ale nakonec sem to nak uplacal. (byt ne za plnej pocet bodu)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Má odpověď na toto téma je neaktuální, ale přeto si ji neodpustím. Tvůj postřeh o psaní zdánlivě zřejmých faktů je ve všech ohledech správný. Věděli to již staří Římané. Jedno latinské přísloví totiž říká - Si scribis, bis legis(Jestliže píšeš, dvakrát čteš).

Jsem rád, že jsem někde konečně mohl použít svoje elementární a dnes navíc ještě znčně zakrnělé znalosti latiny :lol: Já věděl, že mi to jednou k něčemu bude :wink:
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Jsem rád, že jsi poslal tuto neaktuální odpověď v mrtvém jazyce. Zapamatoval jsem si ji a už jsem s ní bodoval u svojí slečny. :D
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „MAA001 Matematická analýza 1a“