magister vs. bakalar

tom

magister vs. bakalar

Příspěvek od tom »

By ma len tak zaujimalo, ze kto sa kde xysta...Ja som skusove zapixol az vo stvrtok, tak som dovtedy ani nejako neuvazoval nad tym, ze co bude dalej...Teraz mam dilema, vacsina ludi je vystrasena z prof. Zajicka, preto sa akosi ani na magisterske nehrnu. Skuskove mi nakoniec dopadlo celkom fajn, tak rozmyslam, ze by som sa pustil aj do tej obecnej, hoci si nie som isty, ci to zvladnem. No myslim, ze potom by bol problem s "dorobenim" si mgr, bo napr. medzi povinnymi predmetmi na bakalara financnej matiky nenajdete skoro ziadne z tych, ktore su pozadovane na nadvazujuce mgr financnej, ktore sa sice nacas zrusilo, ale ja verim, ze ho snad opat rozbehnu...zo studijneho bolo take echo...tak myslim, ze dorabat, tie pozadovane predmety popri tom bakalarovi je nemozne, a ani stvrty rok bakalara mi akosi nesedi...No, neviem ci sa dakto ozve, ale aspon som sa vykecal:))
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Je potřeba se pořádně vykecat.
Já osobně půjdu na mgr s tím, že se budu od začátku podstatně více učit (doufám, že mi to vydrží aspoň do března).
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Já si myslim, že kdo se chce něco naučit, nemusí o Bc. vůbec uvažovat. Vezměte si po prvním semestru. Cítí se snad někdo, že by se dozvěděl v praxi použitelné informace? Já tedy rozhodně ne (ale mně o to naštěstí ani nejde). Za tři roky se stihne hrozně málo a navíc konkurence je velká a tenhle titul u nás dnes ještě nemá moc velkou váhu.
Kdybych já uvažoval o finanční matematice, určitě bych stejně vystudoval nejdřív obecnou a pak bych si dal magisterské studium na to téma. Řekl bych, že problém s talentem není: Kdo zvládne "od začátku specializovanou", zvládne i obecnou. Rozdíl je podle mě jen v množství látky, kterou je potřeba se naučit, ale nic víc.
Moje rada zní: Dej si nejdřív obecnou a pak Mgr. A nejsem jediný, kdo by ti takhle poradil. Když jsem byl na gymplu, chodil jsem na všechny možné akce pořádané MFF. Cílem jedné z nich bylo seznámit zájemce o studium s jednotlivými obory. Byl jsem si poslechnout i něco o finančnictví (byť k němu mám odpor) a dozvěděl názor úspěšného absolventa Mgr. studia - byl jednoznačný: Tři roky jsou málo, je lépe stát se skutečným odborníkem.
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „MAA001 Matematická analýza 1a“